Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Az it területen mennyire...

Az it területen mennyire fontos a diploma megléte?

Figyelt kérdés
Itt ugye sokszor írják h papir nélkül is lehet szép eredményeket elérni tenyleg így van vagy azert jobb esélyekkel indul az ember ha van 1 Üzemmérmök informatikus Bprof diplomája?
2023. ápr. 4. 08:20
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
73%

20# Nem a szakmáról beszéltem általánosan, csak a saját tapasztalatomról írtam és diákmunkás szemszögből.


Amikere reagáltál (idézőjelekkel kommentelted) is éppen arról beszéltem, hogy az én munkahelyemen nincs szükségem rá és kb minden másre saját tapasztalatra húztam.


Nem az egész szektorról írtam, azért is hangsúlyoztam ki többször is, hogy diák vagyok és 1 éves szakmai tapasztalatom van csak.


Azt sem mondanám, hogy alacsony színvonalú helyen helyezkedtem el. Eddig 2 projecten voltam. Volt egy banki és egy amerikai gyógyszeripari szoftver amin dolgoztam. Szerintem remek kollégáim vannak. Annyi, hogy backend fejlesztőként nincs szükségem semmit matekra meg egyébb BME-n oktatott dologra.


Megint csak, ezt is sajátmagamra írtam és a backend fejlesztésre. Tehát abszolút nem értem hogyan jön ide az az érv, hogy valaki szeretne mondjuk beágyazott rendszerrekkel foglalkozni vagy AI-al.


Nyílván annak jó az egyetem.


Meg a kérdés sem arról szól, hogy a kérdező egy olyan specifikus területtel akar foglalkozni ahol előny vagy elengedhetetlen az egyetem, így nem értem ezt a megközelítést.


Van egy olyan érzésem, hogy csak kötekedni akarsz, vitatkozni a neten és azért támadod a személyemet, mert ebbe a legkönnyebb belekötni. Azért privátba csatolhatnál egy linkedin-t már csak tudjam hova ne menjek következőnek :D

2023. ápr. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
42%

#21:


Olvasd el a #10-esben linkelt kérdésnél a hosszú válaszokat. Meg fogod érteni...

2023. ápr. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
0%

Ha ő, akire előző hsz-emben utaltam, nem járt volna egyetemre, szerinted ott lehetne ma a szilícium völgyben, a SpaceX jól fizetett mérnökeként, a StarLink projektben részeltetve?


[link]

2023. ápr. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
61%

23# Most amúgy te szándékosan keversz mindent mindennel?


Olyan mintha valakit lehülyéznél, mert ápolói végzettséget és állást akar szerezni, mert van egy ismerősöd aki egy orvos és az orvosoknak milyen menő.


Meg persze lehülyézel mindenkit, aki nem akar orvosira menni, hogy aztán ápolói állásban dolgozzanak.


Az meg szerintem elég gáz, hogy egy ismerősödet (ha tényleg ismered) olyan kellemetlen pozícióba hoztad, hogy ha valaki rákeres a nevére feldobja majd ezt a gyakori kérdést és a civilizálatlan vitádat.

2023. ápr. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
0%

"Meg persze lehülyézel mindenkit, aki nem akar orvosira menni, hogy aztán ápolói állásban dolgozzanak."


Miről beszélsz, birge?

Aki webes kotnyeleskedést akar művelni egy életen át, az meg is érdemli. Csak az a gond, hogy jelenleg ebben a szakmában nincs olyan, hogy orvos (fejlesztő) és ápoló. Ebben a szakmában csak orvosok vannak. Amúgy meg, a hasonlatod rossz, mert az ápolói munka egy szakma, aminek köze nincs az orvosi hivatáshoz. Az ápoló az ápoló, és nem valami csekély tudású orvos.

2023. ápr. 6. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!