Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mik a differenciak és a...

Mik a differenciak és a hasonlósagok C, C# és a C++ programozási nyelvek között és manapság melyiket éri meg tanulni?

Figyelt kérdés
Alapvetoen minden erdekelne szivesen fejlesztenek asztali es mobil appokat de a jatekfejlesztes is izgalmasnak tűnik.
2022. júl. 6. 22:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%

röviden nézd meg a 3 nyelvhez tartozó kulcsszavakat, és pörgesd át a doksijukat.


Röviden leegyszerűsítve(ami azt jelenti, hogy van rá ellenpélda):

A C#-ban minden objektumokkal osztályokkal szeretnél leírni. OOP logikára kényszerít rá.

A C++-ban minden függvényt magadnak kell megírni, algoritmikus logikát fejleszt míg a C#-ban már jóval több előre megírt függvény közül választhatsz.

2022. júl. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
14%

Egyiknek sincs semmi köze a másikhoz, attól függetlenül, hogy a C betű mindháromban megtalálható.

A C++ sem a C kiterjesztése.

Ami kapcsolat mégis fennáll utóbbi kettő között, az annyi, hogy a C++ megalkotásakor az elkövetőnek nem volt ínyére saját fordítót kreálni a nyelvhez, így azt szándékosan úgy alakította, hogy a C++ forrást fel lehetett bontani C forrásra, amit meg már egy mezei C fordító is le tudott fordítani tárgykódra.

Azt felismerve, hogy a C hardverközeliségben elég erős, maradt ez az egyébként átmenetinek gondolt (C++ -> C -> .obj) megoldás.

2022. júl. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
Ezek közül a C# a legmagasabb szintű nyelv, a C a legalacsonyabb. Magasabb szintű nyelveken könnyebb megtanulni programozni, alacsonyabb szintűeken több mindent meg lehet csinálni és jobban lehet optimalizálni. Első nyelvnek ezek közül a C#-ot ajánlom a fentiek miatt, viszont az játékfejlesztésre nem túl jó. A C++ és a C igen, de tudom ajánlani a Unity vagy az Unreal engine-t is.
2022. júl. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 vmg ***** válasza:
70%

#3

A Unity-ben C#-ot használsz, tehát eléggé megfelelő játékfejlesztésre bizonyos szintig.

2022. júl. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
11%
4: lol
2022. júl. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
2. Ebben a tevedsz a c++ a c kibővítese/tovabb fejlesztése
2022. júl. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
59%
#4 Igaz, én az alap C#-ra gondoltam :)
2022. júl. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
55%

Nem ismerem jól mindegyik nyelvet, C#-ban vagyok jártas, minimális C++ és kicsit több C tapasztalatom van, lévén utóbbi volt az első tanult programozási nyelvem. Számomra a C# a legemészthetőbb, legkönnyebb ezek közül, lévén nem manuálisan kell megoldani a memóriakezelést és sok más dolgot sem... A C++-al rengeteget szívtam, mire eljutottam egy alkalmazható szintre, ahol nem kell 5 percenként idegösszeomlást kapnom, viszont kétségtelenül megérős. Sokrétű nyelv, sok területen alkalmazzák, ha nagyon rangsorolnom kellene a hármat, én valahova a C# és a C közé helyezném el. A C tipikus gépközeli nyelv, inkább beágyazott rendszerek területén elterjedt és a robotikában.


Azt neked kell eldöntened, hogy mi éri meg. Nekem valószínűleg a C++ érné meg, ha muszáj lenne választanom, mivel azon a területen, ahol én dolgozom, a python mellett ez szokott lenni a másik nagyágyú (elvétve R, matlab) és például a játékfejlesztésben és a mérnökibb területeken is nagyon sok helyen alkalmazzák. Viszont első nyelvnek nem szívesen tanulnám, nagyon sokat elvett anno a lendületemből, hogy C-ben kezdtem programozni, a nyelv miatt sokáig egy borzalmas, fájdalmas, emészthetetlen valaminek tartottam a programozást, pedig szerintem egy kezdőnél fontosabb az, hogy motiválja, amit csinál, minthogy mélyebben és elemibb szinten megismerje a gépi kód működését egy ilyen nyelv által. Egy kezdővel mindenképp C#-ot tanultatnék inkább, igazából azt is elég széles körben alkalmazzák, ha hosszabb távban gondolkodnál és szerintem jobban meghozza a kedved a programozáshoz, ha még nem programoztál. De ez ízlés kérdése.


Érdemes lehet állásokra szűrnöd programnyelvek szerint, végső soron nem a nyelvet kell szeretned, hanem azt, amit annak segítségével megvalósítasz.

2022. júl. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
43%

Stroustrup így fogalmaz:


„Feltaláltam a C++-t, megírtam az első definíciókat, és létrehoztam az első implementációt, kiválasztottam és megfogalmaztam a C++ tervezési kritériumait, megterveztem a nyelv fő képességeit, és felelős voltam a nyelv kiterjesztését érintő javaslatok elbírálásáért a C++ szabványosítási bizottságban."


Eredetileg nem is C++ volt a neve és a C++ nevet sem Ő adta a nyelvnek.

2022. júl. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
44%

"Alapvetoen minden erdekelne szivesen fejlesztenek asztali es mobil appokat de a jatekfejlesztes is izgalmasnak tűnik."


Hát ez így elég katyvasz.


Először is, asztali appokat már szinte senki nem fejleszt.


Mobil app fejlesztésre elvileg van lehetőség szísárpul, bár az app fejlesztésben utazó cégek még mindig inkább a platform specifikus nyelveket részesítik előnyben, Androidra Java+Android studio, iOS-re meg Objective C+XCode.


Játékfejlesztés.. :) Ezen mindig mosolygok, minden kezdő programozó játékfejlesztő akar lenni, de olvass utána, hogyan/milyen körülmények között dolgoznak, és szerintem el fog menni tőle a kedved, kétlem, hogy heti 60-80 órákat akarnál melózni, bármilyen fanatikus is vagy.

(Amúgy C#+Unity egy elég fasza cucc)


Mindenesetre a felsoroltak közül egyértelműen a C# a legjobb választás, ez a legszéleskörűbben használt programnyelv.

2022. júl. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!