Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valaki aki ért a MatLabhoz és...

Valaki aki ért a MatLabhoz és tud differenciálegyenleteket leírni, tudna segíteni nekem? (lent)

Figyelt kérdés

Kutatómunkám kapcsán kellene lemodellezni fluidizációs szárítón belül szemcsék nedvesség és hőmérséklet változásait. A csatolt képen látható differenciálegyenletet 'for' ciklussal szeretném megoldani. De két dolog miatt nem tudom megcsinálni:

- For ciklussal megoldott differenciálegyenletnél hogy kell MatLabban leprogramozni a másodfokú diff-eket?

- A kezdeti és határfeltételek nekem elég bonyolultnak tűnnek, azt se igazán értem hogy tudnám bevinni.

Előre is köszi!

[link]


(Btw itt egy példa hogy lehet for ciklussal diffe-t megoldani: [link]



2021. szept. 16. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
A matek és én, elég messze állunk egymástól. De, az, hogy utánanézzek, és megoldást találjak, lehetséges. Ránézek kérdező, ha sikerül valami működővel előállnom, segítek neked.
2021. szept. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, rendes tőled!

Annyit találtam MatLab fórumokon, hogy talán ezt egy pdepe megoldóval lehetne leírni. Gondolom mivel parciális differenciál egyenlet, viszont másodfokúakra nem igazán találtam egyelőre egy értelmes leírást, főleg nem ilyen kezdeti és határfeltételek mellett.

Mégegyszer köszi!

2021. szept. 16. 19:50
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
Nincs mit, szívesen segítek. :)
2021. szept. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2021. szept. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!