Egy erősítőt (vagy akármilyen hardwaret) vissza lehet fejteni?
7: Hát ez a PIC meg az a P.I.C. nem ugyanaz.
A programozható megszakításvezérelőt nem szokás programozni, amit meg szokás és lehet is, az a Microchip PIC fantázianevű vezérlőcsaládjának valamely tagja.
Az ARDUINO egy nyelv, egy környezet és egy platform is egyben.
A BASIC stamp pedig nem igényel visszafejtést. Amúgy ez is PIC alapú, csak ki van egészítve egy hozzá drótozott, iic epromban nyugvó BASIC interpreterrel.
opel astra J -ről lenne szó, infinity hangrendszerrel. [link] így néz ki, de semmi sincs ráírva, hány wattos, hány csatornás stb... semmi. És a modellszámára rákeresve a neten is 0 találat van, mintha ilyen nem is létezne.
És még sok más ilyen fórumot találtam, konkrét megoldást egyik sem ad :/ Legalább ha azt tudnám, hogy akiknek garanciába megcsinálták ki az ördög javította meg, de ha hetekig tartott mire megjavították abban sem vagyok biztos hogy nem valami isten hátamögötti vietnámi gyárba küldték vissza ahol megcsinálták és onnan küldték vissza :D
Autóvillamossági szerelő ehhez nem ért.
Ez villamosmérnöki képzettséget igényel, plusz mechatronikai jártasságot.
Én úgy sejtem, hogy te ezzel nem fogsz menni semmire.
A felelős az autó gyártója, attól függetlenül, hogy ő csak összerak. Ő határozza meg, hogy mi legyen a kocsiban, kinek a lomja kerüljön beépítésre, stb.
A javíthatóságért is ő tartja a hátát, a forgalomba hozataltól számított legalább nyolc évig.
"Ez villamosmérnöki képzettséget igényel, plusz mechatronikai jártasságot."
Nem igényel egyiket sem. Egy egyszerű autókra specializálódott elektrotechnikus meg tudná oldani, ha a gyártó szervizelhetőnek alakítja ki a terméket, rendelkezésre bocsájtana az ehhez szükséges dokumentációkat és - esetleg, ha igényli - szoftvereket.
"A javíthatóságért is ő tartja a hátát, a forgalomba hozataltól számított legalább nyolc évig."
A forgalmazó tartja kötelezően a hátát, de nem 8 évig.
A nemrégiben módosult 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet is csak "250 000 forint eladási ár felett három évet" ír elő (ez eredetileg egy év volt).
A gyártó ezen felül önkéntes jótállást biztosíthat - gyártó- és szériafüggő hogy melyikre mennyit.
"A szolgáltatás értelmében a kétéves futásteljesítmény korlátozás nélküli gyári jótálláson túl az ügyfelek lehetőséget kapnak az átfogó garancia meghosszabbítására a gépkocsi harmadik évére (100 000 km futásteljesítményig), vagy harmadik - negyedik - ötödik évére (150 000 km futásteljesítményig). Az Opel Szervizgarancia, a gyárihoz hasonlóan, nem csak Magyarországon, hanem Európa-szerte érvényes, tökéletes biztonságot adva az Opel-tulajdonosoknak."
"Opel Kiterjesztett garancia
* Meghosszabbítja az alap 2 éves gyártói jótállást további akár 3 évvel"
15: Fejezd már be a birkaságaidat hülye rendőr.
Az adott probléma szervizen kívüli /mivel az nincs/ orvoslásához igenis villamosmérnök kellene, abból is egy jobb fajta, efféle cuccok közötti jártassággal.
Az idősebb gépjárművekre nem három év vonatkozik, és szó nincs jótállásról, alkatrész utánpótlásról van szó, te ostoba barom.
"Amennyiben Ön a terméket 2014.03.15-ét megelőzően vásárolta, akkor a vásárlásra még a régi Polgári Törvénykönyv szabályai vonatkoznak."
"Az adott probléma szervizen kívüli /mivel az nincs/ orvoslásához igenis villamosmérnök kellene, abból is egy jobb fajta, efféle cuccok közötti jártassággal."
Ahhoz nem kell villamosmérnök, hogy egy hibás alkatrészt kimérjen/kicseréljen vagy szoftvert feltöltsön - egy szakavatott elektrotechnikus alkalmas rá (a szervizekben is ilyesmik ülnek).
"Az idősebb gépjárművekre nem három év vonatkozik, és szó nincs jótállásról, alkatrész utánpótlásról van szó, te ostoba barom."
Az argumentum ad hominem mocskolódásaid téged minősítenek.
A témára visszatérve: írtam is, hogy a 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet nemrégiben módosult, akkor még csak egy év jótállás vonatkozott rá (most már hármat).
Ezen felül van szavatosság - itt a termék meghibásodását a felhasználónak kell bizonyítania - ez az új, jelenlegi PTK szerint alapból termék esetén két év ("A gyártót a termékszavatosság az adott termék általa történő forgalomba hozatalától számított két évig terheli.").
Van kellékszavatosság - ennek elévülése a jelenlegi PTK szerint egy év:
"6:163. § [A kellékszavatossági igény elévülése]
(1) A jogosult kellékszavatossági igénye a teljesítés időpontjától számított egy év alatt évül el."
Az emlegetett régi Polgári Törvénykönyvi paragrafus is ilyesmire utal:
"Ptk.308/A. (1) Ha a jogosult igényét menthető okból nem tudja érvényesíteni, így különösen, ha a hiba a jellegénél vagy a dolog természeténél fogva a 308. §-ban meghatározott határidőn belül nem volt felismerhető, a szavatossági jogok érvényesítésének határideje a
teljesítés időpontjától számított egy év, tartós használatra rendelt dolog esetében három év. Ha a kötelező alkalmassági idő három évnél hosszabb, az igény érvényesítésére ez a határidő az irányadó. E határidők elmulasztása jogvesztéssel jár."
szóval nincs szó az általad emlegetett, a forgalmazó kötelező 8 éves felelősségvállalásáról.
Nem szavatosságról van szó birge, hanem alkatrész utánpótlásról. Az meg továbbra is nyolv év, legalább.
Érdekes lenne, ha egy 12 milláért vásárolt luxus BMW-t azért ne lehetne használni három év múlva, mert nincs hozzá AC pumpa vagy fékbetét.
Ne ugass bele olyasmibe, amihez láthatóan sötét vagy.
"Nem szavatosságról van szó birge, hanem alkatrész utánpótlásról. Az meg továbbra is nyolv év, legalább."
Nem, ilyen, jogszabályban a forgalmazót kötelező időtartam nincs - ezt az általad említett régi Büntető Törvénykönyv általam belinkelt paragrafusa is alátámasztja.
Sőt: az általad idézett cikk:
is ezt taglalja.
"Érdekes lenne, ha egy 12 milláért vásárolt luxus BMW-t azért ne lehetne használni három év múlva, mert nincs hozzá AC pumpa vagy fékbetét."
Luxus termék esetén a gyártó - illetve a hozzá köthető forgalmazó - saját érdekéből biztosít hosszú távon keresztül alkatrészt (a cég megszűnése után - ha a termék kellően kultikussá válik - az utángyártóknak meg piaci érdeke a ritka alkatrész legyártása, hisz abból jelentős bevételre tehetnek szert) - erre törvény nem kötelezi.
"Ne ugass bele olyasmibe, amihez láthatóan sötét vagy."
Továbbra is csak argumentum ad hominem vagdalkozol - alátámasztott érveket nem hozol fel - le style c'est l'homme...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!