Ennek a leprogramozása hogyan lenne optimális?
Kicsit törtem a fejem, de nem jöttem rá semmi értelmes megoldásra.
Adott egy adatbázis, melybe be vannak táplálva egy fiktív lottó nyerőszámai.
n1[1-20], n2[1-20], n3[1-20], n4[1-20] és joker[1-100].
A Program 5 számot vár a felhasználótól, a fenti struktúra szerint, és kikeresné az adatbázisból hogy hány 1-2-3-4 találatos és Nyertes szelvénye lett volna a megadott számok alapján.
(Hasonlóképp mint itt: [link] )
> #10: Hahaha, jó vicc.
Mi benne a vicces? Vannak sorsolások. Meg vannak kihúzott számok. Ez két különböző jellegű objektum, amik között 1:n kapcsolat van. Oké, lehet, hogy kicsit hülyén néz ki, hogy a kapcsolódó tábla csak egy lényegi adatot tartalmaz, még furcsábban néz ki, hogy a főtábla tulajdonképpen nem is létezik, mert az adott célhoz nem kell a sorsolásról több információt tárolni – de lehetne, pl. helyszín, dátum, stb… –, de ez akkor is így korrekt. Lehet indexet építeni a kihúzott számra, ami igencsak felgyorsítja a lekérdezést. Persze lehetne egy olyan táblában is indexeket létrehozni, ahol öt különböző mezőben tárolódnak a kihúzott számok, az is gyorsít, de az sem sokkal jobb, ráadásul macerásabb – trükközés, több feltétel, így lassabb működés, nehezebben átlátható kód – keresni benne.
Az én megoldásomnak megvan az az előnye is, hogy akár hatoslottót, vagy skandináv lottó húzásait is lehet tárolni ugyanebben a struktúrában, sőt mindezeket együtt is, némi apró kiegészítéssel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!