Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozóként mennyi docker,...

Programozóként mennyi docker, kubernetes ismeret kell?

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok ha valaki cloudos alkalmazást fejleszt, kontéreziált környezetben, kubernetessel meg AWS-el.


(Nem értek hozzá. Konkrétan egy pozíció leírásból másoltam)


Mennyire fontos neki a docker fájlok ismerete, parancsok tudása meg ilyesmik?


Vagy ilyen esetben a fejlesztő nem fog docker imageket összerakni, meg komolyabb dolgokat készíteni? Tehát csak elindítani kell neki tudni a containereket?


A specifikus cégnél van devops pozíció, így feltételezem fejlesztőnek nem kell 100%ban csinálnia, de mennyire kell pontosan ismerni ezeket a technológiákat?


Elég csak koncepcionálisan ismernem ezeket?

Azaz elég ha veszek egy +20 órás Udemy kurzust, amit végig nézek. Koncepcionáisan megértem a működést, de igazán alkalmazni nem tudom. Viszont az nem is baj, ha csak futtatni kell dolgokat meg időnként megnyitni 1-1 yml fájlt és értelmezni.


Pontosabban C# backend pozícióról van szól.



2023. jan. 28. 01:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
56%
10. Jelentve. A 6-os és a 8-as nem ugyanaz a válaszoló. A 6-os nem kamu, hanem igazi data scientist, és az ISLR továbbra is a legjobb bevezető könyv a gépi tanulásba (talán a Geron és a Raschka mellett). És az ilyen személyeskedő, sеggfej, amúgy semmihez sem értő pöcѕfejekre, mint a 10-es, továbbra sincs semmi szükség sem itt a fórumon, sem a való életben.
2023. jan. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
58%

"8# Köszi, ennyire gondoltam én is, de úgy konkrétabban mi az a tudás ami kell?

Konkrétan mit kell tudnom csinálni?"


Nem tudom, hogy melyik cégről van szó, így konkrétan fogalmam sincs.

De ha tudnám is, melyik cég, de én személy szerint nem ott dolgozok, akkor megint csak nem tudnék konkrétumokat mondani.


Ahol én dolgozok, ott annyi elvárás van minimálisan egy újonctól, hogy tudjon építeni dockerizált .net-es microservice-eket, amibe nyilván beletartozik, hogy tudjon dockerfile-t csinálni, compose file-t csinálni, tudja, mi az a volume, a network, etc., tudjon egy meglévőt lehúzni a repóból is beüzemelni meg debugolni, legyenek ismeretei a microservice architekturáról, message bus-ok, gatewayek, adapterek, stb.


Pl. ha azt mondom neki, hogy csináljon egy service-t, ami egy MongoDb-t használ, vagy Postgre SQL-t, vagy iratkozzon rá egy message queue-ra, akkor ne úgy nézzen rám, mint borjú az új kapura, hogy hee, mi az a message queue?


De ez az én munkahelyem.

Máshol nyilván mások az igények.

2023. jan. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
5%

#11 "A 6-os és a 8-as nem ugyanaz a válaszoló"


Már saját magadról is 3. személyben beszélsz? :D valami komoly gondok lehetnek veled kezdem azt hinni hogy valóban valami mentális betegségben szenvedsz (amiről nem tehetsz de a saját kitalált világodat valóságnak fogod fel) eddig azt hittem hogy trollkodsz mint "Befektetőcsávó" nevű user aki a programozás rovatban AI Engineer, Sport rovatban női kézilabdaedző, Egészségügy rovatban svájci agysebész :D


Aki dolgozott valaha informatikusként egy cégnél megállapítja hogy semmi közöd az informatikához és egyetemi végzettséged sincs. Az a probléma hogy tapasztalat nélkül osztod az észt és kész tényként könyveled el amit az interneten olvasol (de egyébként semmi közöd hozzá gyakorlati szinten) így félrevezető válaszokat adsz a kérdezőknek akik épp azért kérdezik meg a fórumon és nem a Googlen keresik vagy a ChatGPT-be írják a kérdéseiket, hogy tapasztalattal rendelkezőktől kapjanak választ akik érdemi segítséget tudnak nyújtani. Neked továbbra is abból áll a tudásod hogy ingyenesen elérhető videókból összeollózod a hülyeséget és ezt tényként közlöd, mellette pedig hazudsz a tapasztalatodról és a beosztásodról hogy hitelesebbnek tűnj :) hogy mindezt honnan tudni? Onnan hogy a valóságtól olyan messze álló tényeket közölsz hogy akinek valódi ipari tapasztalata van leszűri hogy egy komplett baromság amiket írkálsz. Csak sajnos aki kezdő és épp azért fordul a fórumon tanácsért hogy sikeresen eligazodjon teljesen rossz irányba tereled a hamis útmutatásoddal.

