Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van olyan oldal, ahol jó...

Van olyan oldal, ahol jó öteleteket lehet találni otthoni projectekhez, amiben lehet akár üzleti potenciál is?

Figyelt kérdés

Egyetem + munka mellett csak gyakorlásból, meg egy-egy technológia kipróbálása szempontjából szeretnék valamit otthon is alkotni, viszont nem akarom a 100000. webshopot megcsinálni.


Olyan egyedi ötletek érdekelnének, amiknek akár valami üzleti jövőjük is van és egy új problémát oldanak meg vagy egy más létezőt jobban vagy máshogyan.


Nem hiszem, hogy otthoni gyakorlásból leszek vállalkozó, de ha tényleges időt akarok rá szánni, akkor legalább saját magam motiválására meg kéne lenni annak az illúziónak, hogy "Hú, ha ezt jól megcsinálom, akár lehet is belőle valami", mert egy webshopra állásinterjún ránéznek és nem lesznek tőle izgatottak az emberek, max azt mondják, hogy "Ügyes vagy fiam". Meg 0.0001%-os potenciál sincs benne, így számomra unalmas.


Azért is teszem fel a kérdést, mert önmagukban az ötletek nem érnek semmit, csak a megvalósítás. Hiszen mindenki talált már ki milliárdokat érő ötleteket a WC-n, de aztán nem lett belőle. Vagy éppen mindenkinek van egy olyan ismerőse, aki elmondta, hogy milyen menő ötelete van és amikor rákérdezel mi az, azt mondja, hogy "Nem mondom el", mert azt hiszi majd ő egyszer ebből meggazdagszik, de végül semmi sem lesz belőle, mert ötelete sincs, hogy kéne megvalósítani és igazán nem is akarja.


Én meg jelenleg nem tudok semmi olyan jó ötletről, amit meg is tudnék valósítani. Egy weboldalt szeretnék csinálni .net + angularral, ha vannak ötleteitek ti is adhatnátok vagy oldalakat linkeljetek, amik már eleve erre van.



2022. szept. 3. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Marketing a neve, meg tudod tanulni. Nyilván az, hogy valami kimagasló szülessen, kreatív meló, nem fogunk receptet találni rá, hogyan fogod te megérinteni a mérhetetlent vele nap mint nap.
2022. szept. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bármiben lehet potenciál. Ez csak a marketingedtől függ.
2022. szept. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%

Sajnos egy ezredik webshopot kénytelen leszel csinálni, mert így fogod érteni és begyakorolni a szükséges nyelveket, majd ezután jöhet az egyedi project.

Nem szeretnélek elszomorítani, de az szinte kizárt, hogy valami nagy egyedi ötleted lesz és ebből te majd jól fogsz keresni. Ez NE lebegjen a szemed előtt, felejtsd is el. Amire koncentrálj az az, hogy legyen egy nagyon menő egyedi prpjected a CV mellé! Ezzel drasztikusan nőnek az esélyeid a munkaerőpiacon kezdőként és remek helyekre lesz esélyed bejutni, aminek hála nagy eséllyel kereshetsz 5-7 év múlva 6 számjegyű összeget vagy akár 100.000eurót külföldi cégnek dolgozva itthonról.


Persze ha bejön az egyedi weboldalad, akkor az csak win, viszont ne ezt tekintsd tényleg célnak, mert sokkal magyobb eséllyel profitálhatsz belőle és sokkal könnyebben, ha a CV mellé szánod.

2022. szept. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Sőt olyan könyv is van amit ha megveszel és elolvasol gazdag és sikeres ember leszel... 😁 🤣
2022. szept. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szerintem picit félre értitek.


Itt nem az a lényeg, hogy találjak egy piaci rést és maggazdagodjak. Inkább az, hogy találok egy egyedibb hobbi project ötletet és majd állás interjún eltudom mondani, hogy "X problémával szembesültem és azt próbáltam megoldani" nem pedig egy olyan unalmas projektet mutatok, amit már többször is láttak.


A kérdés hozta a klasszikus gyakoris színvonalat. Válaszok helyett, mindenki a kérdezőt kritizálja.

2022. szept. 4. 08:12
 6/8 anonim ***** válasza:
De semmit nem írtál a hobbidról, vagy ha csak a tageket kell nézni, akkor neked kábé egy IDE lefejlesztése lesz a hobbid...
2022. szept. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6# Leírtam, hogy weboldalt akarok csinálni.


"Egy weboldalt szeretnék csinálni .net + angularral"


Tehát azon belül bármi jöhet. Jelenleg ebben a témában belül van a diákmunkám, meg a szakdogám témája is, de a technológia szerintem irreleváns.


Ha a hobbit meg úgy érted, hogy mit sportolok, milyen tevékenységeket csinálok barátokkal stb, akkor abból a szempontból is mindegy, mert ugyan olyan szívesen csinálok egy általános platformot fodrászoknak időpont foglalásra és különféle dolgokot kezelésére mint például egy Trello task managger klónt.

2022. szept. 4. 12:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez a nehezítés benne, nem csak nekünk, magadnak is. Gombhoz kéne kabát, de az soha nem valid üzleti terv.
2022. szept. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!