Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Igaz az az állítás, hogy...

Igaz az az állítás, hogy bárki képes megtanulni programozni?

Figyelt kérdés

Ezt elsősorban azoktól kérdezem, akik benne vannak a "szakmában", és nem csak kívülről látják.

Nagyon sokszor hallom, hogy csak kitartás és szorgalom szükséges hozzá, viszont nekem úgy tűnik, "reálos" beállítottság nélkül kb. esélytelen, hogy valaki jó programozó lehessen. Nézegettem pl. Python feladatokat, és azok is teljes mértékben matematikai gondolkodáson alapulnak.


Ti mit gondoltok? Milyen kritériumai vannak annak, hogy valaki programozó lehessen?



2021. okt. 5. 23:15
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Ha csak le akarsz kódolni pár dolgot, ahhoz nem kell nagy tudomány. De ahhoz, hogy egy komolyabb projectben több legyél, mint egy sima bérkóder, arra már születni kell és tanulni.
2021. okt. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

1.-nek: Igaza van, hogy pár dolgot kis scripteket lekódolni nem kell nagy ész, de viszont a komolyabb projektekhez sem kötelező az iskola és a születés se, viszont akkor autodidakta módon kell megtanulnod.


Személy szerint programozni, annyi, hogy megtanulod az adott nyelv működését, hogy tárol adatot (pass by reference / pass by value), a soros végrehajtás alapján kell megtanulnod gondolkodni onnan már megtanulni más nyelveket egyszerű, viszont vannak különbségek és nem csak a parancskészlet és szintaxisra gondolok. Illetve a programozó munkájának 80%-a azzal telik, hogy más által megirt kódokat olvassa és értelmezi, hogy fejleszteni, vagy függvényeket tudjon hozzáírni. Bár az ilyen szakembereket olcsó pénzért dolgoztatják általában Indiából ők a kódolók, a programtervező informatikus ő megtervezi ez már komolyabb szellemi munka ha programtervező akarsz lenni akkor próbálj olyan feladatokat megoldani ami logika és matematikai fejtörök és vagy azokat old meg mert így fejleszted a programozó logikád és kitudod találni, hogy fog működni a programod.

2021. okt. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Én úgy gondolom, hogy aki képes volt leérettségizni, az szellemileg képes erre is, legfeljebb nem akarja eléggé.
2021. okt. 6. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

A legkevésbé sem.

Még mechanikusan betanulni egy programozási nyelv elemeit sem képes "mindenki", ami azért az én fogalmaim szerint távol áll attól, hogy valakit programozónak lehessen nevezni.

Sokaknak nem, hogy a programozás, de még az alapvető felhasználói ismeretek is gondot okoznak. Össze sem tudnám számolni, hogy hányan találtak meg eddig olyan kérésekkel/kérdésekkel, amik fel sem merültek volna, ha az illető a nagyon alapokkal tisztában van. Például: Facebookozni szeretne a lakásán kívül, de úgy, hogy nincs a telefonján internet. Vagy: változtassam meg a szomszéd wifijének a nevét, mert az neki nem tetszik. A munkahelyen állandó problémát jelent sokaknak a helyi gép és a hálózati tárhely közti különbség megértése. 80%-uknak 12345 a jelszava, a céges e-mailhez pedig felhasználónév + 12345.

Sorolhatnám még hosszasan. Ezek nem programozói ismeretek, a munkatársak többsége pedig diplomás ember. Reális, hogy aki egy tabulátortól berosál, az majd a változókkal, függvényekkel, urambocsá' objektumokkal vígan elboldogul? Kötve hiszem.

Mint annyi más dologhoz, a programozáshoz is szükségesek megfelelő képességek, illetve a megfelelő motiváció és hozzáállás. A képességek persze fejleszthetők, de csak bizonyos mértékig. Megfelelő szorgalommal - és feltételezve, hogy az illetőnek nincs semminemű mentális fogyatékossága - ezen képességek nélkül is el lehet jutni, amivel talán egy-két könnyebb érettségi-feladatot is képes lesz az illető megoldani, szóval... ha úgy nézzük, pár extrém kivételtől eltekintve, igen, szinte bárki képes bizonyos szintig eljutni a programozásban, de én azért a véres verejtékkel bememorizált for-ciklus egy az egyben történő felidézését nem nevezném programozásnak. ;)


"Nézegettem pl. Python feladatokat, és azok is teljes mértékben matematikai gondolkodáson alapulnak."

Nekem meg a kezem ügyébe került egy bioinformatikai feladatgyűjtemény. A feladatok nagy része populációbiológián, és genetikán alapult, mégsem mondanám, hogy ez kell a programozáshoz. ;)

Nem matematikai, hanem algoritmikus gondolkodás kell a programozáshoz.

2021. okt. 6. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

Mint diák, hobbi programozó mondom:


Ritka sz*r a matek tudásom, köszönhetően az ADHD-mnak. A komplexebb dolgok már fejfájast tudnak okozni. Szóval azt kizártuk hogy matematikai gondolkodás kell hozzá.


Az egész arról szól, hogy a "nyelvtanát" megtanuld (programozásban ez a szintaxis). Onnantól gyakorlás szükséges, próbálkozás, és még a Google is hasznos dolog tud lenni.


Milyen kritériumai vannak annak, hogy valaki programozó lehessen?


Sok türelem, és lehetőleg ne b*szd fel magad könnyen, amikor kiderül hogy egy vessző, karakter, kettőspont, stb. volt a probléma egész végig.

2021. okt. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Persze, már folynak kísérletek csimpázokkal.. ;)
2021. okt. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
39%

#5 hát, rohadtul nem. Az implementáció nyelve pont század rangú, ha nem csak a példafeladatokat csinálod. A fejlesztés mérföldekkel a kód felett kezdődik.

Mondom ezt 15 év tapasztalattal.

2021. okt. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen. Átlagos fejlesztő akárkiből lehet.
2021. okt. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!