Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mik a differenciak és a...

Mik a differenciak és a hasonlósagok C, C# és a C++ programozási nyelvek között és manapság melyiket éri meg tanulni?

Figyelt kérdés
Alapvetoen minden erdekelne szivesen fejlesztenek asztali es mobil appokat de a jatekfejlesztes is izgalmasnak tűnik.
2022. júl. 6. 22:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
68%

A nevével ellentétben a C#-nak köze nincs a C-hez, valójában a Java-hoz hasonlít legjobban.


10:

"Először is, asztali appokat már szinte senki nem fejleszt."


Meglepődnél, ha tudnád, hogy milyen sokan, de, fejlesztenek. Nem csak dobozos, hanem belsős asztali alkalmazásokat is. Nagyobb részt C#-ban, kisebb részt C++, Java az mai kihalt ezen a téren, de akadnak legacy projektek pl. Delphiben is.

2022. júl. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
44%

#11

Nézz utána, hány álláshirdetésben keresnek windows desktop app fejlesztőket, és ahhoz képest meg hány webes meló van.

2022. júl. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
69%

12:

Korábbi munkahelyemen, amerikai befektetési banknál a belső kereskedési rendszerek frontendje mind desktop app volt, csak az ügyfeleknek szánt felületek voltak webesek. De nem úgy hirdették, hogy desktop app fejlesztőt keresnek, ennél sokkal általánosabban kerestwk C# fejlesztőket, mert sokféle csapatba kellhettek. Mellesleg Java fejlesztőként én is fejlesztettem kisebb dolgokat C#-ban a desktop alkalmazásokba, mert nem mindig ment flottul, hogy minden apróság miatt a C#-osokat ugrasszuk.

2022. júl. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
33%

#13

5 éve még én is fejlesztettem desktop alkalmazásokat.

De ma nem 2017 van, hanem 2022.


És továbbra sem az állítottam, hogy nem fejlesztenek egyáltalán, hanem hogy szinte senki.

Remélem, tudod értelmezni a kettő között a különbséget.


Amúgy én elhiszem, hogy mindenféle vérpistike bt. meg almacsutka kft. falmelléki gányoldákban még mindig bütykölgetik tovább a sokéves win desktop appjaikat, de egy komoly cégnél, a zöldmezős projectek 99,99%-ánál körberöhögnek, ha csak megemlíted a desktop alkalmazás kifejezést.

2022. júl. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
28%

"de egy komoly cégnél, a zöldmezős projectek 99,99%-ánál körberöhögnek, ha csak megemlíted a desktop alkalmazás kifejezést."


Nem kötelező ám neked ide szórni a baromságaidat.

A web alkalmazások fejlesztési ciklusa jóval rövidebb, mint a desktopoké. Desktop, ha kevesebb is van, mérnökórában többet elkiván.

De ettől függetlenül, ne felejts el értesíteni, ha majd a böngetődbe integrált média lejátszó, GTA 99 vagy CAD program kényelmesebb, sokoldalúbb és gyorsabb lesz az ablakosnál.


Jut eszembe, még a böngettyűd is ablakos, te cseresznyétlen!

2022. júl. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
65%

14:

Konkrétan annál a cégnél (világ egyik legnagyobb vállalata) az egyik alkalmazást 4 éve kezdtük fejlszteni nulláról, és más csapatok is indítottak .net desktop / Java backend felállasban újakat is, miközben sok éves régiek is voltak foltozva. Valószínűleg azóta is indulnak új projektek, mert egy rakás belső tool épült rá a .NET desktop fejlesztésre, amiket nem dobnak ki egyik napról a másikra. Úgy egyáltalán semmi értelme nem lenne ezeket a belső célú, főleg traderek által használt alkalmazásokat webesre átírni.


A szinte senki is hamis, mert nagy cégek belső célra máshol is fejlesztenek, emellett meg ugye rengeteg a dobozos desktop alkalmazás is. A webalkalmazások nem úgy kerültek túlsúlyba, hogy közben kevesebb desktop alkalmazás lett, utóbbiból ma sem fejlesztenek kevesebbet, mint 5, 10, 15, 20 éve, csak a webalkalmazások száma közben többet növekedett.

2022. júl. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!