Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programozói/szoftverfejesztő...

A programozói/szoftverfejesztői állásokra jelentkezők mekkora hányada nem ismeri a Git verziókezelőt?

Figyelt kérdés
Általánosságban. Mik a tapasztalatok?

2021. dec. 6. 11:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
47%

@12 "Engem a saját cégem érdekel,"

Tudom, hogy melyik: Tesco, ahol a polcokat pakolod.

2021. dec. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
60%
Csak a kóklerek nem ismerik.
2021. dec. 18. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
48%

Mi a cégnél ClearCase-t, meg újonnan artifactory-t használunk, illetve van egy céges repó, igaz az GitLab alapú.

De konkrétan Gitet nem nagyon használtam... a hobbiprojektjeimhez a cégeset használom, de ha Git nélkül ennyire kóklernek számítok, akkor egye fene, ránézek a Gitre is. :D

2022. jan. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

#13 ClearCaset eddig csak hírből hallottam, van még hely ahol ezt használják? Nem gondolkodtatok még a váltáson, legalább egy próba erejéig? Félreértés ne essék nem nézek le egyetlen toolt sem, csak furának tartom, hiszen egy 30 éves rendszerről beszélünk, amiben elég sok feature differencia és szemléletkülönbség van a mai toolokhoz képest. Architektúrája teljesen elavult ezért a karbantartása is nehéz.


Az artifactory említését nem értem, az AF egy univerzális repository manager nem egy verziókövető rendszer. A source code binárisként lefordított állományát tárolja és menedzseli.

2022. jan. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

#13

Vasútiparban dolgozom, a szóban forgó szoftver fejlesztését meg még a 2000-es években kezdték meg, akkor meg a ClearCase-t választották.

Tudom, hogy az artifactory nem pont erre való, de a repókban konkrétan a program adott verziójának a telepítőfájljai, illetve egyéb, kiegészítő fájlok vannak. :D

Na, ez nevezhető kicsit kókánynak, de egyrészt nem rajtam múlik, másrészt ha éppen valamiért nem jó a ClearCase, akkor ezt is lehet használni.

2022. jan. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!