Miért a pythonnal szenvednek?
A sok kezdő miért a pythonra cuppan rá? Ahelyett válaszhatna valami sokkal jobb nyelvet, mondjuk pascalt. Az mégis csak többet ér, mint az interpreteres, tetű lassú python. Ha tovább folytatja a tanulást, ha felhagy vele egy idő után, akkor is jobb választás a pascal, mert azzal legalább létre tud hozni natív alkalmazásokat, amikhez nem kell futtatási környezetet installálni, mint a pythonhoz.
Ráadásul, a pascal kifejezetten tanulás céljára lett tervezve.
#48 Kérdező felteszel egy kérdést hogy ,,miért" kapsz rá egy választ hogy miért majd hajtogatod ugyan azt.
Nem hiszem hogy minősíteni és általánosítani kéne más tudását úgy, hogy sohasem láttad a kódját és fogalmad sincs róla hogy mit tud az illető.
Az öntanulók (meg igazából akik nem azok is, az egyetemi szaktársaim 50% a kiesett) le fognak morzsolódni, de ennek semmi köze a nyelvnek amin tanulnak sőt az hogy fszságokat csinálnak annak sincs túl sok köze annak hogy milyen nyelvet tanulsz.
Persze pascallal is lehet neuronhálót tanítani(tulajdonképpen rögtön Assemblyt is használhatunk), csak nem mindegy hogy van egy keras/tensorflow vagy pytorch-od vagy valami random könyvtárat használsz amit nem használ az industry csak hobbisták.
A kód pedig nem a deklarációk miatt lesz rövidebb, hanem azért mert nem kell ismételgetned magad és egyszerű funkciókat nem kell újra és újra leprogramoznod. Ha dolgozol több nyelvel akkor észre lehet venni a különbséget, ez nem közhiedelem hanem tapasztalat.
A könyvtár dependencia pedig mindig egy olyan dolog amit balanszolni kell mert minnél többet használsz annál macerásabb managelni őket. Nem egy kezdőt láttam aki könyvtárfüggő, de viszonylag gyorsan rájöttek arra hogy miért mondom nekik, hogy nem kell feltalálni a spanyol viaszt viszont ha el lehet kerülni akkor ne használjanak könyvtárat ha van más megoldás.
The TIOBE Index is a very popular programming languages ranking scheme. It ranked Delphi/Object Pascal in the 12th position in April 2021, a jump of 10 places forward from the 22nd rank in April 2020.
Most a 11. helyet uralja.
Ez a kérdés egyébként másban is megfogalmazódott. Úgy vélem, nem alaptalanul.
51-es, te aztán nem vagy kíméletes. Kevésnél is kevesebb relevanciát fűzöl a soraid közé. Megkérdem, ha nem sértelek meg ezzel,
Hogy jön ehhez a kérdéshez a pascalban írt vagy nem írt neuronhálós függvénycsomag? Szerinted hány kezdő használ ilyet?
Hogy jönnek ide azok, akik egyetemről buktak ki?
Hogy jön ide az a tény, hogy a python kód csak attól rövidebb a pascal kódnál, hogy jobbára mást sem tartalmaz, csak valakik által megírt libek függvényhívásait?
Hogy lesz a python oktatási célokra jobb a pascalnál, ha kezdőként irgalmatlan, long-long time szívásokba lehet vele belefutni, csak a változó deklarációk hiánya miatt?
Hogy lehet oktatási célra ajánlani egy olyan nyelvet, amiben az értékadás valójában egy logikai kifejezés? Ráadásul, mindez annak apropóján, hogy a nyelv alkotója egy k.b.szott karaktert megspóroljon.
Hogy lesz abból a sok kis gyalogbékából vágtató, mindenen átgázoló, szilaj lovasezred, akik még azt sem tudják, mi fán teremnek azok az elemi adattípusok?
A python alapfilozófiájának ékköve, hogy az explicit szebb, mint az implicit.
Hát ha szebb, akkor mondd már meg nekem, miért van a pythonban implicit tipusmegfeleltetés és miért van szintén implicit tipuskényszerítés?
Szó se róla, én tudom jól, hogy miért, meg mások, profik is tudják, csak a szegény tudásvágyó gyalogbékák nem tudják, de nekik meg a legnagyobb gondjuk is sokkal kisebb annál, hogy ilyen kérdésekre választ keressenek.
Ezt nem lehet objektíven mérni, mert egy problémás nyelv esetén a stackoverflow-hoz forulás darabszám szerint szignifikánsan magasabb lesz, mint egy emberközelibb, tisztább logikára építkező nyelv esetében, hiszen ami az előbbi nyelvnél problémát jelentett, az ennél fel sem merül.
itt egy külhoni vélemény a kérdésről, lefordítva.
Míg az emberek továbbra is nevetségessé teszik Pascalt tudatlanságból, az továbbra is virágzik. Kereskedelmileg a legsikeresebb a RAD Studio (a Delphi folytatása, amely indulásakor a programozók számára elérhető legjobb IDE volt, és meghatározta a RAD fejlesztés jövőjét).
Néhány nagyszerű év után a Delphinek volt néhány rossz éve, és jelenleg, miután gazdát cserélt, lehetővé teszi a natív fordítást Windows, MacOS, Linux, iOS és Android rendszerre.
A Pascal nyelvű fordítók legsikeresebb ingyenes és nyílt forráskódú opciója a FreePascal fordító és a Lazarus IDE, amely úgy néz ki és úgy működik, mint a jó öreg Delphi, de natívan fut rengeteg operációs rendszeren, Windows-ról (még a CE verzió is Super Hitachi vagy MIPS architektúrákon).
MacOS, Linux (x86/x64, ARM, PowerPC stb.) Unix (Solaris, BSD stb.), és egzotikusabbak, mint amilyen az AmigaOS és mások.
Az Android és az iOS kivételével ez a legegyszerűbb lehetőség a többplatformos fejlesztéshez az üzembe helyezés és a futás egyszerűsége szempontjából, mivel bármely támogatott operációs rendszer tiszta telepítésére kerül sor, csak az alapértelmezett beállításokkal. Csak töltse le és kattintson duplán, és néhány percen belül már a Delphiben, mint az IDE-ben létrehozhat olyan alkalmazásokat, amelyeket a fordítás után rendkívül könnyű telepíteni, mivel (alapértelmezés szerint) nem függenek semmilyen harmadik féltől származó futtatókörnyezettől. A Lazarus IDE-t rendkívül széles körben használják olyan egykártyás számítógépeken is, mint a Raspberry Pi.
Néhány éve a Microsoft felvásárolt egy Delphiben írt szoftvert (Object Pascal) 8,5 milliár dollárért. Talán hallott már a Skype-ról.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!