Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kezdő programozóként multicégn...

Kezdő programozóként multicégnél mennyit kell dolgozni, illetve otthon készülni/tanulni?

Figyelt kérdés
Júniusban államvizsgáztam, ősz elején kezdek el munkát keresni (családi/anyagi okok miatt akkor fogok tudni albérletbe költözni máshova). Szorgalmasnak tartom magam, de az érdekelne, hogy ebben a szakmában hobbikra, sportolásra, magánéletre mennyire van ideje valakinek? Illetve mennyire gyakori az, hogy ledolgozza valaki a munkahelyen a 8-10 órát és utána szabad? Hétvégén mennyire gyakori, hogy elvárás az, hogy tanulni kell vagy dolgozni?

2021. aug. 19. 00:12
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
0%

#18 és #20-nak:


Most mondok egy eléggé szélsőséges példát, de a lényegét jól mutatja!


Elképzelem, ahogy egy orvos a 7 órás műtétje alatt a következőt mondja: "húúú gyerekek, már így elhaladt az idő? Basszuskulcs a gyerek meg még az óvodában van. Bocs, de én megyek, mert a szakmaiság ezt kívánja és nehogy már a munkáltatóm csicskáztasson, még hozzászokik! Honólnap folyt köv, addig meg hibernáljátok, hátha kibírja holnapig, reggel 8-kor ugyanitt, császtok." :-)


Erre most sokan felhördülnek, hogy ez egészen más... ...ha-ha-ha, miért is?


Vagy mondjuk 16:04-kor tűz üt ki a szerverteremben, de ti úgy döntötök, hogy: "ááá a picsába, oda kell érnem a konditerembe Gyurival megbeszéltük, hogy gyúrunk egyet vazzeg" :-)


Egy szó mint száz: mindenki mindent úgy magyaráz, hogy ő maga jól jöjjön ki belőle (és bizonyítsa a maga igazát), ez az élet legnagyobb átverése!


Még mindig fenntartom, hogy, aki olyat ír, hogy:


"Nem szeretném szabadidőmben is azt csinálni, mint amit a heti 40 óra munkában. :)"


Az messze nem azt csinálja, amit szeret. Ennyi erővel bármi mást is csinálhatna, mondjuk elmehetne péknek, ha az mondjuk 800 000 Ft-os állás lenne.

2021. aug. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
96%

Továbbra is hülye vagy. Nekünk sem esik ki a billentyűzet a kezünkből pontban 5-kor, hanem nagyjából elvarrjuk a szálakat, lezárjuk az aznapi feladatainkat, hogy holnap folytassuk. De ez maximum fél - 1 óra.


Figyelj, öreg, itt egy másik: én imádok sportolni. Lassan 30 éve sportolok kicsi gyerekkorom óta. Soha egy rohadt fillért nem kaptam tőle, sőt, még én költök 70-100 ezreket cipőre meg bérletre meg táplálékkiegészítőre egy évben. És nem, nem akarom csinálni heti 5-nél többször, nem akarok egyhuzamban sem 2 óránál többet edzeni. És ha erőszakolnának rá, megutálnám egyrészt, másrészt rövid úton kiégnék és lesérülnék.


Nincs is értelme többet hajtani, mert nem vagyok élsportoló, csak egészséges akarok lenni és élvezni akarom.2 óránál hosszabb edzés káros a szervezetnek, még egy jó edzésben lévő embernél is.


És az agy kapacitása is véges. A figyelmi kapacitás is véges. Az is véges, amit az ember el tud tölteni szellemi munkával, akármennyire szereti.


Ha neked a szajhaság és az önrombolás az élet, menj és tízórázz. Nekem az az élet, hogy 8 órában azt dolgozom, amit szeretek, megfizetnek, mert jó vagyok benne és nem utálom az életem a munkám miatt, hanem életem végéig szívesen lennék informatikus. És nekem ennyi munka elég. Ahogy ennyi sport ELÉG. És tudod, mit tanított meg nekem a sport, hogy a sportnak része a regeneráció. A sport önmagában nem létezik anélkül, hogy tudatosan nem sportolsz, hogy ezzel felkészülj a sportra.


Ha lennének alapvető pszichológiai ismereteid, akkor pedig tudnád, hogy ez a munkára is igaz. A jó szakemberré válásnak része az, hogy pihensz. A jó munkaerővé válásnak része az időmenedzsment. A megfelelő work-life balancenak és a mentális egészségnek része, hogy nemet mondasz a túlórára. Egy szellemileg nem egészséges ember előbb - utóbb munkaképtelen lesz. Smart but not hard.



Attól nem leszel jobb, ha mártírkodsz. Ahogy attól sem leszel jobb, ha 10 órákat tanulsz egyhuzamban egy vizsgára. Én sosem tanultam annyit egyszerre, mert nem volt rá szükségem, be tudtam fejezni a dolgom ilyen hülyeség nélkül is és megmaradtak az infók rövidebb tanulósessionökkel. Tehát hatékonyabb voltam azzal, hogy naponta 3-4 órát foglalkoztam vele két adagban, mint más azzal, hogy egy nap letolt 10 órát. Az emberi agynak és az emberi szervezetnek az az optimális, ha rövid ideig terhelik, aztán hagyják szépen pihenni, mással foglalkozni, ülőmunka esetén szépen átmozgatni, kiszellőztetni egy jó fél napra. Sokkal magasabb hatékonysági fokon működik így fizikailag és szellemileg is. És nem hiába beszél a pszichológia a munkamániáról kiemelten. Ez nem egészséges életforma.


Kettőnk közül valószínűleg én állok közelebb a doktori képzéshez és mindenféle lenézés nélkül mondom, az, aki tudományos területen nem tud felmutatni semmit és nem hozott össze 2-3 év vállalkozói státuszban havi milliós jövedelmet, annak teljesen fölösleges a munkája alá rendelni az élete többi részét. Ha feltennéd az életed a tudományra, megérteném, hogy így beszélsz. De egy taknyos alkalmazott és egy kispályás egyéni vállalkozó csak fölöslegesen dobál ilyen nagy szavakat. Ha érne valamit a módszered, már rég lett volna belőled valami igazán komoly. De egy mezei vérpista nekem ne pakoljon, főleg ha még a szakirányú diplomát sem tudta megszerezni. Ja, hogy abba nem tett heti 50 órát? Akkor minek osztja az észt?


Meg egyébként is hány éves vagy, 15, hogy nem tudod egy egészséges, kiegyensúlyozott felnőtt életét élni?

2021. aug. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
0%

#22-nek: látom kemény vagy mint a kád széle... :-)


Én nem foglak itt semmiről meggyőzni, mert azt sem értetted, amit eddig leírtam.


Tőlem úgy éled az életed, olyan sessionök, meg updatek között ahogy akarod, de attól nem leszel se doktor se magasabb értelmi szinvonal képviselője, ha a magyar szövegeidet telepakolod angol kifejezésekkel.


Az angolok sem kenik össze a szövegüket magyar szavakkal! :-)


Elhiszem, hogy qrvajól menedzseled az életed és tudod hogy hány az annyi... ...mert pszichológus is vagy, jajj...


Tudod mit, no comment! :-)

2021. aug. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Az írás stílusod alapján tudom, ki vagy azt hiszem, van egy ismerősöm, akinek elég jól felismerhető az írása. És ha az vagy, akinek gondollak, javaslom, legalább a szigorlaton húzd át magad anélkül, hogy valaki más tenné a valagad alá a kidolgozott tananyagot, mint eddig. :)


Puszi

2021. aug. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!