Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Nagyon szeretnék megtanulni...

Nagyon szeretnék megtanulni programozni, de úgy érzem, soha nem fogom megérteni. Ti is voltatok ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Egy hónapja foglalkozok javascripttel. Teljesen nulláról indultam, bármiféle tapasztalat nélkül. Naponta átlagban min 2 órát foglalkoztam vele. Úgy érzem, soha nem fog menni ez nekem. Pedig érdekel a weblapkészítés. Ti nektek is okozott gondot a programozás tanulás?
2022. márc. 3. 15:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Olyannyira hogy el is vetettem az egész gondolatát hogy én programozó leszek. :D Csak én oktatási intézmény keretei között tanultam. Persze nyilván sok minden benne van a fejemben, volt hogy itt az oldalon megcsináltam egy srácnak a középiskolai weblapkészítő háziját. :D

De nem hiszem hogy valaha dolgozni fogok ebben.

2022. márc. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

a helyedben az alapokkal kezdeném HTML CSS előzmény megvan?

azért a böngészőt nem tudod megkerülni és egyből a javascriptbe ugrani


javascript anyagból is megfelelő kell ami szépen végig vezet az alapokon

2022. márc. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

azért azt még megjegyezném, hogy az alapvető háttértudás nélkül elég nehéz lesz egy területre csak úgy beleugrani


nem azt mondom hogy most minden webdevnek kell egy bsc diploma, de azért nem véletlenül kezdik az alapokkal egyetemen

2022. márc. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Html és css alapok megvannak. Azzal kezdtem nagyjából 3 hetet foglalkoztam vele nagyvonalakban.

És készítettem is reszponzív weboldalat oktatóvideó alapján. Persze nem menne magamtól elejétől végéig, de tisztában vagyok vele, hogy mire jó és hogyan működik.

2022. márc. 3. 16:43
 5/12 A kérdező kommentje:
JS-ből is meg vannak az alapok. Az egyszerű functionok, arrayek, objectek. De azthiszem ez nem elég sok mindenre így. Gond van azzal, hogy hogyan is kell leírnom a programot. Mindig valamit elfelejtek, hogy hogyan is van a syntax.
2022. márc. 3. 16:50
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

#5:

én váltogatok 2 nyelv között (vagy ha úgy nézzük 3.-nak a JS között)


van hogy egy alap dologra rá kell googlezni nekem is pedig 10+ éve vagyok programozó, csak épp nem jut eszembe az adott szintaktika vagy függvény paraméterek


az a jó, ha tudod mire keress rá és hamar megtalálod a választ

2022. márc. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

w3schools/sololearn és fokozatosan nehezedő feladatok :D

Én nagyon szeretem a js-t meg a webet :3

2022. márc. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
20%

" Gond van azzal, hogy hogyan is kell leírnom a programot. Mindig valamit elfelejtek, hogy hogyan is van a syntax."


Ez azért van, mert tematika nélkül csinálod. Te nem tanulsz, hanem kóstolgatsz. Annak meg ez lesz az eredménye, még egy-két év után is.

2022. márc. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy hónap nem sok idő. A megtanultakat be kell gyakorolni, és hagyni kell elegendőt időt, mire leülepszik a tudás.

Vannak nyílt forráskódú projektek, azokat is lehet nézegetni, sokat lehet tanulni belőlük.

2022. márc. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ... sokan azt mondják 10.000 óra programozás után tanul meg valaki igazán programozni.


Ez csak egy szám, de ha utána számolsz ez kb azt jelenti, hogy valaki elmegy egyetemre és utána dolgozik 3 évet a szakmában persze úgy hogy közben otthon is csinálgat dolgokat...


... ami reálisnak tűnik.


Eddig te max 60 órát fektettél bele, amiben a tényleges programozás szerintem jóval kevesebb volt, szóval inkább 30 órát. Ezek után még ne várj csodát.

2022. márc. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!