Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hol találok egy egyszerű,...

Hol találok egy egyszerű, otthoni projekt megvalósításához SQL-ben jártas segítséget?

Figyelt kérdés
Hol, milyen online felületen lenne érdemes keresnem valakit, aki segítene Libreoffice Base-ben meglévő adatbázisomat SQL-be átültetni? Nyilván nem ingyen, de egy Senior Database Developert nem fizetnék hónapokig.

jún. 22. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha itt vagy valamely programozási felületen nem kapsz ajánlatot, akkor érdemes feltenned kérdésed egy okos otthon topic-ban, pl. [link] hátha mások járatosak e témában.
jún. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bocs, félreolvastam a kérdésed, itt nem okos otthonról van szó.
jún. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Előbb szerintem találd ki, hogy mit szeretnél... mert a LibreOffice base egy szoftver, kb mint az ms access.. az sql pedig egy lekérdező nyelv. LibreOffice Base-ben is lehet sql-t írni.

Csak át kell rakni az adatokat (a kulcsszavak alapján) MySQL-be? Igazából egy egy copy-pase-nek tűnik nekem kb. Ha a MySQL kliensed nem támogatná közvetlenül, akkor is kb annyi, hogy kimásolod excelbe, elmented csv-ként és azt beimportálod.

jún. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#3, köszönöm kedves, segítőkész és egyáltalán nem lekezelő válaszodat, melyből egyértelműen kiderül hogy hülye vagyok, viszont még nagyítóval sem találok benne utalást a címben található "hol" kezdetű kérdésre.


Köszönöm, hogy szakmaiságod, sőt felsőbbrendűséged tudatában mintegy kioktatsz egy nem szakmabelit, hogyan kéne megfogalmaznia a kérdését, de érdemi választ adni azért nem méltóztatsz.


Ez így van rendjén, mert egy dolgot tulajdonképpen máris bizonyítottál: nem itt fogok segítséget találni. Ezt mondjuk eddig is gyanítottam, hiszen régi motoros vagyok gyíkhun...

Semmi baj, ha gondolod, még megpróbálhatsz a helyesírásomba is belekötni, biztos akad egy-két elütés.


Esetleg hogy további lehetőséget adjak lekezelő stílusú hozzászólásra, így mintegy segítve frusztrációid levezetését, megkérdezném, hogy szerinted a célom az lehet-e, hogy létrehozzak egy MySQL adatbázist amit aztán nem kérdezek le különböző szempontok alapján rendezve és szűrve, és az eredményt sem akarom html/php segítségével böngészőben megjeleníteni?

jún. 23. 08:34
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

upwork, fiverr, szakmai csoportok


Van megtanulod magad és akkor nem kell embert keresni rá.

jún. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"upwork, fiverr, szakmai csoportok"

Ez már kiindulási pontnak jó, köszönöm. Nem tudom, találni-e ilyen piti feladatokra bárkit is ezeken a felületeken, de egy próbát megér. A facebook-csoportoktól erősen tartok, sok az olyan mint a hármas válaszoló, aki kizárólag okoskodni akar (vagy csak ennyit tud).


"Van megtanulod magad és akkor nem kell embert keresni rá."

Hogy ez nem jutott eszembe...! Ja, de. Ötven évesen már öreg vagyok ahhoz, hogy rengeteg időt és energiát fektessek olyan tudás megszerzésébe, amit aztán soha többé az életben nem fogok használni - leginkább azért, mert nem érdekel. Nekem egy eszközre van szükségem a célom eléréséhez. Ha ki akarok tekerni egy csavart, nem tanulok meg csavarhúzót gyártani (ércbányászat, kohászat, fémmegmunkálás), hanem beszerzem a csavarhúzót és boldogan használom.

jún. 23. 11:22
 7/10 IgaziÚriember ***** válasza:
0%

"Hol, milyen online felületen lenne érdemes keresnem valakit, aki segítene Libreoffice Base-ben meglévő adatbázisomat SQL-be átültetni?"


