Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lépnétek erről a munkahelyről,...

Lépnétek erről a munkahelyről, vagy valamilyen technikával túl lehet élni?

Figyelt kérdés

kb 5 hónapja dolgozom egy cégnél, viszonylag erős fizetéssel. Hogy pontosan mit hol és mennyiért arról érthető okokból nem akarok itt infot kiadni.

A lényege a kérdésemnek. 5 hónapig kb heti 1 kis project volt amit csapattal készítettek és a végén átadták nekem véglegesítésre, általában az jött ki, hogy mivel elég gyorsan elvégeztem, heti 1-2 nap munkám volt miután összeszoktam a csapattal és a maradék 3-4 napban csak nyitva voltak a projectek és időnként belelapoztam. Gazdaságilag megfelelt szerintem én teljesítettem amit kértek. A kieső időben böngészgettem, fejlesztgettem magam, tanultam az irodában.


Na most a főnök kitalálta, hogy a kieső időben írjak kis látványos programokat ami jó neki bemutatóra. Mondom az eleve kiadott projectek is elég komolyak és erős koncentrációt igényel, hogy megfelelően teljesítsem, néha a "kieső" napokon azért keményen ott volt a rákészülés, előkészítés, hogy a kemény munka már simán menjen. Ráadásul próbálja más szakterületek feladatait is rámterhelni.


Teljesen rámálltak. Ideje lépni? Vagy próbáljam átvészelni ezt az időszakot? Vagy mondjam meg neki, hogy ez túl sok?


2022. szept. 29. 13:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
2022. szept. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem programozóként dolgozok (bár értek hozzá, és egy független játékfejlesztő csapatban bent is vagyok), de rendszergazdaként én is megtapasztaltam hasonlókat. Előző munkahelyemen egyik munkatárs az első hetem után javasolta, hogy ne legyek túl aktív, mert ha azt látják, hogy mindent szinte azonnal megcsinálok, akkor rám fognak szállni, és elhalmoznak annyi munkával, hogy nem fogom bírni.

Akkor még rutintalan újonc voltam, és nem vettem komolyan. Hiba volt. Egy év sem telt bele, már ott tartottam, hogy napi 10 órát dolgoztam 8 helyett (túlórapénz nélkül természetesen), és a hétvégéim is gyakran rámentek. Le is léptem onnan.

Sokaknak abszolút nincs rálátásuk, hogy egy informatikai munka hogyan is néz ki. Annyi él a fejükben, hogy leül az informatikus a gép elé, nyomogatja random a billentyűket, és elkészül a munka. Az, hogy az ember nem egy ipari robot, már nem jut el az agyukig. (Tisztelet a kevés kivételnek.) És legtöbbjük természetesen jobban akarja tudni a dolgokat, mint az, aki benne van. A programozás (de sok más dolog is) nem csak nettó kódolásból áll. Tervezés, rákészülés, optimalizálás, tesztelés, dokumentálás... ez mind szükséges ahhoz, hogy egy munka rendesen elkészüljön. Az ember szellemi teljesítménye pedig véges. Ha egyszer túlhajtja magát, akkor másszor pihennie kell. Javaslom elolvasásra "Bob bácsi" könyvét: Túlélőkönyv programozóknak. Szerintem pdf-ben is megtalálhatod, de úgy gondolom, érdemes a megvételre is. Nem a programozásról szól, sokkal inkább életvezetési, és munkaszervezési tanácsokat ad.

2022. szept. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Jah, és még valami:

Azt is megtanultam az évek alatt, hogy bizony érdemes betartani a munkakör határait. (És hiába írják bele a munkaszerződésbe, hogy "bármit" köteles vagy elvégezni, ez nem igaz. Ez jogilag abszurd. A munkakörödhöz kapcsolódóan vagy ezt köteles megtenni. Ha te alkalamzásfejlesztő vagy, akkor nem vagy köteles sem webdesigneri, sem takarítói, sem lakberendezői, sem agysebészi munkákat elvégezni. Viszont ha elvállalod, utána már számon lehet kérni annak a minőségét rajtad.) Engem is rávettek rendszergazdaként, hogy készítsem el a munkahely weboldalát, végezzek grafikai munkát, stb. Most már tudom, hogy az ilyenekre nemet kell mondani. Nem arra a munkakörre szerződtél, és kész. Ahhoz, hogy egyébként a tudásod megvan-e hozzá, vagy hogy szabadidődben te mit csinálsz, semmi közük hozzá.

