Még mindig hiány van programozókból?
Mennyire érné meg 2022-ben váltani, és ezt tanulni? El lehet helyezkedni mondjuk úgy 2-3 év múlva, miután ezt a szakmát kitanultuk? Tehát mondjuk 2025-ben még lesz IT szoftverfejlesztő állás, vagy "csak" a mérnöki pozicíó lesz kelendő?
Köszönöm az együttműködést.
A probléma a megközelítéssel van, általában speciális tudással rendelkező szakemberekre van szükség, akik az adott problémát képesek megoldani az adott eszközökkel.
"szakmát kitanultuk"
Nem lehet kitanulni, pontosabban ez nem gazdaság vagy marketing(nem lenézve ezeket a területek, az meg ismeretség és mesterdiploma nélkül nem túl erős) hogy az ember beül egy egyetemre és megtanulja, kap belőle ott is egy kis ízelítőt(mellette meghúzzák matekból a nagy részűket), de a tudást leginkább gyakornoki munkákkal lehet megszerezni, vagy önálló feladatmegoldással.
Nem tudjuk mi lesz 2025-ben, de a jó szoftverfejlesztőkre mindig lesz igény elvégre nekik nem telik nagy erőfeszítésbe egy másik nyelvet megtanulni és egy kicsit más logikát elsajátítani, rájuk van szükség elsősorban.
Nincs akkora hiány, mint képzelik sokan.
A sajtó szeret túlozni, bolhából elefántot csinálni.
A valóság az, hogy egy minimális szakemberhiány áll fenn, ami számszerűleg 2-3000 főt jelent. Ez pedig, egy ilyen kis országban sem számottevő, hiszen eloszlik. Cégenként 1-2 ember. Nagyobb cég esetén 4-6.
A 22 ezres szám a teljes IT szektorra vonatkozik, amiben a helpdesk-es p.na és a kábelhúzó segéderő is beletartozik. Ők is IT-sek, fogalom szerint.
Emellett, a programfejlesztő robotokkal is érdemes kalkulálni. Ma már a mesterséges intelligencia ott tart, hogy egy bizonyos komplexitás alatt az embernél jobb minőségű szoftverek megalkotására, tesztelésére, integrációjára képes.
Természetesen az MI-nek ma még van jobb dolga is tibor bácsi webshop-jának lefejlesztésénél, de a lehetőség adott.
Csak idő kérdése, hogy mikor állítják az MI-t ezen a területen is csatasorba.
"A valóság az, hogy egy minimális szakemberhiány áll fenn, ami számszerűleg 2-3000 főt jelent. Ez pedig, egy ilyen kis országban sem számottevő, hiszen eloszlik. Cégenként 1-2 ember. Nagyobb cég esetén 4-6."
Te mirol beszelsz? :)
Oracle-nel dolgozom, csak a mi csapatunkba hianyzik 4-6 ember.
Van jelenleg is meghirdetve vagy 80 nyitott pozink amire lehet jelentkezni.
"Te mirol beszelsz? :)
Oracle-nel dolgozom, csak a mi csapatunkba hianyzik 4-6 ember.
Van jelenleg is meghirdetve vagy 80 nyitott pozink amire lehet jelentkezni."
Én a valóságról beszélek. Hogy te nem vagy képes felfogni, mi az, hogy átlag, arról nem tehetek.
A mi cégünknél meg nem hiányzik egy ember sem, sőt, felesleg van.
" Sokszor emlegetik a hatalmas informatikushiányt a piacon, ami – ha a valós képet nézzük – nem teljesen így van, a lufit egy kicsit túlfújták, van hiány, de nem ekkora. Összességében az arány az, ami nem optimális, senior szakemberekből van jelentősebb hiánya a piacnak
– mondta el az ügyvezető a 24.hu-nak."
Nektek nincs agyatok?
Minden valamirevaló cég folyamatosan hirdet, hiszen tudják, hogy a cégük értékét a náluk dolgozók minősége adja. Ha éppen jelentkezik megfelelő, aki jobb az eddiginél, akkor csere van.
Olyan soha nem lesz, hogy egy google, egy ibm vagy microsoft kiteszi a megtelt táblát. :D
Ez azonban nem azt jelenti, hogy ténylegesen hiányozna x ember.
"Olyan soha nem lesz, hogy egy google, egy ibm vagy microsoft kiteszi a megtelt táblát"
A Google rendszeresen kiteszi. Most mondjuk pont van kiírva 4 nyitott fejlesztői pozijuk, de van, hogy hónapokig nincs egy sem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!