A PYTHON a jelenkor BASIC-je?
Nézek kifelé a fejemből és nem térek magamhoz. A ma legnépszerűbb programnyelv egy interpreteres, faék egyszerűségű, a néhai, hasonlóan gázos BASIC-et idézi, a maga lassúságával, igénytelenségével. Igen, ez a python és itt sündörög, sunyul, terpeszkedik, lassan harminc éve. Hát
mikor múlik már ki ez a shit halmaz? Mikor kerül a számítástechnika szemétdomjára, a BASIC, a DOS, az ALLEY CAT és a LOTUS123 mellé ez a pusztulat? Ez, amit az alkotója is csak egy rövid lejáratú viccnek szánt.
Nem tűnik fel senkinek, hogy csak a színvonalat húzza lefelé? Nem gáz az sem, hogy olyan lassú, mint tüdőbeteg csiga a feldoppingolt versenylóhoz képest?
Ez a nyelv semmi egyéb, csak a BASIC szintjén megrekedtek túlélő készlete. Mikor múlik el, mikor múlik már ki?
@40 "Egy részüket, véleményükkel együtt felleled a Youtubeon is."
Köszi, ha vergődő bohócokat akarok nézni, megnézek egy MB1-es meccset.
Let’s talk about Disadvantages of Python. I’ll try to figure out 8 disadvantages of Python.
1. Speed
Python is slower than C or C++. But of course, Python is a high-level language, unlike C or C++ it's really a turtle.
2. Mobile Development
Python is not a very good language for mobile development . It is seen as a weak language for mobile computing. This is the reason very few mobile applications are built in it like Carbonnelle.
3. Power Consumption
Python is a power hungry language.
4. Memory Consumption
Python is not a good choice for memory intensive tasks. Due to the flexibility of the data-types, Python's memory consumption is also high.
5. Database Access
Python has limitations with database access . As compared to the popular technologies like JDBC and ODBC, the Python's database access layer is found to be bit underdeveloped and primitive . However, it cannot be applied in the enterprises that need smooth interaction of complex legacy data.
6. Runtime Errors
Python programmers cited several issues with the design of the language. Because the language is dynamically typed , it requires more testing and has errors that only show up at runtime.
7. Not suitable for Low Level programming
Python is not suitable for low level programming. When you are dealing with low level programming e.g. System programming, OS Development, Kernel, Embedded systems ; you need something like NASM , C, C++. For Dealing with hardware , Python is not a good choice at all.
8. Low availability of UI / Visual component
If you want to make a 3D graphic game or a software with attractive UI , then most of the time you have to chose from Java , C++ , C#, Swift , Delphi etc ; not Python. Cause available GUI Library / Frameworks for Python are not yet that rich.
#43:
Forrás? Mert ez így egy semmitmondó lózung, amit írhatott egy CS BA-n nagynehezen végigvergődött gasztroblogger is.
43: 2023.02.07. 23:47: Ez így biztosan nem igaz, illetve valaki olyan írta akinek hozzád hasonlóan fogalma sincs mit beszél.
Nézzük sorra: 1. Speed (sebesség). Önmagában nincs jelentősége az esetek 99,995-ban. Mint már többször leírtuk, hogy a./ van olyan feladat ahol a Python gyorsabb; b./ rengeteg esetben nem kritikus az idő (amit már írt valaki, hogy a neten kell adatot továbbítani, feldolgozni és a hálózat lassabb, mint a gép; kis "pár soros" szkriptek /pl. adatelőkészítés, amelyik kb. 1x fut le az életben és van idő, max. közben elintézem a mellékhelyiséget, iszom egy kávét/kólát/ásványvizet ki mit iszik munka közben stb./. Sok esetben többet számít az, hogy az egész mennyi idő alatt van meg. Ld. az előbb említett adatelőkészítő szkript (pl. az egész 10 sor Pythonban mert többet nem is kell végeznie) ezt pár perc összedobni, de ha ugyanezt pl. C-ben akarom megcsinálni, nem 10 sor lesz, hanem legalább 20 (vagy mégtöbb) utána fordítás stb. és végül C-ben 2x 3x annyi ideig fog összesen megoldani a feladatot /programozással együtt/ mint Pythonban. És eredetileg erre találták ki a Pythont.
2. Mobile Development: Ezt tudja mindenki, hogy vannak esetek amikor van hatékonyabb eszköz, mint a Python. Sőt sok minden helyen van hatékonyabb ezt sem tagadta senki. Az meg nem a nyelv hibája, hogy sokan nem arra használják amire való. Ez talán inkább "előnye", hogy olyat is lehet vele viszonylag elfogadható szinten megoldani amire nem való. És ez nem az az eset amikor valaki fogkefével akar elvágni egy betonvasat, hanem egy olyan, hogy megtanulta a Pythont és ezért neki ebben kényelmesebb.
