Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha lemaradtam az élet minden...

Ha lemaradtam az élet minden területén, így a karrierépítésben is, hogyan lehet felzárkózni?

Figyelt kérdés

Pl. ha 28 évesen elmegyek egy egyetemi alapszakra, jó esetben végzek 32 évesen, mit tudok kezdeni a diplomámmal? Kik és hol fognak komolyan venni?


Ebben a korban levelezőn érdemes tanulni, mert dolgozni kell… Levelező alatt talán el lehetne kezdeni az adott területen is dolgozni, junior pozíciókban, de ha én eredetileg nem konyítok az adott területhez és kifejezetten azért megyek egyetemre hogy ez változzon, akkor túlzás azt gondolni hogy az első vagy második évtől kezdve találok egy a területhez kapcsolódó junior pozíciót ahol alkalmaznak is… Ennyi idősen előzetes tapasztalat nélkül nem fognak komolyan venni, csak mert el kezdek egy szakot, úgy hogy még csak egyetemi eredményeim sincsenek…


Mit lehet hát tenni? Bármilyen alantas munka mellett elvégezni az egyetemet… Lehetőleg minél jobb eredménnyel.


De ez elég?


Ha 31-32 évesen, vagy idősebben jelentkezik valaki valami munkára, hogy “Hali van ez a diplomám, de csak az 1 hónap kötelező szakmai gyakorlatom van mint munkatapasztalat, előtte meg világéletemben egy betanított munkás voltam gyárban (pl), vegyetek már fel!” Akkor reális hogy felveszik?



2023. febr. 12. 22:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
23%

A mai fejjel rajottem hogy elpazarolt idő az egyetem. Mar bocs de 50%az hisz kb.50% csak dolgozik a szakmaban.

Szóval, ha van vmi munka amit csinálni szeretnél szabadidodben is akar akkor hajrá.

Ha nem akkor talalj vmi jo melohelyet.

2023. febr. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
100%
Én is ezzel a helyzettel állok szemben, és még csak 22 éves vagyok 😕
2023. febr. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
38 évesen kezdtem a Bsc-t...sosem késő tanulni.
2023. febr. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!