Első körben legalább tisztában lennél a fogalmakkal illetve hogy mit szeretnél, mégis mi az hogy SQL-be átültetni? Egyáltalán tisztában vagy az SQL fogalmával? Ugyanis az egy lekérdező nyelv, abba te az égvilágon semmit nem fogsz átültetni fiam... Másfelől ahhoz hogy bárki egyáltalán szóba álljon veled az a minimális elvárás, hogy megfelelő specifikációt adj a feladatról nem pedig össze-vissza zagyválj baromságokat mert még az alapfogalmakkal sem vagy tisztában. Szóval mielőtt egyáltalán nekiállsz embereket keresni legalább egy megfelelő specifikációt adj az elképzeléseidről (már ha egyáltalán van bármiféle elképzelésed...)

jún. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Majd ha találok olyan csoportot, közösséget, ahol a tagok legalább távolról konyítanak a témához, ott nagyon szívesen leírom részletesen, hol tartok most a projekttel és mi lenne a cél, ami már nem megy egyedül.

De ez nem az a hely.

jún. 23. 13:46
 9/10 anonim ***** válasza:
40%

#3as vagyok. Szívesen.

Tekintve hogy le sem írtad mit szeretnél nem tudom mit vársz. Adatok átmásolásáról van szó. Ez nem okozhat nagy gondot, ha magát az (My?)SQL szervert fel tudtad telepíteni és létrehozni az adatbázist és a táblákat...


Leírtam, hogy ez gyakorlatilag egy copy paste amit kérsz. És feltettem, hogy adatbázis kezeléshez amúgy értesz, hiszen libreofficeban megcsináltad. Ez sem sokkal másabb.


" és az eredményt sem akarom html/php segítségével böngészőben megjeleníteni?"

Erről szó sem volt korábban, hogy PHP is kell. Honnan szopjuk ki, hogy mit akarsz, ha nem írod le. A feladat: masoljunk le valamit, utána pedig kiderül, hogy pluszban meg a fél világot is le kell fejleszteni hozzá.

jún. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"Tekintve hogy le sem írtad mit szeretnél"

Leírtam, csak te nem akarod megérteni. Szerencsére van, akinek sikerült.


De hogy lenyugodjon háborgó kis lelked, íme, pár részlet (bár teljesen feleslegesen, hiszen ezek a "hol találok" kezdetű kérdésem megválaszolását semmilyen formában nem befolyásolják ):


- Egy adatbázist létre tudok hozni, de például már nem tudom a feladatnak megfelelően optimalizálni, hiszen ezt sosem tanultam, így ez irányú ismereteim finoman szólva is hiányosak. Ami neked látszólag kapóra jön, mert így bátran beszólogathatsz.


- Egy adatbázis önmagában nem ér semmit, annak a tartalmát le is kell valahogy kérdezni. Ez Base-ben formokkal, query-kkel egyszerű volt (wysiwyg editor, még egy óvodás is megérti). Mivel nem értek a témához (említettem már?), fogalmam nincs, hogyan kéne ezt pontosan megvalósítani mysql esetén. De azért szerintem némi intuícióval (és akarattal) megfejthető lett volna, hogy nem csak tárolni akarom azt az adatbázist, hanem használni is - innentől pedig ha valóban segíteni akartál volna és nem csak pöffeszkedve leugatni, akkor például rákérdezhettél volna.


- Igen, sikerült a xampp-ot feltelepíteni, mert gyakorlatilag csak három kattintás. Ebből nem hiszem, hogy egyenesen következne az, hogy értek az adatbáziskezeléshez... Assembly-ben programoztam, ha ez egyáltalán mond valamit - és tanultam dBase-t általános iskolában. Az pont arra volt elég, hogy néhány alapfogalommal tisztában legyek, amik az elmúlt 30-35 évben semmit nem változtak.


"Honnan szopjuk ki, hogy mit akarsz, ha nem írod le."

Ha leírnám, szerintem honnan szopd ki, megint kitiltanának.


"A feladat: masoljunk le valamit"

Nem, vazze. Tényleg ennyire sötét vagy, vagy segít valaki? A feladat az, hogy olyan weboldalt, online közösséget ajánlj, ahol találok a témához velem ellentétben értő - és veled ellentétben segítő szándékú - embereket. Ennyit kértem, nem többet.

jún. 23. 21:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!