Mi számít "komolyabb projekt"nek nagyon junior szinten (python)?
Stackem (már ha lehet junior alján annak nevezni):
-Selenium, Flask (sajnos nulla django ismeretem van), Pandas, Numpy és annyi frontendes tudás, hogy bootstrappel meg javascripttel valami szép browser based UI-t tudjak csinálni, ha kell
Igyekeztem sokat keresgélni, hogy mivel szerezhetnék kis előnyt álláskeresésnél és gyakran feljött a "komolyabb projekt". Viszont ez mit takar?
Google nem nagy segítség, mert pl intermediate python projektekre van amelyik nevetségesen egyszerű, de van amibe biztosan bele se fognék:D legalábbis ingyen nem szenvednék vele.
Meg a másik gond ezekkel a projektekkel, hogy ami tényleg nehéz, azokban általában matekos/logikai tudást lehet mutogatni, de releváns keretrendszert nem használnék. Viszont aki interjúztatna, az gondolom nem arra kíváncsi, hogy matekból milyen jó vagyok, hanem inkább olvasna olyan kódot, mint amit a munkám során is írnék (persze gondolom második projektnek nagy plusz az ilyesmi).
Az ilyen webshop, blog, etc meg nem hiszem, hogy a komolyhoz tartozna, mert millió youtube videó van ezekről, szerintem nem hülyék akik interjúztatnak és tudják, hogy ezeket könnyű másolni. Na meg nem is bonyolult egy ilyet csinálni, csak szépre és megbízhatóra nehéz.
Szóval szerintetek mi számít komolyabb projektnek?
"Igyekeztem sokat keresgélni, hogy mivel szerezhetnék kis előnyt álláskeresésnél és gyakran feljött a "komolyabb projekt". Viszont ez mit takar?"
Azt, hogy van olyan projekted, amely közelebb áll kereskedelemben lévő szovtverhez, mint hello word höz.
"Az ilyen webshop, blog, etc meg nem hiszem, hogy a komolyhoz tartozna, mert millió youtube videó van ezekről, szerintem nem hülyék akik interjúztatnak és tudják, hogy ezeket könnyű másolni."
Elég feltenniük néhány kérdést a kódbázissal kapcsolatban, hogy kiderüljön mennyire látja át a projektet a jelentkező.
"Igyekeztem sokat keresgélni, hogy mivel szerezhetnék kis előnyt álláskeresésnél"
Bőven elég az, ha jobb vagy mint a többi jelentkező.
"Elég feltenniük néhány kérdést a kódbázissal kapcsolatban, hogy kiderüljön mennyire látja át a projektet a jelentkező."
Dehogy elég. Sokan vannak, akik kódot olvasni remekül tudnak, írni viszont nem.
"Bőven elég az, ha jobb vagy mint a többi jelentkező."
Ez is egy buta, tartalmatlan kiszólás.
Ma már a jó bornak is kell a cégér. Tudatnia kell az érintettel, hogy jobb mint mások és be is kell ezt bizonyítania.
Akad néhány szerencsés, akinek olyan a külleme, fizimiskája, hogy automatikusan szimpátiát ébreszt és mellé még a CV-je is jól van összerakva, de ez a 10 százalék, azaz, tízből egy. Viszont a másik kilenc is érvényesülni akar.
Egyáltalán mit szeretnél csinálni, milyen terület érdekel? Én azt szűrtem le, hogy bele-bele kóstoltál különböző területekbe de egyikből sincs annyi tudásod hogy elhelyezkedj benne. Teljesen más területekhez tartozó stacked van.
Pl: 1) Pandas, Numpy - Data Analyst / Data Science de SQL és erős matek (statisztika) tudás nélkül esélytelen + azért nem árt mellé egy matplotlib, scikit-learn esetleg PowerBI.
2) Flask: ez egy nagyon egyszerű keretrendszer amivel könnyen tudsz "otthoni" weboldalakat létrehozni de Django sokkal hasznosabb, bár azt is kevés cég használja.
Szóval előbb lődd be a területet hogy mit szeretnél csinálni és utána jöhet a gyakorlóprojekt mert ha csak 1-2 dolgot tudsz különböző területekből az nem vezet sehová. Egyébként tesztelőként van a legnagyobb esélyed a leírtak alapján.
Minden projektet könnyű másolni elárulom neked :D
Junior programozóknál arra van az interjú maga hogy megnézzék az általános programozási tudásod. A legtöbb esetben nem érdekli az interjúztatókat hogy milyen személyes projektet csináltál.
#4
Matek szakos voltam, pandas és numpy tényleg megy, csak munkám nem volt vele. SQL is a stack része, konkrétabban MySQL, csak elfelejtettem beleírni.
Flaskel van tapasztalatom, API-kat írtam diákmunkán.
Seleniummal csak otthon foglalkoztam, de nincs belőle projektem, legalábbis felvállalható:D szóval azt nehéz lenne eladni tudásnak.
Ne haragudj, nem voltam elég részletes a leírásban. De valóban, ezek közül flask megy a legjobban, meg ezzel van csak valódi tapasztalatom. Meg ott PostgreSQL-t használtunk, de MySQL-el sokkal többet foglalkoztam már otthon.
“pandas és numpy tényleg megy, csak munkám nem volt vele”
Ha munkád nem volt vele, akkor nem megy.
Amiket felsoroltál, azok alapján nem vagy junior szinten se. Tényleg ki kellene találnod, hogy mivel akarsz foglalkozni, mi érdekel.
Ha web, akkor a minimum a Django, React, Postgresql, SQLAlchemy és/vagy DjangoORM, Docker és Git. Azért ez a minimum, mert minden sarkon találsz 20 olyan webprogramozót, akik ezeket tudják. Mi most vettünk fel egy ilyen srácot, és ezeket nyomja simán.
Ha data science, akkor a numpy és pandas az még csak a kezdet, de utána jön az összes többi alapvető könyvtár (például matplotlib, seaborn, plotly, dash, streamlit, sklearn, sktime stb. stb.), és persze rengeteg matek és gépi tanulás. És nem árt némi tensorflow/keras és pytorch sem. Plusz még végtelen számú könyvtár, területtől függően.
Most hirtelen nem is tudom, mire szakosodhat még ezen felül egy python programozó. Talán rendszeradminisztrációra / rendszertervezésre. De ahhoz meg rengeteg cloud service-t illik ismerni és persze docker, kubernetes, airflow stb. stb. Itt már nem is a Python a lényeg, az csak egy eszköz.
Találd ki, mivel akarsz foglalkozni, és tanuld meg rendesen az alapokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!