Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kezdő programozóként multicégn...

Kezdő programozóként multicégnél mennyit kell dolgozni, illetve otthon készülni/tanulni?

Figyelt kérdés
Júniusban államvizsgáztam, ősz elején kezdek el munkát keresni (családi/anyagi okok miatt akkor fogok tudni albérletbe költözni máshova). Szorgalmasnak tartom magam, de az érdekelne, hogy ebben a szakmában hobbikra, sportolásra, magánéletre mennyire van ideje valakinek? Illetve mennyire gyakori az, hogy ledolgozza valaki a munkahelyen a 8-10 órát és utána szabad? Hétvégén mennyire gyakori, hogy elvárás az, hogy tanulni kell vagy dolgozni?

2021. aug. 19. 00:12
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
77%

Nem, hazugmondó, a birka az te vagy, hogy még vén kecske létedre sem jött meg az eszed.

Az emberek nem azért élnek, hogy dolgozzanak. Van családjuk, van gyermekük, hobbijuk és szórakozni, pihenni is szoktak.

Neked most, nyuggerként nagy a pofád, amikor meg aktív voltál, akkor alig vártad, hogy haza húhass. Ismerem a mocskos fajtádat.


Ehhez a szakmához meg érdemben ne vakkants, mert nem vagy a képviselője. Már nagyon sokszor beégtél, a hozzá nem értésed az itt megfordulók előtt ismert.

Csak a pofád jár, látszik ez abból is, hogy itt írogatod a hülyeségeidet, ahelyett, hogy a dumáddal összhangban, ténylegesen dolgoznál. Látástól vakulásig, mert te tényleg azt érdemelnéd.

2021. aug. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
30%

#12-nek: Hmmm, egészen jó önjellemzést írtál, gratulálok! :-)


Az IQ-kérdését kettőnk között már maga a megnyílvánulás is egyértelműsíti. Azaz mindenki eldöntheti ki van magasabb értelmi szinten! :-)


Remélem még írsz hasonló szívhezszóló szövegeket, a kollégákkal iszonyat nagyokat szoktunk ezeken nevetni! :-)

2021. aug. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
73%

"a kollégákkal iszonyat nagyokat szoktunk ezeken nevetni! :-)"


Lapátolás és téglahordás közben?

2021. aug. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
49%
#14-nek: Szeretek magyar emberekkel beszélgetni, mert annyira pozítív az életszemléletük, a másikról csak jót tételeznek fel, humorosak viccesek, stb. :-)
2021. aug. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

9

Hú ember, te vagy nem vagy szakmabeli, vagy nagyon átkúrtak...

2021. aug. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
91%

"húzzam meg a határaimat és hagyjam, hogy többet dolgoztassanak, mint amennyi nekik jár a bérem után."

Ez az abszolút követendő hozzáállás. Ha nem akarod, hogy élősködjön rajtad a munkaadód, akkor meg kell húzni a határokat. Ez 100%ban független attól, hogy ki mennyire jó-nem jó munkaerő. Sőt, akiben megvan ez a fajta integritás, és túlóra nélkül is meg tudja szervezni a munkaidejét, azt alapvetően jobb munkavállalónak tartom. Egy csomóan rohadtul hatékonytalanok, mert eleve nem 8 órás, hanem hosszabb munkaidőben gondolkodnak. Ami nagyon gáz, hogy a 10 órát benn lébecolók egy implicit nyomást helyeznek azokra, akik amúgy rendes munkaidőben is képesek ellátni a feladataikat.

2021. aug. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%

#17-nek: Úgy érzem egy csöppet mindenki elbeszél a másik mellett. Ugyanis itt most nem arról van szó, hogy valaki 18 óra helyett 20 órakor megy haza, de közben csak lébecol. Hanem azért megy haza 21-22 órakkor mert hajtja az a belső motor, hogy egszerűen nem bírja otthagyni, kiváncsi rá.


...és itt nem arról van szó, hogy bérarányosan dolgozom, vagy csicskáztatnak, vagy itt a határom.


Volt olyan is, hogy nem bírtam elaludni sem, amíg meg nem csináltam. Volt olyan, hogy nem jöttem rá, de alvás után egyből. Meg olyan is, hogy már lefeküdtem, de rájöttem és ki kellett próbálnom... :-)

2021. aug. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
96%
Van úgy, hogy valóban szorít a határidő, jön a release, és olyankor egy-két alkalommal az ember tovább marad, de normál esetben ha az idő lejár akkor is fel kell állni, ha amúgy nagyon érdekel a feladat. Egyszerűen azért, hogy a munkáltatók ne szokjanak hozzá, hogy kifizetnek neked 8 órát és ezért 10-12 óra munkavégzést kapnak. HA te rendszeresen 10-12 órát dolgozol 8 órányi munkabérért, akkor rendkívül ostoba ember vagy. Sőt, nemcsak magaddal cseszel ki, hanem a normális szakemberek helyzetét is rontod.
2021. aug. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
91%
Én is kezdő vagyok, nálunk semmi ilyen írott vagy íratlan szabály nincsen, hogy a szabadidődet áldozd fel. De ha tanulni akarsz, akkor viszont azt nagyon megtámogatják a cég által fizetett előfizetésekkel, anyagokkal.
2021. aug. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
91%
Jelenleg 2 év tapasztalatom van, már nem junior vagyok a cégnél hanem medior. Munkán kívül semennyit nem szoktam programozni. Nem szeretném szabadidőmben is azt csinálni, mint amit a heti 40 óra munkában. :)
2021. aug. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!