Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan szeressem meg a program...

Hogyan szeressem meg a programozást?

Figyelt kérdés
Úgy érzem ez a szakma áll hozzám a legközelebb, de sajnos nem szeretem kellőképpen. Többször is nekifutottam már a tanulásának, de a motivacióhiány,akaraterőhiány,nem elég kitartás, miatt gyorsan feladtam. Hogyan szeressem meg kellőképpen? Valaki szeretne beszélni róla és megpróbálni megszerettetni velem? Írjatok privátban
jún. 26. 23:18
 1/4 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem nem érdekel téged eléggé. Ha érdekelne, akkor nem lennének ilyen problémáid, hajtana az érdeklődési vágy mindenfelé.

Gondolom csak a pénzt látod benne, de az ennél a szakmánál nem működik. Ezt szeretni kell, kell hogy érdekeljen, mert itt nincs olyan, hogy egyszer megtanulod, aztán kész. Folyamatosan fejlődni kell, új technológiákat megismerni.

jún. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%

Nem a programozást kell direktbe megszeretned, hanem az egész folyamatot.

Tehát nem csak a kód írása a lényeg. Technológiák ismerete, dokumentálás, dokumentációk olvasása stb.


Én pl játékszerver miatt kezdtem programozni, nem programozni akartam, hanem egy jó játékszervert. Sok unalmas, száraz, vagy épp nehéz része van a programozásnak. Főleg amikor egy kis feladat ami amúgy 1-2 óra, vagy akár 10 perc, az lehet ott kezdődik, hogy 2-3 hét, vagy hónap tanulás. Pl nekem jelenleg most van egy feladatom ami nem bonyolult, csak fel kell hozzá építenem még 4-5 rendszert amit a többi rendszer is fog használni. A feladat nagyon egyszerű önmagában, csak az egésze ami kell hozzá sok idő, tanulás, utána járás is VISZONT, ha megvagyok vele, akkor elég sok munka árán egy elég jó rendszert sikerült összerakni amire építhetek tovább. Sok esetben nem is kell saját megoldásokat alkalmazni, hanem megkeresed a számodra alkalmas libet, technológiát, algoritmust stb és azt alkalmazod, használod.

tegnapelőtt 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem értem miért pontozzák le a #2-est, pedig egy tanulási folyamatot írt le eseményekkel és megélésekkel.


Egy kis javítás:

- "Többször is nekifutottam már" önmagában egy rossz megközelítés. Inkább "többszőr hagytad félbe és folytattad" lenne a helyes, mert amit eddig megtanultál azt már megtanultad, és nem kell újra megtanulni csak gyakorolni.


A programozás csak egy eszköz a további más témakörök mellet. Egyrészt programozni tervezés nélkül nem lehet. Mit értek ez alatt? Ha van egy működés amit le kellene implementálni (azaz lekódolni), akkor a) vagy megtervezed és utána kódolsz, b) leülsz kódolni közben párhuzamosan gondolkodsz a hogyanon (azaz tervezel).


Csak úgy programozni cél nélkül nem lehet. Kell egy projekt, akár egy minimális, amit meg kellene csinálni. Aztán kezd el, szívj vele, próbáld megoldani.

A legkisebb sikernek is örülj, mert eljöhet azaz idő, mikor hibát keresel és 2 napig azon szívsz, hogy juss előrébb. Van is meme ebből, hogy az egyik pezsgőt pont a hiba keresés folyamán, majd a következő párbeszéd zajlott le:

- Meg találtad a hibát?

- Dehogy, csak más lett a hiba üzenet. (Azaz a lényeg itt, hogy ahol eddig földbe állt, most túllendült rajta. Az egy másik dolog, hogy egy másik hibába futott bele.)


A fejlesztői szakma nehéz. Nem véletlenül dobálnak 1.8-2.4 milliós bruttó (1.2-1.6 millió nettó) fizetéseket magasabb szinten. Lehet, hogy egyesek nem fognak egyet érteni, de ez 3év alatt elérhető, ha valaki alázattal áll a szakmához és tudja, hogy sose tud eleget. Így a fejlődés vágya motiválja. Motiváció cselekvésre készteti. A cselekvéssel újat tanul, de tudja, hogy nem elegendő, tehát ismét vágya lesz a tanulásra.


Ha látod ez egy kör.

[... -> Motiváció -> Cselekvés -> Tapasztalat -> ...]


Nyilván fontos, hogy mi a motiváció forrása. Ha külső tényező, az nem fog sokáig kitartani. "Sokat keresnek és te is szeretnél?" Az egy külső, egy gondolat erejéig leszel motivált és vége, ekkor le fogod tenni. Ha "érdekel" vagy "meg akarod oldani", az már belső motiváció lesz, és jobban ki fog tartani.

Motiváció nélkül nincs cselekvés, minden cselekvésnek oka lesz tudatosan vagy sem. Ha azt mondod, hogy "csak csináljunk valamit", akkor a semmit tevés elűzése lesz a motiváció a "valamit csináljunknak".


Tehát, miért akarod megtanulni? Mi motivál arra, hogy ezzel foglalkozz? Először erre válaszolj, ne arra, hogyan szeressed meg ezt. Az majd jön magától.

tegnapelőtt 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ami nem megy nem kell erőltetni. Ha már az elején szomszédba kell menned a motivációért kizárt dolog hogy hosszútávon érvényesülni tudj. Kiégett lófszjóskából pedig akad bőven jelentkező nem kell 10000+1. ilyen mentalitású ember a szektorba.
tegnapelőtt 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!