31. Kicsit segítek.
1, 3 - férfi
2, 4 - nő
Ez két nem, de 4 érték. Azaz nem lehet őket booleannel ábrázolni. Az, hogy az adathiányra nem is gondolsz, csak a dilettantizmus jele.
"Az, hogy az adathiányra nem is gondolsz, csak a dilettantizmus jele."
Az a te amatőrséged jele, hogy azt képzeled, egy-egy embernek a születése pillanatában ne tudnák meghatározni a nemét, vagy valamiért ne tennék ezt meg.
"Ez két nem, de 4 érték."
Én a nemekről és nem a hozzájuk rendelhető értékek számáról beszéltem, rozi.
Egyébként, minden további nélkül lehet a két nemet akár boolean tipussal is nyilvántartani, mert funkcionálisan tökéletesen alkalmas rá az adattipus, csak ez nem volna szakszerű.
33. Nem. Az az amatőrség, aki nem tud adatbázist tervezni, nem gondolja végig egy változó által lefedett eseteket, és nem képes végiggondolni egy egyszerű esetet sem.
Ha booleant használsz, akkor az adatmezőt milyen értékkel inicializálod, MIELŐTT beletöltenél egy konkrét embert?
Ha az ember nemét nem tudod (nem azért, mert nincs neki), akkor milyen értéket adsz neki?
Ha nem árulja el a nemét (például átugorja a kérdést, vagy nem hajlandó megmondani), akkor milyen értéket adsz a változónak?
Látszik, hogy nemhogy kutatást nem terveztél soha, de még csak adatokkal sem dolgoztál, és soha életedben nem építettél még egy teljesen sima webformot sem.
Jobb, ha hallgatsz szerintem, mert már nagyon égés amit csinálsz.
A személyi számok esetében nincs olyan, akinek az első, vagy bármelyik másik számjegy hiányozna. Házszámozásnál, vagy irányítószám esetében és még egy rakat dologgal kapcsolatban sincs ilyen.
Nagyon fárasztó és nevetséges vagy, az amatőrségeddel és az ostoba tudálékoskodásoddal együtt, rozi.
Neked nem nagyon érdemes a gyakorlatról szónokolnod, ha egyszer nem vagy képes felfogni ilyen alapvető dolgokat, hogy egy adatbázis lehet sokféle, és ebbe az is vastagon benne van, hogy a feltöltésnél bizonyos adatok hiánya esetén nem kerül adott rekord rögzítésre, mert a rendszer ennek lehetőségét is kizárja. Pl. ügyfél adatbázis, amiből számláznak, cím, vagy név adathiánnyal hogy is nézne ki.
Vicces lenne olyan ISBN adatbázis, ahol épp az ISBN szám egyike-másika hiányzik, hasonlóan értelmetlen egy film adatbázis filmcímek nélkül, ahogy vicces, vagy inkább tragikus lenne egy olyan hatósági, jármű forgalmi rendszám adatbázis is, ahol itt-ott kimaradna egy két betű, vagy szám. Nem így gondolod? Oké, te nem, de én azért igen. Kérve kérlek, hagyj is meg ebben a hitemben.
#39 - Egy zenei adatbázisttöltöttünk fel egyik alkalommal. A zenéknek van egy, az ISBN-hez hasonló azonosítójuk, amikkel a kiadók azonosítják őket. Ügyfél váltig állította, hogy márpedig mindig van ilyen, az nem lehet, hogy nincs. A második adatbetöltésnél kiderült, hogy "ja, de van pár, aminek mégsincs".
Simán lehet olyan üzleti folyamat, amiben még hiányzik egy egyébként kötelező azonsító - konkrétan dolgoztam ilyennel. Úgy volt, hogy a nulladik lépésben kap a termék azonosítót, szóval a rekorddal együtt kell az adat. Aztán kiderült, hogy ja, a nulladik lépés valójában 3 másik, és csak aztán kapja meg az alkatrész az egyedi azonosítóját.
Persze, harmadik normálforma, meg legyen egy DB konzisztens, és egyebek. Csak a gyakorlatban ezek általában borulnak.
Persze, lehet adathiba, és feltöltés előtt, közben és után kritikus lépés az adattisztítás és normalizálás, de általában az adatok lehető legteljesebb megőrzése a fontosabb szempont. Vagyis ha egy járműnyilvántartás feltöltésekor kiderül, hogy Ó, mégis van egy a forgalomból végleg kivont (vagy forgalomba se helyezett) jármű, akkor bizony a rendszám mező nullable lesz, és lesz olyan rekord, ahol nem lesz kitöltve.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!