Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miből érdemes Java-t tanulni?

Miből érdemes Java-t tanulni?

Figyelt kérdés
Van egy legfeljebb középszintű tudásom. A videós kurzusok általában ugyanazokat a viszonylag alap dolgokat ismétlik. A bonyolultabb konstrukciókat is tartalmazó könyvekbe pedig általában ott bukok el, hogy csak megtanulok dolgokat, de alkalmazni vagy felismerni azokat egy kódban már nem tudom.
júl. 18. 08:52
 1/4 anonim ***** válasza:
59%
A leghatásosabb még mindig az egyetem vagy a munkatapasztalat. Önmagában nehéz. Ha még nem vagy ezekhez elég idős, akkor javaslom, hogy kezdj el egy saját projektet, keress egy célt, és Java-ban valósítsd meg. Rengeteg nehézséggel fogsz találkozni, amik megoldása segít a fejlődésedben.
júl. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%

Nekem sokat segített, hogy nekimentem az akkor még Sun, most már Oracle Java certifikációnak, és az ahhoz való könyvet alaposan végigrágtam. Például egy ilyet:


OCP Oracle Certified Professional Java SE 17 Developer Study Guide: Exam 1Z0-829 (Sybex Study Guide)

[link]

júl. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2 : Köszi! A Head First Java-ról mi a véleményed?
júl. 18. 14:05
 4/4 anonim ***** válasza:
39%

Az volt az első (na jó, első normális) Java könyvem. <3 <3 <3


És egyébként ez volt a legelső Head First könyv, szóval ez direkt a Javára lett kitalálva.


De összességében az a véleményem, hogy hasznosabbak a certifikációkra felkészítő könyvek, mert azok nagy mélységben, kínos precizitással sorolnak fel minden egyes apróságot, felhívva a figyelmet a buktatókra.


Erről csak annyit mondok, hogy bár tényleg kb. 18 évvel ezelőtt rágtam végig egy ilyet, minden apró részletre azóta is emlékszem (2010 óta nem nyúltam a Javához egyébként), annyira szájba rágott mindent.


Azóta is jobban bízom az ilyen nagyon aprólékos certifikációs irodalomban.

júl. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!