2022. szept. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Betanulási időszak alatt tipikusan lazább az élet, de amúgy az, hogy 5 napból 5öt kell dolgozni, alap elvárás, főleg ahol jól fizetnek, mert profit akkor van, ha eladható product is. Neked itt k.vára bilibe ér a kezed, ha azt hiszed nem jogos az elvárásuk.
2022. szept. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

12-es, 13-mas:


Teljesen érthető amit írsz. Tényleg vannak olyan ocsmány helyek, ahol nem szabad maximumot adni, mert akkor nem 100%-ot, hanem 150%-ot szeretnének. Megjegyzem, hogy azért ha az ember normálisan választ munkahelyet, akkor ilyen nem lesz. Én kifejezetten szeretem, ha a munkaidőmben dolgozok is és nagyjából kitölti a munkaidőmet a hasznos munkavégzés, programozóként is. Persze jól jön 1-2 nyugis nap egy hónapban, amikor lehet görgetni a híreket meg a facebookot, de nincs is annál jobban butító és unalmasabb dolog, mint amit a kérdező leírt: 1-2 napot dolgozik, a többiben meg nézegeti a megnyitott projektet. Hát nagyon jó :D


Itt nem arról van szó, amit te írtál. A kérdezővel nem az a baj, hogy 80%-ot nyújt és a munkahelye 120%-ot szeretne. Itt az a helyzet, hogy 20-40%-os takaréklángon ég, ők meg ezt szeretnék növelni. Ez szerintem teljesen jogos.

2022. szept. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Heti 2 napot dolgozik, a többiben meg nézegeti a megnyitott projektet."

Vagy be se kell menni (legfeljebb melegedni), és/vagy szólni kell hogy a fizetésed 3/5 öd részére nem tartasz igényt.. 😏

2022. szept. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

El nem tudnátok képzelni mennyit tanultam abból, hogy volt időm új megoldásokkal kísérletezgetni. Egy konkrét szoftvert 0-100%-ig megtanultam úgy, hogy soha nem kérték a használatát de a jövőben hasznos lesz, letöltögettem egy csomó hasznos szettet. Kikísérleteztem új technikákat, kb 4-5 új szoftver használatát megtanultam. Fizetett képzés volt kb. Mellette gigaprojectekbe segíthettem be.

Még mindig nem értem amúgy azt az oldalt aki szerint van aki így bejár melegedni. Rengeteg olyan ember van aki kb készenlétben dolgozik.

2022. szept. 30. 19:04
 18/19 anonim ***** válasza:

És te készenlétben dolgozol?

Kérte valaki, hogy tanuld meg azokat a szoftvereket? Nincs másik 15 ember, aki ért hozzájuk? Minek tanulod meg, ha nem a feladatod? :) Ha a főnök akar olyan munkát adni, ami szerinted nem a feladatod, akkor az miért nem jó?


Mondj fel, jobb lesz mindkettőtöknek. Aztán írd bele a CV-dbe, hogy te heti max 10 órát szeretnél dolgozni, a többiben meg majd horgolni tanulsz.

2022. szept. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ez Magyarország....a lényeg az lenne normál helyen, hogy mekkora profitot állítasz elő a cégnek, és nem az, hogy hány órát dolgozol egy héten, nem a szovjet időkben élünk... És heti 10 órából is bőven lehet egy multiban havi 50 milliós profitot is előállítani, megfelelő szaktudással... (ha még nem láttatok excellt / bármilyen kimutatást, hogy bizonyos projektekért, munkákért, mennyit szokott az ügyfél kapni akkor inkább ignoráljátok ezt a kérdést)
2022. okt. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!