Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Az ELTE programtervező informa...

Az ELTE programtervező informatikus FOSZK mennyire hasznos?

Figyelt kérdés
Tananyag szempontjából kérdezem, ha főképp webfejlesztés (full-stack) érdekel. Mennyire hasznosítható a későbbiekben, mert úgy láttam, hogy alig van benne matek és elméletibb tanulmányok, a Bsc-vel szemben?

2023. márc. 16. 19:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
Semennyire. Full időpocsékolás volt a részemről, netről sokkal többet tanultam.
2023. márc. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%

Csak BSC, mert ha komolyabb munkakört akarsz betölteni később akkor azonnal el tudsz végezni egy MSC-t is.

A tudás terén meg pont az elmélet fontos, az alapok mert az állandó, a piaci igények meg változnak. Azokat úgy is magadtól, meg a cégeknél tanulod meg, nem az egyetemen.

2023. márc. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Az igazság az, hogy már jelentkeztem, és kb. kénytelen vagyok megcsinálni, mert az abból kapott pluszpontokkal tudok csak bejutni az ELTE proginfó Bsc-re (illetve csinálok egy C1 angolt is a B2 helyett, hogy biztosra menjek). 60 kreditet ugyan elfogadnak a FOSZK-ból, viszont kicsit én is ettől tartok, amit írtok, hogy utólag feleslegesen kidobott időnek fogom érezni.
2023. márc. 16. 20:17
 4/16 anonim ***** válasza:
20%

A foszk az bsc csak annak a gyakorlatiasabb része, pl progos órák és ilyesmik. Így megéri, hogy bsc-re mennél vele tovább, de önmagában tudásilag nem ad annyit és sajnos a papír sem ér semmit, szóval jó döntés, hogy mész majd utána tovább. Amúgy nem rossz a foszk, ha tanul mellette az ember és fejleszti magát otthon, csak sokan azt hiszik, hogy ott megkapnak minden tudást és majd attól programozók lesznek, pedig konkrétan egyetlen nyelvbe se mentek olyan mélyen bele, hogy azzal munkát kapj (de nyílván egyetemen se, csak ott a papír értékes legalább).


Egyébként itt nem nagyon számít, hogy hol csináltad a diplomádat, csak a tudás a lényeg meg nagy előny, hogy van diplomád, de kutyát nem érdekli (pláne ha elmész külföldre), hogy elte vagy szte. Networkingre jók ezek a nagyobb egyetemek, de nem tudom foszkon mennyire működik az ilyesmi.

Persze most már mindegy:D nem neked írom, hamem azoknak akik később rálelnek erre a kérdésre.

2023. márc. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%

#4.

Meg kell nézni a tanterveket mindig, az alapján be tudod lőni melyik egyetem mennyire megy bele a nyelvekbe. Nem lehet általánosítani.(mert az Óbudain beléd verik 2 év alatt a C#-t pl.)


Másik, hogy abszolút nem mindegy hogy Szegeden válogathatsz kb. 2-3 gyakornoki pozíció közül, míg Budapesten téged hívogatnak, érted harcolnak hogy felvegyenek. A cégek is beállnak a fővárosi egyetemek mögé, hogy olyan tudást kapj amivel el tudsz helyezkedni.

Szóval továbbra sem mindegy, hiába vigasztalják sokak magukat.

De nyilván ugyan ott bele kell tenni a munkát mindenhol, és lehetsz jó szakember bárhol végzet. Ami nem mindegy az a lehetőség továbbra sem.

2023. márc. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
21%

"viszont kicsit én is ettől tartok, amit írtok, hogy utólag feleslegesen kidobott időnek fogom érezni."


Hát, bocs az őszinteségért, de ha nagyon hülye vagy, akkor tényleg annak fogod érezni. Az egyetem elméletet ad. Amit meg nem ad, azt azért nem adja, mert magad is meg tudod tanulni, otthon.

Ha nincs elméleti alapod, akkor te egy ropogós lóf.szt fogsz érni a munkaerőpiacon. Nem lehet mindenkiből NASA, GOOGLE, stb vezető fejlesztő, de ha valaki úgy startol, hogy nem is törekszik erre, az már régen rossz.

2023. márc. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem teljesen jó kis tanterv, jól tetted, hogy jelentkeztél. Papírnak is jó, ismerek webfejlesztőt Németországban, akinek csak egy ilyen papírja van (ott ezt Ausbildungnak hívják). Teljesen jó ez, és később tovább tudsz menni BSc-re ha még mindig szükségét érzed.


[link]

2023. márc. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
17%
Semennyire. A foksz képzések arra jók, hogy ellébecolj pár évet, húzd az időt. Ha nem vesznek fel az eltére, menj más intézménybe, de BSc-re, mert az ér valamit.
2023. márc. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
26%

#7.Milyen téren jó?

Szinte semmi matek nincs benne, így ne adj Isten ha esetleg később Deep Learning, Machine Learning és hasonló irányba indul el az ember nem tud haladni.

Szép és jó hogy tanul pl. Spring-t, meg minimális .net fejlesztési tudást, egy kis SQL-lel de ezeket többnyire pár délután alatt otthon is meg tudja.

Akkor mi az ami valóban hasznos?

Az 1-1 féléves matek1 és prog1? Szerintem a FOKSZ képzést engedjük el...

2023. márc. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%

Jézusom 9-es hagyjuk már… a fejlesztők 1%-a sem foglalkozik machine learninggel, és azok sem a BSc-sek a két félév óvodás statisztikájukkal… alkalmazott matematikusok, MSc-s vagy PhD-s statisztikusok, data scientistek, ők a profi machine learningesek, olyan durva statisztikai tudással, amiből az átlag mérnökinfós egy árva kukkot sem ért…


Azért vannak árnyalatok, nem lehet mindenki mesterséges intelligencia kutató… mint te is írod, egy sima Java fejlesztő felszed elég tudást YouTube-ról, Udemyről, meg könyvekből… papírnak meg tökéletes. A FOSZKon van egy kis OOP programozás, algoritmusok, ennyi a legtöbb fejlesztőnek bőven elég is.

2023. márc. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!