Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kezdő programozóként multicégn...

Kezdő programozóként multicégnél mennyit kell dolgozni, illetve otthon készülni/tanulni?

Figyelt kérdés
Júniusban államvizsgáztam, ősz elején kezdek el munkát keresni (családi/anyagi okok miatt akkor fogok tudni albérletbe költözni máshova). Szorgalmasnak tartom magam, de az érdekelne, hogy ebben a szakmában hobbikra, sportolásra, magánéletre mennyire van ideje valakinek? Illetve mennyire gyakori az, hogy ledolgozza valaki a munkahelyen a 8-10 órát és utána szabad? Hétvégén mennyire gyakori, hogy elvárás az, hogy tanulni kell vagy dolgozni?

2021. aug. 19. 00:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
45%
Általában rugalmas a munkaidő, ami annyit jelent, hogy a feladatok mennyiségétől függően vannak laza napok, amikor le lehet lépni hamar, illetve előfordulhat olyan, hogy este 8-kor is még benn ülsz. De átlagban a napi 8 órának kell kijönnie. Tehát fix programokat ne szervezz munka utánra. Olyan hobbit lehet, amit magad csinálsz, akkor amikor akarod, így a laza napokon tudod csinálni.
2021. aug. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
63%
Ugyanannyi időd lesz sportra, hobbira, kikapcsolódásra, mint bárki másnak.
2021. aug. 19. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
75%

Munkahelytől függ.

Közgazdaságtanból anno tanárunk mondta, hogy azt a munkahelyet, ahol rendszeresek a túlórák, messziről el kell kerülni, ugyanis ott nem értenek a munkaszervezéshez. Ezzel maximálisan egyet tudok érteni. Csak sajnos az IT szférában általánosságban is, idehaza meg pláne pocsék a munkaszervezés. A munkavállalók meg nem mernek, és nem is akarnak kiállni magukért, ezért pozitív változást ne is reméljünk ezen a téren.

Bár a multik azért többé-kevésbé ügyelni szoktak arra, hogy a szabályokat betartsák. Jó helyet kell választani, és akkor lesz mellette életed is. ;)

2021. aug. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
83%
Ceg-, csapat- es projektfuggo.
2021. aug. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
96%

Szorgalmasnak tartom magam, de az érdekelne, hogy ebben a szakmában hobbikra, sportolásra, magánéletre mennyire van ideje valakinek?


HATÁROZOTTAN több, mint egyetem mellett. Aztán amellett is tudtam én is sportolni, tanulnom kellett is, kapcsolatom is volt végig. Sőt, eleinte úgy dolgoztam főállásban, hogy mellette még ott volt a szakdolgozatom. Valamennyit kell képezned magad, de sok pánikkeltő legendával ellentétben ebbe senki sem szakad bele és egy max néhány órás elfoglaltság naponta, soha nem fog felérni ahhoz a terheléshez, mint amivel egy konkrét képzés jár. Illetve nem is kell mindent magadtól megtanulni, minden normális helyen van valami mentorálás szerű a kezdő/junior kollégáknak, szóval a legtöbb dolgot le fogod tudni tenni a munkaidő végével (+1-2 óra max)


Elég csak ránézni, hány ember dolgozik ezen a területen. Ne gondold, hogy mind átkozottul szorgalmas, egyáltalán mindenki foglalkozik a témával még munka után. Hülyeség. Ha van egy kis szorgalmad és rutinod a tanulásban, már jobb vagy, mint az átlag.

2021. aug. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
96%
#1 sosem voltam még olyan munkahelyen, ahol nem mehettem haza 5-6 körül. Nem is mennék soha olyan helyre, ahol fejlesztőként ilyen túlórákat kell vállalnom. Azért ez korántsem annyira általános, nem értem miért kell fölöslegesen túldramatizálni a munka világát. Az egyik legkényelmesebb, leg emberibb poziról beszélünk, sehol nincs ilyen jó sora annak, akinek bírja az agya a terhelést.
2021. aug. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
16%

#6: "Nem is mennék soha olyan helyre, ahol fejlesztőként ilyen túlórákat kell vállalnom."


Tipikus "csak azért csinálom mert kell a zseton"-felfogás. Sajnos a szakma teli van ilyen és ehhez hasonló zéró-motivált emberekkel, katasztrófa! :-)


Öcsém ha valaki szereti amit csinál, akkor baromira nem nézi mennyit mutat az órája, csak a problémára figyel, amit meg kellene oldania.


Ha meg nem szereti, amit csinál, akkor minek csinálja? Jaaa a zsetonért... :-)

2021. aug. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
97%

#7 Nem, viszont nem vagyok robot és előbb megyek haza a saját malmomra hajtani a vizet akár saját projekten dolgozni, minthogy ne húzzam meg a határaimat és hagyjam, hogy többet dolgoztassanak, mint amennyi nekik jár a bérem után.



Ez sem másabb szakma, mint a többi és a többiben is emberek dolgoznak, akik bizony hazamennek és a gyermekükkel, családjukkal is töltenek időt, adnak magukra, eljárnak szórakozni, sportolni. Bocs, de én ember vagyok ÉS szakember. Nem valami szajha, akivel akármelyik munkaadó akármit megcsinálhat. Nem ezért tanultam 5 évet egyetemen és nem ezért tanulok jelenleg sem. Remélem, világos voltam. Te meg mehetsz csicskának ahova csak akarsz. Meg ahol én már nemet mondtam.

2021. aug. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
13%

#8-nak: azt hiszem az előző hozzászólásomban mindent leírtam, csak ismételni tudnám.


Nem tudom milyen szakember vagy, de aki tényleg él-hal a szakmájáért, az nem hagy ott egy érdekes feladatot, csak azért, mert: "hopp lejárt a munkaidőm, mennem kell konditerembe", ne nevettess már!


Szerintem én is világosan fogalmaztam, kár, hogy csak besértődsz rajta. Azon szoktak megsértődni, ami igaz! :-)

2021. aug. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
77%

"Öcsém ha valaki szereti amit csinál, akkor baromira nem nézi mennyit mutat az órája, csak a problémára figyel, amit meg kellene oldania."


Megint bemutattad, mekkora birka vagy te.

2021. aug. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!