Ha programozóként szeretnék dolgozni, hogyan célszerű elindulni?
Hát nem mindegy milyen nyelven akarsz programozni, és hát a környezet. pl egy ERP elég izmos méretű tud lenni. Így egy 10+ év tapasztalattal is simán van 1 év a betanulás úgy hogy a nyelvet eleve tudod.
Munkahelye válogatja de nem nagyon erőltetik meg magukat. Az ismertebb "tömeg" nyelvek esetén nem annyira van ilyen belső képzés. Ritkábbaknál előfordul.
Alap képességeket alap tudást magadnak kell felszedni és fenntartani abban a közegben amiben dolgozni szeretnél.
Nyilván senki sem várja el egy vadidegen környezetben hogy otthonosan mozogj. Nyelvel nem nagyon akarnak bajlódni.
Ja persze ha egy problémába ütközöl és nem tudod mi a a helyes, vagy az elvárt megoldás akkor a kérdés teljesen normális, mert nem lehet mindent elmondani.
Nagyobb csapat elbír kezdőket, egy 1-2 fős helyre nem nagyon tudnak teljesen kezdőket alkalmazni érthető okokból.
Itt alapból tudás és tapasztalat elvárt. Nincs idő alapdolgokkal foglalkozni.
Nagyobb bandákba eleve sok helyen teszt munkával toboroznak.
Visszakanyarodva a képzéshez, semmi sem lehetetlen, annyi cég és annyi terület van hogy kb követhetetlen...
Ha van időd és pénzed, akkor fizess be pl. egy CodeCool-ra: [link]
Ha nincs pénzed, akkor magadtól kell megtanulnod. Ahogy az első írta, a munkahelyen nem fognak a nulláról megtanítani, az túl sok idő és pénz.
Githubon kinézel egy témát és egy nem túl összetett (lehetőleg élő) projektet, ami hosszú távon is fenn tudja tartani az érdeklődésedet, majd végignyálazod és megpróbálod megérteni a kódot, apránként haladva. Ott meg tudod tanulni használni a verziókövető rendszereket (git) legalább alapszinten, illetve töltsd le magadnak az egészet és próbáld meg lefordítani.
Köszönöm a válaszokat és egyben reagálnék is rájuk.
#1: A matematika szakon a programozás tárgyakat PTI tantervi hálója alapján vettem fel, így 2/3 részben PTI szakon tanultam. Az évfolyamból mindenkit felvettek az Infoparkban lévő tech cégekhez, de én akkor ( kb. 6 éve ) sajnos nem ebbe az irányba indultam el.
#2: Igazából arra a nyelvre gondoltam, amire jó kereslet van. (Hiába szeretnék ComeniusLogo-ban dolgozni, ha nincs rá kereslet). Ezért lenne egyszerűbb, ha a munkahely adná ki, hogy mi ott az elvárás. Kapsz egy hónapot és old meg. A teszttoborzásokra még rákeresek.
#3: Tudnál még mesélni a CodeCool-ról, hogy milyenek voltak a személyes tapasztalataid? Köszi. a Github-ra ránézek. Az egyetemi végzettséget nem tartom nulla szintnek, csak már egy ideje nem foglalkoztam vele.
#4: Így már értem miért van munkaerőhiány a szakmában. Hát igen, sok minden lehet, de ez irreleváns a kérdéssel kapcsolatban. Illetve nem szeretném még egyszer elvégezni az egyetemet - de az MSC-én nagyon gondolkodom. Csak kb. 6 éve egyáltalán nem mozogtam ebben az irányban, ezért érdeklődöm.
"Kapsz egy hónapot és old meg."
Nem megy, mert még 2 év gyakorlatot is elvárnak, referenciamunkákkal.
Vannak áthidaló megoldások.
Lehet dolgozni nyári munkán: bagóért, vagy ingyen.
Két évet várnak el, de néha elfogadnak kevesebbet is.
#7 Referencia munka és tapasztalat előny. Nem kötelező. Helye válogatja. Nagyobb bandába be tudnak vállalni egy full kezdőt. Kisebbnél nehéz. Ott sem lehetetlen. Utóbbiból is ismerek ellenpéldát. De ott külön képzést biztosítottak az új kollégának.
Egyébként van bőben olyan hely ahol totálisan irreális elvárásokkal toboroznak az igaz :)
Cég és munka függő minden. Van ahol lazák, van ahol kötik az ebet a karóhoz folyamatosan. Minél kisebb a cég annál lazább és minél nagyobb annál jobban ragaszkodnak az elvárásaikhoz.
Ha meg van a terület azon belül ha elkezdesz tanulni meg saját hobbi dolgaidon dolgozni azt is figyelembe veszik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!