Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pénzkeresés programozással...

Pénzkeresés programozással főiskola és diploma nélkül a tapasztalatod szerint működhet így a gyakorlatban?

Figyelt kérdés

Egy emberke elvileg elvégzett egy 60 napos programozó tanfolyamot (nemtom milyen nyelv) nem ebből él, de kiegészíti a fizetését, teljesen más az eredeti végzettsége.

Hasonló cipőben járok csak egy emelt infom van. Linuxot használok már 6-7 éve, építettem háziszervert (raid, nas, apache, stb) van pár egyszerűbb bash scriptem (max 130 sor) csináltam weboldalt html-ben, css-ben, programoztam mikrokontrollereket C-ben, de nem magas szinten, és nincs semmilyen papírom se. A kérdés az lenne, hogy valóban van olyan relatíve gyors tanfolyam, amivel lehetne keresni havi ~100 000-et rugalmas munkaidőben, akár katásként? Ha van melyik az? OKJ vagy esetleg más? Kérem olyan válaszoljon, aki aktív a piacon és van tapasztalata.



2020. júl. 11. 21:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
50%
Meg lehet próbálni, nem lehetetlen. Sok egyetemista is úgy van vele hogy " majd munkahelyen megtanulom". Hát igen így is lehet élni...
2020. júl. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
50%

"majd munkahelyen megtanulom"


Máshol nem is tudja.


Egyetemen nem oktatják azt, amit majd a munkahelyen csinálnod kell.

Otthon meg végképp nem tudod, mert nem is tudod, hogy mit csinálnak ott. :). Ha meg tudnád is mit kezdessz vele. Mondjuk kap a vállalat egy feladatot, hogy egy keverő gépnek csináljon meg egy szoftvert, amin minden adatot gyártás közben láthatnak, illetve modosíthatnak bizonyos dolgokat, anyagbeömlést stb..... Ezt most hogy gyakorlod otthon? Sehogy.

2020. júl. 12. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
52%
Ok. Akkor majd a munkahelyen megtanulja a programozás alapjait, hogy mi az a mély neuralis háló, relációs sémát normalizálni, oop tervezési mintákat alkalmazni, huuu hát hajrá neki... :D és miután az alapokat megtanulta végre elkezdheti tanulni az ottani rendszerek működését megérteni és végre elkezdhet dolgozni. :D
2020. júl. 12. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
51%
Egy szóval sem állítottam, hogy az alapokat nem kell tudnia. :). De ezeket a dolgokat az egyetemisták is megtanulják sőt még többet is. De ezt még otthon is megtudod tanulni, nincs ezzel gond ... Ez csak az alap tudás ami szükséges ahhoz, hogy elindulj ... -> A többit fogod megtanulni a munkahelyeden. Amúgy meg neurális hálókat nem kell alapozónak tanulni, mert közel sem biztos, hogy használni fogja valaha is. Ha meg olyan helyre megy akkor megtanulja vagy alapozik rá, de ha már olyan helyre akar menni akkor a diszkrét matekot is nyomatnia kell. :)
2020. júl. 12. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Igen, de én azokra értettem ezt, akik pl az egyetemet végig puskázzák, vagy 2-esekkel átcsúsznak. Ezektől hallom, hogy majd munkahelyen megtanulják (az alapokat is). Félre értetted, persze hogy meg lehet tanulni bárminek az alapjait. Csak nem értem munkaidőbe ez hogy féhet bele.
2020. júl. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

ma 09:44

Úgy, hogy az élet nincs annyira túlbonyolítva általában mint amit az egyetemen tanulnak.


Nagyon sok spagetti kódot írnak iparban és a lényeg az, hogy működik. Általában a hogyant nem kérdezik.

2020. júl. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Írjál akkor spagetti kódot, nekem mindegy, csak nekem ne kelljen olvasni.
2020. júl. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
#16 Szóval az igénytelenség az totál okés ebben szakmában azt mondod? Hát ez szomorú, remélem nem leszünk sose kollégák.
2020. júl. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

ma 10:58


Én nem vagyok programozó, csak tényeket közöltem. Pár száz, vagy 1-2 ezer soros kódok szépítgetésével, ami arra szolgál, hogy az operátor bescanneljen egy anyagot, vagy hasonló kisebb munkákat elvégezzen nem fog senki se vízesésmodellt vagy iteratív fejlesztést alkalmazni közben hónapokig unit tesztelni.


Amiket leírt az egyik válaszoló példának, mint hogy neurális háló, normalizálás, ez a kettő épp hogy elég speciális eset és külön szakmának számítanak.


Az objektum orientált programozást meg képzésen is oktatják ugyanúgy mint egyetemen és igen, el lehet helyezkedni egy ilyen képzéssel is.


És ezt mind mondom úgy, hogy végig 4.5 körüli átlaggal végeztem el a mérnökinfot. A valóság teljesen más, mint amit az egyetemen oktatnak. Egyrészt nincs annyira túlbonyolítva, mint amennyire elő próbálják adni a sok elméleti matematikai tárggyal, másrészt sokkal szélesrétűbb tudást igényel és stresszesebb.

2020. júl. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"Én nem vagyok programozó, csak tényeket közöltem. Pár száz, vagy 1-2 ezer soros kódok szépítgetésével, ami arra szolgál, hogy az operátor bescanneljen egy anyagot, vagy hasonló kisebb munkákat elvégezzen nem fog senki se vízesésmodellt vagy iteratív fejlesztést alkalmazni közben hónapokig unit tesztelni."


Tényleg nem fognak. Főleg, ha van mondjuk egy gyár ahol villamosmérnökök maguknak írnak szoftvereket meg az egyes gépre és nem külsős cégeket bízzák meg. Ha működik akkor működik, senkit se fog érdekelni, hogy miért. És ez tapasztalat. Ahol szakmai gyakon voltak Egyetemen, ott is ezt csinálták.. :). Mondhatja bárki, hogy ez nem hatékony, de a kérdés az, hogy a terméket letudják-e gyártani vagy sem? A terméket megvásárló embert meg nem fogja érdekelni, hogy mi abba a gépnek a szoftverébe amibe készült, hogyha a termék működik... :)

2020. júl. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!