A PYTHON a jelenkor BASIC-je?
Nézek kifelé a fejemből és nem térek magamhoz. A ma legnépszerűbb programnyelv egy interpreteres, faék egyszerűségű, a néhai, hasonlóan gázos BASIC-et idézi, a maga lassúságával, igénytelenségével. Igen, ez a python és itt sündörög, sunyul, terpeszkedik, lassan harminc éve. Hát
mikor múlik már ki ez a shit halmaz? Mikor kerül a számítástechnika szemétdomjára, a BASIC, a DOS, az ALLEY CAT és a LOTUS123 mellé ez a pusztulat? Ez, amit az alkotója is csak egy rövid lejáratú viccnek szánt.
Nem tűnik fel senkinek, hogy csak a színvonalat húzza lefelé? Nem gáz az sem, hogy olyan lassú, mint tüdőbeteg csiga a feldoppingolt versenylóhoz képest?
Ez a nyelv semmi egyéb, csak a BASIC szintjén megrekedtek túlélő készlete. Mikor múlik el, mikor múlik már ki?
Ha nem tudunk meggyőzni szakmai érvekkel, akkor gondolj arra, hogy vagy az IT piac egy hatalmas részében minden szakember hülye vagy valószínüleg te nem érted rendesen ezt az egészet. Ha szerinted nem veled van a gond, akkor nem is érdemes tovább vitázni ezen, mert nem fog semmi sem meggyőzni.
Amúgy ennyi erővel te szerinted mindegyik nyelv sz*r nem? Mert C/C++ a leggyorsabb, szóval akkor mindent abban kellene írni?
10: Nem BASIC-et írtam, hanem a kor BASIC-jét. Nyilvánvaló, hogy a mai elvárások meghaladják a 20-25 évvel ezelőttit. Interoperabilitás a dartmouth, vagy a Commodore BASIC-ben is volt. Bármilyen gépi kódú rutint meghívhattál a BASIC-ből, sőt, még vissza is térhettél.
11: Nem az a gond, hogy létezik a python, az sem, hogy használja egy réteg, hanem az, hogy első számú fejlesztőeszközzé lépett elő. Ez azt jelenti, hogy olyan helyeken is használják, ahol volna alkalmasabb eszköz.
Egyébként, nagy hülyeséget sugalmazol, mert a modern kori számítástechnika hajnalán az egyetemeken BASIC-et oktattak, ebből következően a BASIC volt a legelterjedtebb nyelv, de ettől még nem lett jó nyelv a BASIC. Annak ellenére, hogy a szakemberek akkor is szakemberek voltak. Csak akkor ezek az emberek idővel maguk mögött hagyták a BASIC-et, saját döntés alapján, ma pedig regresszió van. Azok is a pythonnál kötnek ki, akik többre hivatottak.
"A DOS a korának meghatározó oprendszere azért lehetett, mert nem nagyon volt helyette más. Persze, hogy jó lett volna, az teljességgel kizárt, hiszen az IBM PC-be pakolható memóriából eleve csak 10 db 64 k-s szegmenst látott, teljességgel a, már akkor is lassúnak számító, BIOS rutinokra támaszkodott."
Ezt az egetrengető idiótaságot honnan vetted? Nézd már meg, hogy mire volt képes egy 8088-as processzor amire a DOS megjelent a PC világban. És, hogy ehhez képest a DOS mit tudott.
Amikor a python kód gyorsabb futási idejű mint a c++:
Csak a példa kedvéért csináltam egy videót és megfelelő forráskódokat én is : [link]
Nem csalás nem ámítás, a kódok :
c++ : [link]
python : [link]
Amivel a képernyőfelvétel csináltam (és szoktam csinálni) : [link]
(A forráskódja miben van írva ? Júj csak nem python-ban van implenetálva. Vígan elmegy ezen a lassú régi gépen is.)
A 8088-as 1024 kB memóriát volt képes megcímezni. A DOS 640 kB kezelésére volt képes.
A 8088-asnak nagyon rövid volt az életciklusa, kb. egy év. A 286-os lényegesen tovább húzta, ez már 16 MB memória címzésére volt képes, és védett módú működésre, a DOS későbbi verziói viszont továbbra is csak 640 kB memóriát voltak képesek kezelni, az elvi 16 MB-nak mindössze egy huszonötöd részét, védett módról meg szó sem lehetett. A DOS a világ legrosszabb operációs rendszere volt, ami valaha kereskedelmi forgalomban megjelent. Ahhoz képest meg különösen, hogy bármiféle eredetiségnek híján volt, lévén egy gyenge CP/M klón, ami saját rutinokkal nem is nagyon rendelkezett. A BIOS rutinjait használta mindenre. Nem is tudom, az IBM hogy lehetett olyan hülye, hogy segített azt a lomot felfuttatni. A DOS-nak egy pozitívuma volt, az, hogy egy három nap alatt teljes egészében elsajátítható oprendszer volt, semmi más.
#16 De DOS-ra is bőven olyan program, ami kihasználta a védett módot és a 16 GB memória lehetőségét (kb. az összes játék. Dos4GW ismerős?)
Egyébként az volt a baj, anno, hogy csak az asszony volt otthon. Azért lett az IBM gépeken PC-Dos helyett MS-Dos...
"Azért lett az IBM gépeken PC-Dos helyett MS-Dos..."
Ez a kettő bitre, bájtra ugyanaz.
Gary Kildall meg az asszonnyal együtt volt távol az otthonától. Éppen üdült, de ez sztem legenda csak.
A DOS4GW egy program, ami segített elérni a memória azon részeit, amit a DOS nem tudott kezelni. De a DOS maga natívan nem kezelte a 640 k fölötti részt.
Amire te olyan büszkén hivatkozol (DOS4GW) éppen az mutatta a DOS bénaságát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!