Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programozói/szoftverfejesztő...

A programozói/szoftverfejesztői állásokra jelentkezők mekkora hányada nem ismeri a Git verziókezelőt?

Figyelt kérdés
Általánosságban. Mik a tapasztalatok?

2021. dec. 6. 11:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Maximum a kóklerek szerintem akik megnéztek pár youtube oktató videót, vagy valami nagyon trash átverés gyorstalpalót végeztek.
2021. dec. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk a ceg azt hasznalja. Az okos devops-osok mindent azzal akartak megcsinalni, ez ennyira jol sikerult nekik, hogyha egy txt fajlban atirok 2 karaktert, akkor is 2 hetet kell varnom hogy frissuljon a rendszerunk, es az se automatikusan tortenik, hanem amikor valaki toluk raer akkor manualisan megcsinalja. Engem ez egy idoben a felmondas kuszobere kergetett, de ma mar szarok ra csak utaljak a penzemet minden honapban.
2021. dec. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
0? Azért az nem nagy kunszt megtanulni, szerintem fél óra se annak az alap 10 parancsnak az átnézése, amit valaha használni fogsz. Nem láttam még olyan interjún, akinek legalább egy git clone ne ment volna...
2021. dec. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%

#2 a gitet lehet okosan és nagyon rosszul is használni. Valszeg nálad nem volt még elég tapasztalatuk benne. Ha amúgy jó a cég nem mondanék fel, de próbálnék pusholni feléjük, hogy kezdjenek vele valamit.


#3 az lehet, hogy nem nagy kunszt de dolgoztam olyan helyen, ahol a főnök is (állítása szerint) senior dev volt és fogalma nem volt a világáról. A gitről pedig hallani sem akart, nemhogy megtanulni azt a nagyon nehéz commit push pull hármast legalább... az ilyen helyekből rengeteg van, csak nem mindig látszik meg, ezek kis garázscégek amik az ilyen beszűkült látókör miatt soha nem lesznek nagyobbak.

2021. dec. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

Egy magára minimálisan is adó, szoftverfejlesztői állásra jelentkező pályázó esetén .... nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy valaki ne ismerje a GIT -et (sőt, esetenként akár az SVN -t is ne tudná használni (mert azért nem árt, ha azt is ismeri)).


Mindenesetre, én beletettem a Programozás 1 tárgy tananyagába is, azaz, még, ha ki is bukik valaki az első szemeszter végén, akkor is legalább hall ezekről.

2021. dec. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért eléggé standard lett au utóbbi időben, kb mindenhol ezt használják. Ahol korábban más verziókezelő volt, ott is átálltak GIT-re. Max abban van különbség, hogy itt Github, ott Bitbucket, amott saját szerver van.


Nekem inkább az a fura, hogy a kollégáim 90%-a GUI-val használja. Nekem sokkal gyorsabb bepötyögni. pull, push, add, commit, merge, checkout kb. ennyit kell tudni, nem nagy dolog.

2021. dec. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Manapság már elég ritka - de azért 4-5 éve még messze nem volt akkora a git-hype, mint mostanában, rengetegen használtak SVN-t, TFS-t is.


De simán el bírom képzelni, hogy egy egyébként teljesen jó szakember, aki ugyanannál a cégnél dolgozott az utóbbi 5 évben, és most vált munkahelyet, még nem dolgozott GIT-ben.


Nem mintha ez baj lenne amúgy, egy jó szakember, aki használt már bármilyen más verziókövető rendszert, 1 óra alatt megtanulja a git-et is.

2021. dec. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
3%

Megint megy a mese-hab délután.

A GIT ismerete nem kötelező.

Van ahol nem GIT van, hanem más, vagy saját.

Van, ahol másképp van megoldva a dolog.

Ha kellene a GIT, egy óra alatt meg lehet tanulni egy KV mellett.


Ne szopjatok már be minden hülyeséget.

2021. dec. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
37%

@8 "Van ahol nem GIT van, hanem más, vagy saját."

Haha, attól a munkahelytől mentsen meg az isten, ahol saját fejlesztésű verziókezelőt használnak. s

2021. dec. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%
#9 emiatt nem kell aggodnod szerintem, valszeg sosem lesz kozod olyan cegekhez mint pl. Facebook/Meta vagy Google.
2021. dec. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!