Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egyetem mellett saját projekte...

Egyetem mellett saját projektek készítése?

Figyelt kérdés

Sziasztok, most végeztem első félévemet gazdasaginformatikus kepzesen. Eddig még csak a Python-nal ismerkedtem es a C nyelvvel egyetemi tárgyak jóvoltából, html, css meg régebben az alapokat atneztem meg gyakorolgattam. Szóval mondhatni totál kezdő vagyok, nem tudnék mondani egy konkrét területet ami érdekelne (ezzel kéne kezdenem inkább?), de szeretnék saját projekteket készíteni, amivel esetleg egyetem mellett/után állásinterjúkon lehet *villantani* úgymond. (Gondolom itt is teruletenkent eltérő) Tényleg tekintve az alapjaimat, akár több irányba is elnéznék, így ötleteket kérnék, hogy mik azok amikkel ezt a hatást elérhetném, de jelenleg bármilyen ötletnek örülök, mivel sokat tudnék belőle tanulni az biztos.

Előre is köszönöm, ha valaki ír ötleteket.


jan. 17. 07:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Egyik irány lehetne például egy-két Python alapú táblás (pl. aknakereső) vagy 2D mászkálós (super mario) vagy egyedi ötletű játékprogram.
jan. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Fullstack webalkalmazás jó kis projekt, ott fel tudsz sorolni pár technológiát, api-t, SQL-t stb.
jan. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
Semmi értelme ilyesmivel szarakodni diákmunka helyett. Azt ugyanúgy fel tudod tüntetni a CV-ben, csak pénzt is kapsz érte.
jan. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket!

Levelezős vagyok, úgyhogy nem sok diákmunka lehetőség van, mivel inkább nappalisokat keresnek. De nem diákmunka helyett szerettem volna készíteni, inkább színesíteni szeretném a tudásom:)

jan. 17. 09:08
 5/11 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem ne az első félév után akarj valamit "villantásból" kiszenvedni magadból amit később mutogatsz, ha ötleted sincs egyrészt hogy mit, másrészt kezdő szinten vagy programozásból.


Ha valami használhatót meg is alkotsz annak a kódminősége olyan gyenge lesz, hogy inkább magad alatt vágod fejszével a fát, ha interjú előtt ránéznek a kódra be sem fognak hívni.


Első 2 évben arra koncentrálj, hogy minél magasabb szinten elsajátítsd a programozás alapjait, paradigmákat, ajánlásokat, tervezési mintákat stb... majd ha már megfelelő szinten vagy és van rálátásod a területre utána csinálj valami éppkézláb projektet amit mutogatni tudsz. Nem az a lényeg, hogy "sok" projekted legyen összegányolva spagettikóddal megírva, hanem az hogy olyan projekted legyen amibe ha belenéz valaki rögtön levágja, hogy ez az ember minőségi kódot tud írni figyelembe véve az ipari ajánlásokat.

jan. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Nincs ennek semmi értelme.

Amit ma a jelenlegi tudásoddal megírsz, azt két év múlva már szégyellni fogod.

jan. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Ha már erre érzel ingerenciát.


Elég sok fejlesztőnek vannak ún. PET projektjei. Ezek olyan, kisebb kaliberű programok, amikkel a programozó szívesen elbíbelődik az üres óráiban. Ezek egyikét-másikát gyakran előveszi és a saját képességeit köszörülgeti rajtuk. A tökéletességig javítja, csiszolgatja ezeket.


Azt megteheted, hogy csinálsz egy-két ilyet és ezeket bővíted, fejlesztgeted.

jan. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, megfogadom a tanácsokat!

Úgy indultam volna neki, hogy úgymond "sosem lenne kész", mármint ahogy fejlődne a tudásom, vissza-vissza nézegetném, igazítgatnám. Persze nem mutatnék olyat másoknak, amivel én sem lennék elégedett, és jellemző rám, hogy önmagam legnagyobb kritikusa vagyok, úgyhogy nem lenne olyan alacsonyan az a bizonyos léc amit meg kéne ütnie ahhoz, hogy majd egyszer büszkén bemutathassam. :)

Még egyszer köszönöm szépen!

jan. 17. 10:36
 9/11 anonim ***** válasza:
34%

Teljesen egyetértek #5 válaszával!


Nyáron kezdj majd el valami saját projektet csinálni és teljesen mindegy, hogy mit, csak gyakorolj! Viszont ne csak a programozást gyakorold, hanem tanulj meg legalább egy IDE-t magabiztosan, folyamatosan használj githubot TERMINÁLBÓL(!) és használj minél több libraryt.


Az utolsó pont azért lényeges, mert miután már megy egy nyelv, elengedhetetlen skill, hogy dokumentációból magabiztosan el tudj kezdeni használni bármilyen libraryt.


Tanulásnál/gyakorlásnál nagyon fontos, hogy tudd, csak egy nyelv magas szintű ismerete nem ér nagyon sokat. Szinte biztosan kell valami SQL tudás mellé, pár népszerű library ismerete, alap algoritmusok és adatszerkezetek használata az adott nyelven, valami IDE magabiztos használata, git alapok, OOP és alap design patternök.

jan. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%
Tervezési patternek inkább medior szinten, tiszta kód is elég lassan alakul ki. Azokat már bőven a haladó tudáshoz tenném.
jan. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!