Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lépnétek erről a munkahelyről,...

Lépnétek erről a munkahelyről, vagy valamilyen technikával túl lehet élni?

Figyelt kérdés

kb 5 hónapja dolgozom egy cégnél, viszonylag erős fizetéssel. Hogy pontosan mit hol és mennyiért arról érthető okokból nem akarok itt infot kiadni.

A lényege a kérdésemnek. 5 hónapig kb heti 1 kis project volt amit csapattal készítettek és a végén átadták nekem véglegesítésre, általában az jött ki, hogy mivel elég gyorsan elvégeztem, heti 1-2 nap munkám volt miután összeszoktam a csapattal és a maradék 3-4 napban csak nyitva voltak a projectek és időnként belelapoztam. Gazdaságilag megfelelt szerintem én teljesítettem amit kértek. A kieső időben böngészgettem, fejlesztgettem magam, tanultam az irodában.


Na most a főnök kitalálta, hogy a kieső időben írjak kis látványos programokat ami jó neki bemutatóra. Mondom az eleve kiadott projectek is elég komolyak és erős koncentrációt igényel, hogy megfelelően teljesítsem, néha a "kieső" napokon azért keményen ott volt a rákészülés, előkészítés, hogy a kemény munka már simán menjen. Ráadásul próbálja más szakterületek feladatait is rámterhelni.


Teljesen rámálltak. Ideje lépni? Vagy próbáljam átvészelni ezt az időszakot? Vagy mondjam meg neki, hogy ez túl sok?


2022. szept. 29. 13:27
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Például próbálja rámterhelni a webdesignt és grafikát is, amit bár hobbiból szeretek csinálni, nem az én szakterületem. Meg persze vállalom kétszeres fizetésért. Az, hogy ők úgy érzékelik, hogy van kieső idő igazából hozzátartozik a heti projectek előkészítéséhez. Sokszor futtatok számításokat vagy keresek megoldásokat előre.
2022. szept. 29. 13:31
 2/19 anonim ***** válasza:
66%
Ez a Te döntésed.
2022. szept. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Igazából az érdekel, hogy ez mennyire általános, és mit kell reagálni arra, ha így bepróbálják az embert.
2022. szept. 29. 13:42
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Helyfüggő is lehet, lehet a kivárás érdemesebb, ha "a nyomás nem fokozódik".
2022. szept. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%
Az azért teljesen elfogadott dolog hogy a munkavállaló munka-idejét a főnök próbálja kitölteni munkával, ha látja hogy az csak unatkozik...
2022. szept. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Na, most ne már. Akkora jólét van a szakmában, hogy KOMOLYAN valaki azért akar felmondani, mert fájlalja, hogy a heti 1-2 napos tényleges munkavégzése van, a főnöke meg plusz feladatokkal próbálja kitölteni az idejét? TÉNYLEG azért vagy felháborodva, mert jó fizetésed van és a munkaidőd 60-70%-ában csak meg van nyitva a "munka" és azt nézegeted?


Eszem-f..szom megáll komolyan. Tényleg én is sokszor látom azt, hogy ebben a szakmában akar senki sem dolgozni, de ez már komolyan kabaré :D

2022. szept. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%
kis javítás: "ebben a szakmában nem* akar senki sem dolgozni"
2022. szept. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
34%

Haha, ez rohadt vicces kerdes. :D


De komolyan: tarts ellent. Aztan meglatod, hogy mennyire kemenyek. Az altalanos, es nem csak programozasnal, hogy azokat a munkavallalokat, akiket lehet(akik hagyjak magukat), azokat terhelik. Minden munkvallalonak meg kell huznia a hatart. Lehet, hogy nalad ott a hatar, hogy mondjak majd, hogy akkor szevasz.

2022. szept. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nem is értem, aki még dícséri is a főnököt, hogy milyen jól csinálja.
2022. szept. 29. 16:30
 10/19 anonim ***** válasza:
84%

Lépjél is..!

Itt túl sokat fizetnek neked.

2022. szept. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!