2023. jan. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
71%

13. Mindig ez történik veled, ha betűlevesre veszel be hashajtót?


Honnan veszed ezeket a hülyeségeket? Azért, mert egy, a data science vonalon elindulni akaró kezdőnek ajánlottam 2-3 kezdő könyvet és kurzust?


A többi agymenésedre nem válaszolok, nem értem, miért nem mész le focizni inkább, vagy főzöl valamit, vagy csinálsz valami értelmeset, nincs jobb dolgod, mint széttrollkodni a gyakorit?

2023. jan. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
60%

13. ez pontosan így van ahogy mondod mert egy valódi gróf felmenőkkel rendelkező elit V. kerületi belvárosi születésű hihetetlen intelligens Úriember vagyok aki több terület multidiszciplináris szakértőjévé vált az évek során hála az egyetemi professzori tevékenységemnek, dékánhelyettesi megbízásomnak és Tech Lead beosztásomnak. Orvosdiagnosztikai és agysebészettel kapcsolatos képfeldolgozó algoritmusokat fejlesztett a nemzetközi csapatom az én vezetésemmel Svájcban amiről számos magas impact factorú tudományos folyóiratban megjelent a publikációm. Egy ekkora született tálentum ereszkedett le a te szintedre hogy készségesen irányt mutassak számodra és a próféciám meghallgatásra találjon.


azért hogy ne csak neked válaszoljak a vádaskodásra hanem a kérdésre is refrektáljak a természetfeletti intelligenciámmal aminek köszönhetően szinte kivétel nélkül az összes hozzászólásom 100% hasznossági rátájú

tessék itt egy videó:

[link]


ezt nézd meg még ma hogy tisztában legyél a dockerrel utána pedig olvasd el az ILST című könyvet


További kérdés esetén keress bizalommal akár ingatlaneladással kapcsolatban is.


Tisztelettel: Prof. Habil. K. Ábrahám statisztikus PhD, Senior AI Engineer IT Consultant DevSecOps Team Leader 100% remote Contractor

2023. jan. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

#4

"Inkább ne szólaltál volna meg, balga-birge. *sóhajt*"

A kérdező kb. bedobott olyan szintű fogalmakat, mint a for ciklus és fejlesztő létedre azt állítod, hogy te sosem hallottál ezekről, így jogos a kritikám feléd.

2023. jan. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
61%

"A kérdező kb. bedobott olyan szintű fogalmakat, mint a for ciklus"


Na húzz a pitsába, ostoba veréb.

2023. jan. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
16. Te ezeket honnan vetted? Életemben nem beszéltem senkivel a for ciklusról.
2023. jan. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

#17

"Na húzz a pitsába, ostoba veréb."

Pontosan, én vagyok ostoba, azért mert te nem tudsz valamit. :DDD

Legközelebb majd a suliban is mondd azt a tanárnak, hogy arra adjon pontot, ha valamit nem tudtál. :DDDD


#18

"Te ezeket honnan vetted? Életemben nem beszéltem senkivel a for ciklusról."

Miket? A kérdés arról szólt, hoyg PROGRAMOZÓKÉNT mennyi ismeret kell X-ből. Sehol nem beszéltem arról, hogy miről kell beszélni.

Ha valaki elfogadható szinten programozó, akkor ismer olyan fogalmakat, mint for ciklus vagy konténerizáció.


Ezek ma kifejezetten alapvető fogalmak. Nyilván nincsenek annyira a köznyelvben, mint az MI, de nem köznyelvi dolgokról bsezélünk.

2023. jan. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Normál esetben nem fogja minden fejlesztő ugyanazt a projectet külön-külön dockerizálni, hanem valaki összeállítja, és azt használja mindenki. Persze nem árt, ha megtanulod, mert lehet neked is kell majd konténerizálni. Ez a fejlesztői környezetre vonatkozik. Az éles rendszert a devops manageli.
2023. máj. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!