Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Nagyon szeretnék megtanulni...

Nagyon szeretnék megtanulni programozni, de úgy érzem, soha nem fogom megérteni. Ti is voltatok ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Egy hónapja foglalkozok javascripttel. Teljesen nulláról indultam, bármiféle tapasztalat nélkül. Naponta átlagban min 2 órát foglalkoztam vele. Úgy érzem, soha nem fog menni ez nekem. Pedig érdekel a weblapkészítés. Ti nektek is okozott gondot a programozás tanulás?
2022. márc. 3. 15:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem is a kevéske hatvan órával van a gond, hanem azzal, amire Bala'zs is rávilágít. Sokan azt hiszik, hogy amit valahol elolvastak, azt már tudják is, holott azt meg kell érteni, el kell sajátítani, tudássá kell érlelni. Ez meg a kérdező esetében kimaradt.

A szintaxist elfelejti?

Dehogy felejti el, hiszen meg sem tanulta. Ha megtanulta volna, nem lenne vele problémája.


Más dolog olyasminek utána nézni, amit valaha valaki megtanult, de éveken át nem használta, és megint más naponta kétszer úgy megnézni valamit, hogy az a valami soha nem lett megtanulva, csak az illető lusta időt szánni rá, így azt reméli, hogy egyszer, sokadszorra majd megragad, valahogy.

Így nem csoda, hogy két év múlva sem fog sokkal tobbet tudni, mint ma.

2022. márc. 4. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez gyakorlás kérdése. Pár hónap az még semmi.
2022. márc. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!