Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha lemaradtam az élet minden...

Ha lemaradtam az élet minden területén, így a karrierépítésben is, hogyan lehet felzárkózni?

Figyelt kérdés

Pl. ha 28 évesen elmegyek egy egyetemi alapszakra, jó esetben végzek 32 évesen, mit tudok kezdeni a diplomámmal? Kik és hol fognak komolyan venni?


Ebben a korban levelezőn érdemes tanulni, mert dolgozni kell… Levelező alatt talán el lehetne kezdeni az adott területen is dolgozni, junior pozíciókban, de ha én eredetileg nem konyítok az adott területhez és kifejezetten azért megyek egyetemre hogy ez változzon, akkor túlzás azt gondolni hogy az első vagy második évtől kezdve találok egy a területhez kapcsolódó junior pozíciót ahol alkalmaznak is… Ennyi idősen előzetes tapasztalat nélkül nem fognak komolyan venni, csak mert el kezdek egy szakot, úgy hogy még csak egyetemi eredményeim sincsenek…


Mit lehet hát tenni? Bármilyen alantas munka mellett elvégezni az egyetemet… Lehetőleg minél jobb eredménnyel.


De ez elég?


Ha 31-32 évesen, vagy idősebben jelentkezik valaki valami munkára, hogy “Hali van ez a diplomám, de csak az 1 hónap kötelező szakmai gyakorlatom van mint munkatapasztalat, előtte meg világéletemben egy betanított munkás voltam gyárban (pl), vegyetek már fel!” Akkor reális hogy felveszik?



2023. febr. 12. 22:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg nem azt keresni, miért nem fog menni, hanem azt, miért igen.


35 vagyok, egyetemre járok, kb 40 leszek, mire az MSct us befejezem. Nem aggódom egy percig sem.

2023. febr. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

#1. Köszi a választ!


És azt megkérdezhetem, hogy Te milyen szakon vagy és hogy eddig mit dolgoztál?

2023. febr. 12. 22:37
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
2: gazdinfot tanulok, IT szolgáltatás managementben dolgozom. Service deskről haladtam szép sorban a szoftverfejlesztés felé.
2023. febr. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én most 29 éves vagyok és 30 évesen végzek majd az egyetemmel másfél év múlva. 25 évesen iratkoztam be.


Egyébként meg az önéletrajzba nem is kell beírni kort már. Én sem szoktam. Találják ki a képemből ránézésre, hogy hány éves vagyok, ha annyira akarják, de amúgy semmi közük hozzá.

2023. febr. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Mindenkinek ment a pont!


#2.


Az egyik szak amiben gondolkodom az nekem is a gazdinfó…

Bár leginkább a gépészmérnöki érdekel, de a gazdinfó talán magasabb minőséget képvisel a levelezős képzések között, meg nagy előnye az informatikai szakoknak hogy kisebb önálló projekteket is be lehet írni egy CV-be, össze lehet állítani egy portfóliót.


Laikusként azt gondolom, hogy idősebb kezdő mérnökként nehezebb lenne beilleszkedni, mint idősebb kezdő informatikusként.

2023. febr. 12. 23:15
 6/13 Baluba ***** válasza:
100%

Teljesen felesleges máshoz hasonlítgatni magadat. Bármennyi az életkorod, legyen egy terved, hogy mit szeretnél csinálni életed hátralévő részében, legyen szó családról vagy karrierről, és tegyél meg mindent ennek érdekében. A saját életedből és jelenlegi lehetőségből kell a legtöbbet kihoznod. Ez egy gagyi motivációs szövegnek tűnhet, pedig igazából nincs is más választásod.

Tapasztalatom szerint ameddig jó a hozzáállásod és megvan a magabiztosság, addig a munkáltatót nem fogja érdekelni, hogy hány évesen jártál egyetemre.

2023. febr. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Aki 40 évesen vegez meg annak is van 25 ev meló hatra, ha a nyugdijkorhatar nem emelkedik meg

Miert nem érne meg neked harminc pár évesen ez? Meg sztem 50 évesen is megeri hogy pont a legnehezebb időszakban meg 15-20 évet dolgozz abban ami érdekel.

2023. febr. 13. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Volt munkatársam 30 éves kora után jött rá, hogy nem szereti a munkáját és villamosmérnök akar lenni. Utolsó évben már párhuzamosan szakmán belül dolgozott, junior pozícióban.


Egyetemen alapokat tanítják, ha nem érdekel a szak, nem érdemes elvégezni, mert csak bugdácsolni fogsz és végzést követően nehezen találsz munkahelyet.


Fentiek miatt azt javaslom, hogy olyan képzést válassz, ami érdekel és szívesen foglalkozol vele akár szabadidődben is. Nem muszáj egyetemet végezni, amennyiben más szakma érdekel!

2023. febr. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Levelezős képzés + mellette masszív munka a szakmában (mindegy, hogy mennyire kapcsolódik, de valamennyire kapcsolódjon) + elegendő tartalék képzése még előtte, minimum az első néhány szemeszter erejéig kb a havi kiadások 50%-a egy erre elkülönített számlán (mi van ha mégse jön be a meló, tüzet kell oltani a vizsgaidőszakban stb.)


Saját hibámból okulva mondom, hogy bármilyen egyetemet csak úgy érdemes elkezdeni felnőtt fejjel, az ez a 3 feltétel teljesül.


Ha pedig teljesül, akkor is érdemes folyamatos önvizsgálatot tartani. Biztos, hogy egyetemről kell nekem ez a tudás? Biztos, hogy most, azonnal? Tudok-e, lehet-e vele várni 1 vagy 2 félévet, ha esetleg mégis anyagi vagy más problémát kell rendezni mellette/közben/helyette?


Ezeket fontold meg. És igen, olyat tanulj, amivel szabadidődben is tudsz és van kedved foglalkozni.

Nagyon tud fájni a magolás a konyhaasztalnál hajnal 3-kor, 2 műszak között, amikor a csajod épp alszik és/vagy rád vár...

2023. febr. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%

Én 27 évesen munka mellett csináltam az egyetemet

( jó, végül is nem fejeztem be).

De imádtam,minden egyes pillanatát.

2023. febr. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!