Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Scala mennyire piacképes?...

Scala mennyire piacképes? Megéri megtanulni munkához?

Figyelt kérdés
Python-t és Java-t elég jól tudom, de ahova jelentkeztem Scala-t kérnek. Nem gond ha nincs benne tapasztalat, betanítanak. Megéri megtanulni, vagy keressek inkább olyan céget, ahol van python vagy java?

2022. ápr. 13. 13:31
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Illetve jelenthet a későbbiekben előnyt/hátrányt, ha máshova akarok jelentkezni?
2022. ápr. 13. 14:29
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

Olyan szempontból megéri, hogy munkád lesz vele, mert kevés scalás van. Mi is folyamatosan szenvedünk ettől, hogy nincs hozzá ember. Részben ezért egyébként az új serviceket már nem scalás stackel írjuk.


Arra viszont számíts, hogy a mainstream nyelvekhez képest sokkal kevesebb cég is keres scalásokat. Mint írtam, munkád lesz, csak nem tudsz majd olyan sok cég között ugrálni, mint javával. Illetve, a scalába sokkal több időt kell fektetni, mint javába vagy pythonba. Neked kell tudni, hogy így is megéri-e.

2022. ápr. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Inkább az a kérdés, hogy miért váltanál scalara? Java, python piacképes, rengeteg lehetőség van vele. Hacsak nem scala a beugró álmaid cégéhez és/vagy nem scalara akarsz váltani, akkor én passzolnám a helyedben. Több ezer nyitott javas pozíció van.
2022. ápr. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
19%
Semmi ertelme nyelv alapjan valasztani munkahelyet, komolyabb cegeknel eleve projektfuggo, hogy epp milyen nyelv/technologia van hasznalva.
2022. ápr. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
A scala nagyon jó, nálunk a backend scala/spark. Azoknál a cégeknél, ahol komoly ETL fejlesztés van, egyre inkább előtérbe kerül a scala, mert nagyon jól olvasható performens kódot lehet benne írni.
2022. ápr. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szakmai perspektíva szerintem van benne, sőt még tudományos karrier felé is el lehet vinni: tiszta funkcionális programozás - Haskell, tételbizonyító rendszerek - Agda. Szóval a Scala szerintem nevéhez méltóan valóban mennyit egy hatalmas - lényegében végtelen - lépcsőt. Ha hosszútávon is vonz a tiszta matematika, logika, kategóriaelmélet bevetése a programzás terén, akkor szerintem mindenképp megéri.


Csak munka szempontjából viszont nem tudom választ, e téren teljesen tapasztalatlan vagyok. E téren én pont a fordított helyzetben vagyok: tízéves PHP és JavasScript háttér után az elmúlt 3 évben inkább a régi 10 évvel ezelőtti akkori kb. 3-4-éves Haskell tapsztatatomat újítottam fel, az elmúlt egy évet pedig szinte teljes egészében intenízven a típuselméleti-logikai-kategóriaelméleti alapokkal töltöttem. Most Haskell-állásokat nézek, néhol formális tételbizonyítás is van, csk kiváncsi vagyok, mennyire lesz mindez amit tanultam a kb. 6-7 év alatt elég a valós piacon.

2022. ápr. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

JAVÍTÁS:

„Szóval a Scala szerintem nevéhez méltóan valóban MEGNYIT egy hatalmas - lényegében végtelen - lépcsőt”

2022. ápr. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat! Junior Data Science pozícióról lenne szó ahol a Scala-t kérik, elég jó fizetést ajánlottak, azért gondolkoztam el rajta. Viszont tényleg nem sok Scala-s állást láttam(Itt is python volt kiírva, aztán az interjún mondták hogy mostmár inkább a Scala-s csapatba keresnek embereket), és nemtudom, ha itt eltöltök x évek a Scala-val, akkor egy esetleges cégváltás után tudom-e hasznosítani azt a tudást mondjuk egy Pythonos pozíciónál? Vagy ha látják, hogy az elmúlt években Scala-ztam, akkor hátrányból indulok-e a nem Scala-s poziknál.


(Java és Python között nem tapasztaltam ilyet, valamelyik team szinte mindig használta valamelyiket a cégeknél.)

2022. ápr. 14. 12:48
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a Scala data science/data engineering vonalon hosszútávon ki fogja szorítani a Pythont. Abszolút nem felesleges erőfeszítés. Arról nem is beszélve, hogy a data science, akkor biztosan scala/spark és azt a tudást nagyon könnyű PySpark-ra migrálni.
2022. ápr. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


Elnézést, hogy ilyen későn írok.


Munkakeresési, piaci tapasztalat szemontjából nem tudom a választ.


Technológiai szempontból viszont az a személyes tapasztalatom van, hogy a funkcionális programozás (az én esetemben Haskell) nagyon erős nyomot hagy az embernek a PHP- és a JavaScript-es kódolási stílusában is.


A funkcionális nyelvekben szerezett tapasztalat után egy idővel az embernek érzéke alakulhat ki a hagyományos programnyelvekesetében is arra, hogy élesebben különválassza a tiszta, mellékhatás nélküli részeket, a programkód nyitottabbá váljék egysségtesztelésre.


Továbbá érzéke fejlődhet ki arra, hogy több változatlan, immutábilis adatstruktúrást használjon, akár algebrai adattípusok is megjelenhetnek az eszköztárában (amiket épp a Scala case object-jeinek mintájára lehet OOP nyelvekben is megvalósítani öröklődéssel).


Egyszóval rányomja bélyegét a designra, az architektúrára is, és a program tesztelhetőségére, unittesztelhetőségére is.


Elvileg tehát - tisztán technológiai szempontból - szerintem nem hátrány a Scala háttér a hagyományos területen sem. De persze ezt csak saját élményeim alapján mondom, és egyáltalán nem munkaerőpiaci élmények alapján.

2022. máj. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!