Pénzkeresés programozással főiskola és diploma nélkül a tapasztalatod szerint működhet így a gyakorlatban?
Egy emberke elvileg elvégzett egy 60 napos programozó tanfolyamot (nemtom milyen nyelv) nem ebből él, de kiegészíti a fizetését, teljesen más az eredeti végzettsége.
Hasonló cipőben járok csak egy emelt infom van. Linuxot használok már 6-7 éve, építettem háziszervert (raid, nas, apache, stb) van pár egyszerűbb bash scriptem (max 130 sor) csináltam weboldalt html-ben, css-ben, programoztam mikrokontrollereket C-ben, de nem magas szinten, és nincs semmilyen papírom se. A kérdés az lenne, hogy valóban van olyan relatíve gyors tanfolyam, amivel lehetne keresni havi ~100 000-et rugalmas munkaidőben, akár katásként? Ha van melyik az? OKJ vagy esetleg más? Kérem olyan válaszoljon, aki aktív a piacon és van tapasztalata.
"majd munkahelyen megtanulom"
Máshol nem is tudja.
Egyetemen nem oktatják azt, amit majd a munkahelyen csinálnod kell.
Otthon meg végképp nem tudod, mert nem is tudod, hogy mit csinálnak ott. :). Ha meg tudnád is mit kezdessz vele. Mondjuk kap a vállalat egy feladatot, hogy egy keverő gépnek csináljon meg egy szoftvert, amin minden adatot gyártás közben láthatnak, illetve modosíthatnak bizonyos dolgokat, anyagbeömlést stb..... Ezt most hogy gyakorlod otthon? Sehogy.
ma 09:44
Úgy, hogy az élet nincs annyira túlbonyolítva általában mint amit az egyetemen tanulnak.
Nagyon sok spagetti kódot írnak iparban és a lényeg az, hogy működik. Általában a hogyant nem kérdezik.
ma 10:58
Én nem vagyok programozó, csak tényeket közöltem. Pár száz, vagy 1-2 ezer soros kódok szépítgetésével, ami arra szolgál, hogy az operátor bescanneljen egy anyagot, vagy hasonló kisebb munkákat elvégezzen nem fog senki se vízesésmodellt vagy iteratív fejlesztést alkalmazni közben hónapokig unit tesztelni.
Amiket leírt az egyik válaszoló példának, mint hogy neurális háló, normalizálás, ez a kettő épp hogy elég speciális eset és külön szakmának számítanak.
Az objektum orientált programozást meg képzésen is oktatják ugyanúgy mint egyetemen és igen, el lehet helyezkedni egy ilyen képzéssel is.
És ezt mind mondom úgy, hogy végig 4.5 körüli átlaggal végeztem el a mérnökinfot. A valóság teljesen más, mint amit az egyetemen oktatnak. Egyrészt nincs annyira túlbonyolítva, mint amennyire elő próbálják adni a sok elméleti matematikai tárggyal, másrészt sokkal szélesrétűbb tudást igényel és stresszesebb.
"Én nem vagyok programozó, csak tényeket közöltem. Pár száz, vagy 1-2 ezer soros kódok szépítgetésével, ami arra szolgál, hogy az operátor bescanneljen egy anyagot, vagy hasonló kisebb munkákat elvégezzen nem fog senki se vízesésmodellt vagy iteratív fejlesztést alkalmazni közben hónapokig unit tesztelni."
Tényleg nem fognak. Főleg, ha van mondjuk egy gyár ahol villamosmérnökök maguknak írnak szoftvereket meg az egyes gépre és nem külsős cégeket bízzák meg. Ha működik akkor működik, senkit se fog érdekelni, hogy miért. És ez tapasztalat. Ahol szakmai gyakon voltak Egyetemen, ott is ezt csinálták.. :). Mondhatja bárki, hogy ez nem hatékony, de a kérdés az, hogy a terméket letudják-e gyártani vagy sem? A terméket megvásárló embert meg nem fogja érdekelni, hogy mi abba a gépnek a szoftverébe amibe készült, hogyha a termék működik... :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!