Lehet a jövőben ilyen problémám a ChatGPT miatt?
10: Az is lehet, hogy sehol nem fog tartani. Példa erre, hogy VR szemüvegek már 1996-ban is voltak (a legelső shadow warrior dos-os játékkal promózták). Eltelt ~27 év, 2009 körül az oculus-al megint előszedték, azóta sok cég sok headsetje jött. Van minden háztartásban, mint a tévé? Egyértelműen nem. Sok technológia valahogy nem érik be igazán akkor sem, ha viszonylag sikeres.
Elképzelhető, hogy a chatGPT is megreked egy szinten (ahogyan a google kereső sem ad már több pluszt az élethez egy 5 évvel ezelőtti állapothoz képest)
#12: Ez kétségkívül így van, semmilyen technológia exponenciális fejlődési szakasza nem tart a végtelenségig, a GPT is óhatatlanul meg fog rekedni egy szinten, de nagyon nem mindegy, hogy ez a szint hol lesz az emberi szellemi képességekhez viszonyítva. A jelenlegi tempót elnézve hamarosan kiderül, mert a görbe olyan meredek, hogy ha nem mutatja a lassulás jeleit pár éven belül, akkor szinte mindegy is.
Én jelenleg úgy érzem (data scientist / fejlesztő munkakör) hogy le fog körözni ez a cucc, és nem azért, mert annyira szar vagyok, vagy olyan mechanikusak lennének a feladataim, hanem mert nem látom a szellemi munkát végző emberi agy lényegi versenyelőnyeit ezzel a számítási architektúrával szemben. Agyszerű modell megvan, kapacitás, számítási teljesítmény megvan, információ becsatornázásának módja megvan, skálázhatósági akadályok egyelőre nem látszanak, és már ez a korai általános prototípus is egészen meglepő nemtriviális képességekkel rendelkezik -- miért rekedne meg az emberi képességek alatt? Mi lenne az a megfoghatatlan x-faktor az emberi agyban, amit ez ne tudhatna reprodukálni?
Ezzel együtt aggodalom helyett izgatottan várom mi lesz, ha tényleg akkorát fut, mint amekkorára számítok, főleg a társadalmi berendezkedésre nézve. Megyek, mindjárt meg is kérdezem, hogy a UBI része lesz-e a GPT világrendnek, mert ugyan szeretek fejleszteni, de a kertészkedés sincs ellenemre :)
13: Ha a közölt információtartalom valós is lesz (ma többnyire random bullshit generátor), akkor lehet tőle félni. Addig érdekes, de gyerekcipőben járó technológia.
Néha persze beperelik a kamuzásért: [link]
De sok ember vakon másolgatja a valótlan információkat és adja be akár dolgozatként kritikus szemlélet nélkül, ami veszélyes.
"Ha a közölt információtartalom valós is lesz (ma többnyire random bullshit generátor), akkor lehet tőle félni."
A chatGPT már most is több, mint random bullshitgenerátor, na nem mintha az átlagember amúgy ne az lenne. De nem is a 120-as IQ-jú embereket kell lenyomnia, hanem az alatta levő 90%-ot. A legjobbaknak sose kell félnie.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!