A PYTHON a jelenkor BASIC-je?
Nézek kifelé a fejemből és nem térek magamhoz. A ma legnépszerűbb programnyelv egy interpreteres, faék egyszerűségű, a néhai, hasonlóan gázos BASIC-et idézi, a maga lassúságával, igénytelenségével. Igen, ez a python és itt sündörög, sunyul, terpeszkedik, lassan harminc éve. Hát
mikor múlik már ki ez a shit halmaz? Mikor kerül a számítástechnika szemétdomjára, a BASIC, a DOS, az ALLEY CAT és a LOTUS123 mellé ez a pusztulat? Ez, amit az alkotója is csak egy rövid lejáratú viccnek szánt.
Nem tűnik fel senkinek, hogy csak a színvonalat húzza lefelé? Nem gáz az sem, hogy olyan lassú, mint tüdőbeteg csiga a feldoppingolt versenylóhoz képest?
Ez a nyelv semmi egyéb, csak a BASIC szintjén megrekedtek túlélő készlete. Mikor múlik el, mikor múlik már ki?
Valamennyire egyetértek.
Nekem személy szerint nem a nyelvvel van bajom (bár személy szerint én nem szeretem), hanem hogy mindenhol ezt hypolják és a sok igénytelen fejlesztő ezt használja fel arra, hogy komplett alkalmazásokat építsen.
És akkor csodálkozunk, hogy miért növekszik a szoftverek gépigénye, tárhely és memóriaigénye, amikor ezt semmi nem indokolná?
Sajnos ez egy létező jelenség:
A Python egy szkriptnyelv, semmi több. Megvan a maga helye, de könyörgöm tudjuk már helyén kezelni. Ha valaki appokat akar fejleszteni használjon erre alkalmas nyelvet, pl, C, C++, C#, Rust vagy még a Java is jobb. A Python nem erre való. Ha valakit komolyan érdekel a szoftverfejlesztés, a Python édeskevés lesz hozzá, mert a büdös életben nem fogja megtanulni például azt, hogy mi az a buffer overflow, stack, heap vagy hogy általában hogyan épül fel a memória.
Szkriptelésre, automatizálásra, kisebb progikat írkálni akár adatbázisokhoz, stb. a Python kiváló, de ha a teljesítmény és az alacsony memórialábnyom fontos, akkor a felejtsük el.
#50
Ezeket sok nyelv tudja...
De hogy mondjak egy alternatívát: Java.
"Nézzük sorra: 1. Speed (sebesség). Önmagában nincs jelentősége az esetek 99,995-ban. Mint már többször leírtuk, hogy a./ van olyan feladat ahol a Python gyorsabb; b./ rengeteg esetben nem kritikus az idő"
Rengetek esetben pedig, DE nagyon is kritikus az idő. A jó szoftver ott kezdődik, hogy gyors. A Python közel sem híres erről.
"4. Memory Consumption: És akkor mi van? Tudjuk, hogy sok eseten több a memória használata, de jelenleg van memória bőséggel."
Ez megint a tipikus lusta fejlesztő mentalitás.
Minek törődjek a sebességgel meg a memóriával? A lényeg, hogy nekem fejlesztőnek könnyű legyen dolgom, nem? Lassan fut a program a gépeden? Vegyél újat. Meg van oldva, ugye? Hát rohadtul nem. És azért van olyan sok szar szoftver manapság, amit már előttem leírtak.
@53: idő? A nulláról pár hét alatt eluthatsz olyan szintre, hogy Pythonban pár perc alatt összedobsz egy programit, amely 2-3 másodperc alatt elvégzi a dolgát. Egy "komolyabb" nyelvvel ez hónapok-évek kérdése -igaz, az lefut 1-2 tizedmásodperc alatt...
Zalán nem kellene a nyelvet összekeverni a programozással: az csak egy szerszám és nem minden esetben érdemes ugyanazt használni (végső esetben sublerrel is be lehet verni egy szöget a falba, de célszerűbb inkább a kalapácsot használni)...
53. “ A jó szoftver ott kezdődik, hogy gyors. A Python közel sem híres erről.”
Nem tudom, mit értesz az alatt, hogy gyors, de ha mondjuk egy többmillió soros adattáblát kell úgy aggregálnod, hogy számolja meg a számlákat napszakokra és áruházakra bontva, és adja meg a 20.000 forint feletti tranzakciók részarányát, majd készítsen erről előrejelzést az elmúlt 5 év napi tranzakciói alapján a következő nyári szezonra – akkor a Python (helyesebben a Cython/C/Fortran stb.) nyelven írt app ezt feltűnően gyorsan csinálja. Ennek összeeszkábálásához meg mittudomén Javában sok sikert.
"akkor a Python (helyesebben a Cython/C/Fortran stb.) nyelven írt app"
Elrettentő példaként idézem ezt, hogy emiatt is jobb lenne, ha oylan írkálna, aki tudja is, hogy miről beszél, meg hogy miről van szó.
#54
Igen. Erre szokás mondani, hogy a jó munkához idő kell. :)
Sok esetben az az egy-két másodperc rengeteget számít.
"Pár mp alatt elvégzi a dolgát."
Igen, erre jó dolog a Python. De pl a C/C++-t általában nem olyan dolgokra használják ami pár másodperc alatt végzi el a dolgát, hanem pl. szerver alkalmazások esetében hónapokig vagy évekig fut megállás nélkül. Remélem azt mondanom sem kell, hogy ez esetben miért fontos egy olyan nyelv, mint a C, C++, Rust, stb, amelyek nem támaszkodnak egyéb szoftverekre (interpreter) ahhoz, hogy fussanak, hanem natív gépi kódot futtatván működnek a benne a megírt programok stabilan, megállás nélkül. Próbálj meg egy webszervert készíteni Pythonban, ami van olyan gyors és stabil, mint pl az nginx. Sok sikert hozzá! Szóval DE. Sok esetben NAGYON is számít a sebesség. És akkor a beágyazott rendszereket még nem is említettem, ami egy külön témakör lehetne...
#55-nek szintén:
Nyilván nem arra kell értelmezni. Nem elég egyértelmű? Adatbázisokhoz, szkriptet írni kiváló a Python. De a sebesség fontossága nem ott mutatkozik meg, amit te felhoztál (rossz) példaként.
Természetesen Javaban is meg lehet csinálni vagy akár C-ben is, csak sokkal macerásabb. Épp ezért van az, hogy a cél határozza meg az eszközt és nem fordítva. Python ezekre nyilván alkalmasabb, van amire meg nem. Ez a tény és ezt kár lenne vitatni.
58. “ De a sebesség fontossága nem ott mutatkozik meg, amit te felhoztál (rossz) példaként.”
Pont ezért jó a példám, mert arra, amire a Pythont használjuk (C-ben, Fortranban írt könyvtárak scriptelésére), a Python tökéletes. Ugyanazt írom, amit te.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!