Matek nélkül tényleg nem megy?
Szerintem még általános iskolás matekkal is lehet valaki programozó. Ha nehézséget okoz a matek, az inkább egy programozó szakon okozhat problémát.
Nekem sok minden ment a középiskolás matekból, kivéve talán a függvények és a sorozatok, mert nem tudtam felfogni, hogy mi az.
Viszont matek mellett folyamatosan tanulhatsz programozni. Gondolom még kezdő vagy vagy még bele se kezdtél, ezért kezd az egyszerübb dolgokkal, változók, eljárások, listák ilyesmi.
Én nagyrészt játékokat programoztam. Az egyszerűbbekhez elég az alap matekot tudni. Összeadás és kivonás. Csinálhatsz egy szöveges szerepjátékot.
Ha grafikus játékot akarsz csinálni saját grafikus motorral, akkor kell tudni mátrixokat pl.
A programozásról tutorialokat sokkal könnyebb találni, mint matekról. Ajánlom, hogy kezdj bele és ha valamilyen matekos problémába ütközöl, láthatod a matek gyakorlati hasznát, ami nagyon motiváló tud lenni. Nekem ez volt a fő bajom a matekkal, amikor nem ment. Nem tudtam mire jó és ha mellette nehéz is, akkor könnyebb feladni és csak unottan megcsinálni a házit.
Egy kicsit mindenkinek igaza van ebben a vitában.
Egyrészt a számítástudomány / algoritmus-elmélet maga is a matematika egyik ága, és mivel ez alkotja “a programozás” törzsanyagát, legalábbis az egyetemen, így természetesen kell hozzá a matematika. Továbbá a mérnökinformatika / programtervező informatika egyetemi szakok dugig vannak tömve nehéz, egyetemi szintű matekos tárgyakkal, szóval igen, ehhez kell a matek.
Másfelől azonban a programozó munkák egy jelentős részéhez semmilyen matek nem kell napi szinten, max. a 4 alapművelet. Ez tényállás.
De ez igaz a legtöbb szakra. Ha például közgazdász diplomával vagy projektmenedzser, akkor az egyetemen tanultak nagy részét egyből el is felejtheted.
Ezredik ilyen kérdés és az egyetlen jó válasz még mindig az, hogy: feladattól függ.
Lehet olyan dolgokat is programozni egy életen át, amikhez nem kell semmi matek, olyat is, amihez egy picit érteni kell hozzá, meg olyat is, amihez abszolút szükséges. Az IT állások döntő többsége szerintem az első két halmazba tartozik.
Logikus gondolkodás viszont szükséges.
22:
Nem igazán vannak olyan programozói munkák, hol a 4 alapműveleten túl nem kell matek, csak annyi higy nem biztos, hogy mindenki tudatosan alkalmazza.
Pl. logikai műveleteket mindenki alkalmaz programozásnál, ami a Boole algebrára épít. Halmazelmélet szinte bármely programozási feladatnál előkerül. Aztán a rekurzió is a matematikán alapszik. Vagy ott van a sorok fogalma, ami segít megérteni egyes iterációkat.
"Azt honnan tudja előre a munkavállaló, hogy olyan munkát kap-e amihez kell vagy olyat, amihez nem kell a matek?"
Onnan hogy egyrészt az álláshirdetésben feltüntetik, másrészt állásinterjún elmondják, hogy mire számíthatsz.
Aztán ha ott olyan kulcsszavakat hallasz, hogy differenciálegyeneletrendszer / hidro-termodinamikai modellezés / regressziós modell / machine learning / hyperparaméter optimalizáció akkor tudod hogy nem neked szól az aktuális munka.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!