Érdemes lehet m1-es macbookot venni szoftverfejlesztésre?
"visual studioban programozunk C#-ban" « Egyértelműen Windows rendszer szükséges.
A virtualizációra van lehetőség, tudod benne futtatni a Windows -t is, de mivel más CPU technológia, így csak jelentős teljesítmény csökkenéssel.
A hosszú üzemidőhöz nagy kapacitású akku, és kicsi fogyasztású hardver kell.
Szerintem meg hagyjátok hagy vegye meg.
Hiába mondtam már el számtalanszor itt is, hogy a Mac gépek csak és kizárólag azoknak az embereknek van kitalálva, akik nem is akarnak érteni a géphez, csak elég ha jó drága és amint az a jelen kérdésben is elhangzik, jó az anyaghasználat... ...ezeknek az embereknek elég ha azt tudja a gép, hogy pizzát rendeljenek vacsorára... :-)
Szóval had vegye meg, had tapasztalja meg a saját bőrén, hogy jó-e ez neki vagy sem.
Mellesleg arra, amire használni akarja az egyetemen egy egyszerű, olcsó laptop is megtenné, de látszik, hogy ő is azért vesz gépet, mert jól néz ki.
Az üzemidő nagyban függ a terheltségtől és ha emulációt futtat a CPU akkor az harapja az akkut rendesen.
Nem hogy PC, de még egy commodore 64 emulátor is terheli a processzort.
Azon kívül, a világ alapvetően PC-s. Mi hasznod lenne a MACBook-ból, azon kívül, hogy sokan azt gondolnák rólad, hogy elitista vagy?
Ha jó gépet akarsz, hosszú üzemidővel, olyat meg találsz a PC-k között is. 400 rugó körül/fölött már nagyon brutál gépek vannak.
Ott a dell XPS 13, ami egy árban van a MACBook M1-el, vagy ha futja, akkor vegyél egy alienware-t.
Hát amúgy tényleg nehéz döntés, de szerintem ha még egyetemista vagy ne MacBookot vegyél, majd csak utána, ha szeretnél.
Off topic: érdekes módon a világ minden felsőoktatásában meg tudják oldani ha MacBookod van, a világon mindenhol ezt ajánlják programozásra. Magyarok: mi ez a szar, semmire nem jó stb stb stb
#8: Kérlek szépen ez azért van így, mert legyünk azért őszinték Magyarországon az oktatás mindig is kimagasló volt. Kivéve az utóbbi évtizedet és az elkövetkezendőket, amikor is "el-Amerikásodunk"...
Sok országból jöttek Magyarországra csak azért, hogy itt tanulhassanak. Ugyanis a többi országban, köztük Amerikában is szabad-szellem uralkodott mindig is, ami bevallom nagyon jó, ha tudják normálisan kezelni.
Szóval ezzel csak azt akartam mondani, hogy a szellemileg elmaradottak (és akkor még szépen fogalmaztam) persze hogy meg tudják oldani minden egyetemükön a világban mindenhol a MacBook-al történő oktatást, hiszen nem is mennek bele annyira mélyen a dolgokba (témákba). Mint akár a magyarok.
De abban igazad van, hogy manapság már a magyarok se mennek bele olyan mélyen a dolgokba, szóval kiválló a MacBook is... :-)
"legyünk azért őszinték Magyarországon az oktatás mindig is kimagasló volt. "
Hát annyira azért nem, sőt.
Az tény, hogy van egy két terület /orvostudomány és a műszaki tudományok némelyike /építészet, villamosságtan//, ahol az oktatás színvonala megüti a nyugati átlagát, de ezen túl nincs mire büszkék lennünk.
A világ 500 legjobb egyetemei közé rendre be kéne kerülniük az egyetemeink legalább negyedének, mivel apró, picike ország vagyunk. Hát, nem így történik.
A magyar oktatás, különösen a felsőoktatás nagyon-nagyon színvonalas volt úgy 1900 és 1940 között. A teljes tudásanyag 60 %-a volt elég a legrosszabb érdemjegyhez. Akkoriban a legtöbb hallgató menetrend szerint, tehát halasztás, bukás nélkül végzett. A hallgatók nem kis része középiskolai korrepetitor is volt. Egy bármilyen diplomáért vért kellett p.sálnia az aspiránsnak és gondoskodtak róla, hogy ez meg is történjen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!