3. Power Consumption: Miután ez erősen összefügg a sebességgel, és a CPU igénnyel ld. 1-es pont. Újat a szerző nem mondott. És miután a sebességnél már bizonyítva lett, hogy nem igaz így ez sem igaz így ebben a formában.
4. Memory Consumption: És akkor mi van? Tudjuk, hogy sok eseten több a memória használata, de jelenleg van memória bőséggel. Nem egy 1kByte-os ZX81-en futtatunk Python szkriptet. Megint vissza utalva 1-re és korábbi hozzászólásokra. Illetve azt már az 1960-as évek programozás tankönyvei is leírták, hogy futásidő - memória foglalás - fejlesztésre fordítandó idő erősen összefügg. És jelenleg ebből a hármasból a legszűkebb (és legdrágább hosszú távon is) a fejlesztésre fordítandó idő. Nyilván lesz olyan alkalmazás ahova a Python nem való, de kisgyerekek lábbal hajtós kismotorjával sem indulunk el a Párizs-Dakar rallyn motoros kategóriában. Ugyanígy van ahova nem való, ezt szintén minenki tudja. Ezért van ma már több ezer programozási nyelv (ebből néhány 100 az ami aktívan használva is van, ahova nem való az ember elővesz másik.)
5: Ez nem igaz, mert ez nem nyelv függő, főleg nem úgy, hoggy van a Pythonban ODBC lib. így amelyik adatábzis tud ODBC-t azt el lehet érni. Aki ilyet írt nem látott még adatbázist.
6: Igen ezt tudjuk, hogy bizonyos esetekben maguk a Python interpreterek is hibázhatnak, meg van pár esetben bosszantó hiba. De az ilyen hibák jelentős része a programozó hiábájából alakul ki. Ld. 100km/h sebességgel lassítás nélkül a fénysorompó tilos jelzésénél neki megyek a gyorsvonatnak mert közben a telefonomat piszkáltam, az nem az autógyártó hibája. És az is igaz, hogy a./ fejlődő nyelvről van szó (akinek ez nem tetszik programozzon Fortran 66-ban mert az már kiforrott teljesen volt rá ideje) ennek vannak előnyei is hátrányai is. b./ C fordítóban is találtak már hibákat, azokat is emberek fejlesztik és lehet abban is hiba. Érdemes megnézni ezek bug reportjait is. c./ Nem Python specifikus, hogy ha valaki nem tud programozni annak a hibája majd futásidőben derül ki.
7: Not suitable for Low Level programming: Nem "való" alacsony szintű programnyelvnek. Ha ezt nem írja le (és te nem másolod ide) hülyén halok meg. Komolyan egy interpretált scriptnyelv nem arra való, hogy alacsony szintű dolgokat írjanak benne. Ez legalább akkora felfedezés, mintha arra jönnénk rá, hogy ha belerúgok az asztal lábába akkor fájni fog a lábam. Komolyan, ezt valaki így képes volt leírni és ide bemásolni? Sőt azt is elárulom, hogy baltával nagyon nehéz fogat mosni (és fájdalmas is lehet) akkor ne használjunk baltát mert nem jó fogmosásra? Komolyan ez hihetetlen felfedezés.
8.: Ez megint nem igaz így ebben a formában. GUI lib egészen sok van és egészen használhatóak. Hogy 3D engine nincs elég, hát akkor ülj neki és írjál senki nem tiltja meg. A nyelv maga alkalmas rá (miután Turing teljes), hogy még nem írt senki ilyet (vagy kevés) az nem a nyelv hibája, hanem az, hogy "barátunk" nem írta meg. Cobolban sincs 3D engine, Fortranban sincs /pedig mennyi mindent írtak meg ezekben a nyelvekben évtizedeken keresztül/... Az sem a csavargyár hibája, hogy csak kevés holdrakétát építettek a csavarjaikból.
Az erdeti szerzőnél már talán csak az ostobább aki ezt idemásolta. Mindenféle forráskritika nélkül.
És ne legyen félre értés nem vagyok Python rajongó, mert tudom, hogy nem mindenhova való ahova ma használják. De sok esetben használom, úgyanúgy mint a C-t, C++-t, perl-et, R-et, Fortrant /erről már leszoktam, utoljára egyetemen használtam, de akkor sokat, mert akkoriban abban volt a legkényelmesebb használni a komplex számokat, és az egyik tanárunk mániája volt a komplex együtthatós sok ismeretlenes egyenletrendszerekre épülő kilométeres beadandók feladása/, bash script, AWK és társaik.
Szintén nem rajongok azért sem, mert sokan "ezt a feladatot én Pythonban tudom megoldani, tudom, hogy itt most C-ben kéne, de nem lehetne-e esetleg mégis Pythonban, mert abban más..." hozzá állást a Python néhány jellemző okozza, és aki csak Pythont tanult pár dologra nehezen áll át. De ez meg nem a Python hanem a tanítás hibája.
