Mennyire érdemes az android programozásba belemélyedni?
Sziasztok.
Mennyire keresettek az android programozók? Illetve mennyire könnyű vele elhelyezkedni. Van még rá keresett vagy inkább ez már a múlt?
Ha engem kérdezel, azt mondanám, hogy mindenképpen megéri. Nem csak azért mert keresett, hanem mert nagyon erős OOP, Full Stack fejlesztő képességek kellenek hozzá ha egyedül fejlesztesz appot, valamint akár CV-ben is jól tud mutatni és interjún is be tudod mutatni, könnyű lehet áttérni róla akár valamilyen .NET fejlesztői poziba is.
Ráadásul simán megélhetsz belőle KATA-s vállalkozóként stb, mindössze jó appokat kell kidobnod a Play-re.
Meg egyre nagyobbak az elvárások a fejlesztőktől, már mindent is kell ismerned.
Sok helyen már nem elég, hogy mondjuk full stack fejlesztő ként képes vagy weboldalakat készíteni, már elvárás vagy "előny", ha android appotkat is tudsz mellé készíteni.
Szóval nem baj, ha alap szinten átlátod a dolgokat és valamit tudsz alkotni androiddal, még akkor sem ha végül más irányba fogsz elindulni.
Érdemesnek biztos érdemes, nekem csak az a gondom az egésszel, hogy az Android Studiohoz egy erőmű kell, hogy ne fél óráig tartson a helloworld buildelése, és minimum 8 GB RAM, hogy az emulátor egyáltalán elinduljon.
Ha nem akarod kitépni az összes hajszálad, akkor egy 10 gen i7 és 16 GB RAM alatt neki se kezdj...
@2: "Sok helyen már nem elég, hogy mondjuk full stack fejlesztő ként képes vagy weboldalakat készíteni, már elvárás vagy "előny", ha android appotkat is tudsz mellé készíteni."
Ez mondjuk nem nagy kunszt a webprogramozás kontextusában, tekintve, hogy a legtöbb modern framework alapból képes arra, hogy webapplikációt natív mobil applikációként is képes csomagolni (pl capacitor).
#5 Nem szeretnék beleszólni de egy informatikusnak/programozónak alap, hogy a célnak megfelelő eszközei vannak vagy a cég biztosítja neki.
Sose láttam még azt sehol, hogy bárki az IDE/fordítás teljesítményszükséglete miatt sírt volna. Ne legyünk már ennyire fukarok.
Olyan mintha valaki lakatosként azért nem kezdene el gyönyörű varratokat készíteni, hogy drágább megrendeléseknek is eleget tudjon tenni mert drága az AWI. És bohóckodna a nagyapjától rámaradt pálcással.
#8
Ez nem fukarság, engem egyszerűen felb@asz, hogy ott tartunk, hogy egy szögegyszerű, 2 buttonból meg 3 textfield-ből álló apphoz is erőmű kell, mikor ennél nagyságrendekkel komolyabb szoftvereket készítettek tizedekkora erőforrásokkal. Szerintem ez rossz irány, és nem itt kéne tartanunk.
Erőforráshasználat szempontjából a legrosszabb választás volt a Java, a legrosszabb választás volt az IntelliJ IDEA, a Gradle, és nagyjából minden, aminek köze van az Android Studiohoz, ezek a rossz választások összeadódnak, és így jutunk el odáig, hogy egy erőmű kell a helloworld-höz is.
9# Konkrétan BME labor gépeken fut az android stúdió, amiken még floppy olvasó is van :D
Igen, erőforrás igénye van, de fejelsztőként más eszközöket kell használni, mint az átlag felhasználónak.
Az autóversenyző se panaszkodjon, mert gyors autó kell a versenyzéshez.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!