A Pythonnak is megvan a helye, ugyanúgy mint a több 100 ma aktívan használt programnyelvnek is. Kb. ilyen listát mindegyik nyelvről lehetne írni. Pl. a C-ben az strcpy() strncpy() és környéke. Aki ezt így ebben a formában kitalálta nem volt normális (vagy valami kemény anyagot szívhatott, de akkor abból én is kérek ahogy szokták mondani). Mennyi problémát okozott eddig? És még mennyit fog? Jahh igen ma már a fordító próbálja megsejteni, hogy jólesz-e úgy a stringművelet vagy sem... Aztán vagy jól sejti meg vagy sem, aztán vagy kidobja az OS a programomat futásidőben vagy sem, vagy az történik amit én akarok vagy nem...
"Nézzük sorra: 1. Speed (sebesség). Önmagában nincs jelentősége az esetek 99,995-ban"
Na, el is takarodhatsz szépen, visszafogottan, a többi kikötői segédmunkás törzshelyének irányába.
@43 "Let’s talk about Disadvantages of Python. I’ll try to figure out 8 disadvantages of Python."
És? Ki nem szarja le? Én is tudok csinálni egy ilyen listát akármelyik programozási nyelvről. Azt értsétek már meg végre, hogy amíg egy eszköz értéket állít elő, használják, addig van helye. Ha nincs túl mélyen a fejed a seggedben, akkor láthatod, hogy a Python nemhogy visszaszorulóban lenne, hanem egyre erősödik. A hátrányai, az újabb verziókkal fokozatosan egyre jelentéktelenebbek. Neked nem tetszik, és akkor mi van? Ne használd.
@46 "Na, el is takarodhatsz szépen, visszafogottan, a többi kikötői segédmunkás törzshelyének irányába."
De nem megy. Marad, és szoftvert fejleszt, és te ez ellen az égadta világon semmit nem tehetsz. És az ellen sem, hogy egyre több a Python fejlesztő, akik sokszorosát keresik mint te. Mondogasd sokat magadban, hogy "ők csak segédmunkások, és a AI majd jól elveszi a munkájukat", ha sokat mondogatod magadnak, lehet, hogy jobb lesz.
"De nem megy. Marad, és szoftvert fejleszt, "
Ezt azért próbáld már meg helyiértéken kezelni. Úgy értettem a takarodást, hogy tőlem tartsa távol magát, a sületlenségeit ne címezze nekem, mert nem vagyok kiváncsi a marhaságaira, pláne, ha még ilyen hosszú is az az általa kotlott, buta förmedvény.
46: Akkor mutass nekem ma olyan alkalmazást amit széleskörben használnak és időkritikus. Oda írtam, hogy az esetek 99,995%-ban nem használunk időkritikus alkalmazást. Mutass nekem egyet legalább egyet ami ma széleskörben használt (tehát az alkalmazások 99,995%-ba bele esik), időkritikus. És ez annyira számít, hogy nem lehet pythonban megírni. /most a real time játékokat /ide értve az összes fps/ emlegesd, mert az egy egészen másik kategória és azoknál senkinek jut eszébe a szerver oldalt Pythonban megírni; olyan alkalmazásokat mondjál amelyek igen széleskörben használtak és annyira számít az idő, hogy nem lehet Pythonba megírni. Tehát gondolok itt pl. egy szövegszerkesztőre, egy "excel"-re, egy email klíensre stb. amit az emberek tényleg gyakran használnak.
Továbbra is írom ezt úgy, hogy alapvetően nem szeretem a Pythont.
De fordítsuk meg a kérdést mondj egy használható alternatívát. Ami tudja a következőket:
1./ gyorsan lehet benne egyszerű szöveg feldolgozásokat készíteni (futásidő+fejlesztési idő összege legyen alacsony).
2./ mindenzt össze lehessen kapcsolni SQL-el, lehetőleg ODBC-n, vagy valami értelmes felületen. Ugyanígy tudjon megnyitni ODBC-n egy Excel táblát.
3./ Kezdők gyorsan eljussanak egy elfogadható szintre. Ne legyen irtózatosan bonyolult megtanulni.
4./ Hordozható legyen. (max. telepíteni kelljen a megfelelő verziókat és hozzá tartozó libeket).
5./ Szerver és kliens oldalon is lehessen használni egy net alapú szolgáltatás esetén.
6./ Egyszerű legyen benne a WEB API-k használata.
7./ Nem árt ha objektum orientált.
8./ Platform függetlenül legyen opensource, és lehetőleg free licence legalább az alap könyvtárakra.
Mutass erre alternatívát!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!