Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pénzkeresés programozással...

Pénzkeresés programozással főiskola és diploma nélkül a tapasztalatod szerint működhet így a gyakorlatban?

Figyelt kérdés

Egy emberke elvileg elvégzett egy 60 napos programozó tanfolyamot (nemtom milyen nyelv) nem ebből él, de kiegészíti a fizetését, teljesen más az eredeti végzettsége.

Hasonló cipőben járok csak egy emelt infom van. Linuxot használok már 6-7 éve, építettem háziszervert (raid, nas, apache, stb) van pár egyszerűbb bash scriptem (max 130 sor) csináltam weboldalt html-ben, css-ben, programoztam mikrokontrollereket C-ben, de nem magas szinten, és nincs semmilyen papírom se. A kérdés az lenne, hogy valóban van olyan relatíve gyors tanfolyam, amivel lehetne keresni havi ~100 000-et rugalmas munkaidőben, akár katásként? Ha van melyik az? OKJ vagy esetleg más? Kérem olyan válaszoljon, aki aktív a piacon és van tapasztalata.



2020. júl. 11. 21:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%
Akkor miért nem üzemeltetést választod, ahol Linux szerverekkel kell foglalkoni, ha már úgy is van 6-7 év releváns tapasztalatod???
2020. júl. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Elvileg a studicore-nak van másfél hónapos online java junior programozói tanfolyama (de linus torwalds szerint "java is a horrible language" :D) mindegy szóval azzal lehetne találni munkát? A weboldalon azt írják a programozás hiányszakma, ez tényleg igaz lehet egy juniorra is?

https://www.youtube.com/watch?v=Aa55RKWZxxI

2020. júl. 11. 21:17
 3/20 A kérdező kommentje:
Szívesen választom, de nem látom az utat ami oda vezetne. Érdekelne is a maga formájában. SSH miatt meg gondolom nem kéne mindig ott lenni
2020. júl. 11. 21:18
 4/20 anonim ***** válasza:
25%

Dehogy nem. :D Több oka is van.


Egyrészt a cégek tele vannak tűzfalakkal, és otthonról nem érnéd el. De VPN-en át, persze elérheted.

Vannak olyan ugró szerverek, amire be kell loginolni, majd onnan tudsz SSH-zni. A lényeg, hogy ezt direktben csak úgy valahonnan nem éred el. :)


Másrészt, nem 1 szerverről van szó, hanem sokkal többről. Megbeszélések, frissítések, mentések (erre van általában külön csapat), hibák elemzése/javítása, stb...

2020. júl. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
60%

Szögezzünk le pár dolgot!

- Igen, lehet programozni egyetem nélkül is.

- Viszont az egyetem olyan átfogó tudást ad, ami hosszabb távon óriási előnyt jelent.

- De attól, mert van valakinek egyetemi diplomája, még nem biztosíték rá, hogy tud is jól programozni. (Bár azért valószínűsíti, hogy nem indokolatlanul jutott el odáig.)

- 60 nap alatt senkiből nem lesz kompetens programozó. Hosszú évek tanulása/gyakorlása szükséges hozzá, hogy azzá váljon.

- A legtöbb munkahely pedig nem véletlenül várja el a szakirányú felsőfokú végzettséget. Nyilván nem ettől lesz valaki jó vagy sem, de első körben egész jól kiszűri a jelentkezőket.


Én nem akarlak alábecsülni, de ezzel a tudással és tapasztalattal te szenvedni fogsz, nem programozni. Az emelt infó oké, mutat valamit, de kb. ez olyan, mint hogy egy emelt biológia érettségitől sem lesz senki belgyógyász.

Ha van kedved hozzá, természetesen iratkozz be valamilyen tanfolyamra, vagy akár levelezőn egyetemre, de ne reméld, hogy pár hét alatt te százezreket fogsz majd kaszálni programozói munkával.

Ha tényleg komolyan gondolod, akkor pedig feküdj rá a témára! Ha csak a pénz miatt tennéd, akkor inkább felejtsd el, de ha tényleg tetszik a programozás, akkor hajrá! Majd amikor már magadtól összetettebb programokat képes vagy írni, akkor megpróbálkozhatsz a professzionális fejlesztéssel.

Azt sem ártana eldönteni, hogy melyik szakterület fekszik igazán. A leírtak alapján nekem úgy tűnik, hogy te inkább az alacsonyabb szintű dolgokkal szeretsz foglalkozni, mint amilyenek a beágyazott rendszerek. Talán érdemes lenne ebbe az irányba elmozdulnod.

Ami pedig a nagy kérdés: miért nem opció a rendszerinformatika? Ha van tapasztalatod szerver üzemeltetésben, miért nem mész rendszergazdának?

2020. júl. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
51%

"a programozás hiányszakma"

Igen.

A JÓ programozókból tényleg hiány van.

Aztán vannak rengetegen, akik egy ímmel-ámmal megszerzett papírtól várják a csodát, meg akiket pusztán a könnyű pénzkereseti lehetőség vezérli. Na, ők fognak sírni, hogy "kamu, hogy ennyi informatikusra lenne szükség".

2020. júl. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
37%

"Szívesen választom, de nem látom az utat ami oda vezetne."

Miért nem? Mi az, amit nem látsz? És miben látod világosabban a programozói pályát?


"Érdekelne is a maga formájában. SSH miatt meg gondolom nem kéne mindig ott lenni"

Azért erre ne alapozz. :)

Nem csak azért, mert sok helyen a távmunka még mindig eléggé sátáni kreálmánynak tűnik, hanem azért is, mert nem mindent lehet SSH-val megoldani. A cég meg nem igazán díjazná, ha 2 órát kellene várni arra, hogy a rendszergazda odautazzon azért, hogy egy "power" gombot benyomjon. ;)

2020. júl. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Nagyjából letisztult a kép.

De a félreértések elkerülése végett:

-nem vagyok linux rendszergazda, én csupán a rendszer előnyeit élvezem, nem tudok profi szervert építeni és üzemeltetni, és itthon sem szobányi racket pofozgatok. minek?

-nem akarok programozó lenni, az info érettségi nem most, hanem régen volt, és tudom hogy az emelt biosz nem belgyógyászat mert mindkettőt tanultam. A kérdés lényege az "úgy hallottam, hogy" kevés tudással ebben a szektorban lehet kevés pénzt keresni. Ez persze gyanús volt ezért meggondolatlan idő és pénzkidobás helyett megkérdeztem.

-A beágyazott rendszerekkel csak azért kezdtem el foglalkozni, mert a célterületemen méréstechnikai szempontból fontosak. Ebbe az irányba már el is mozdultam, és most pont azért kaparok valami rugalmas munkaidejű pénzbevételért, mert a bme-n nincs levelező.

A válaszok alapján pedig ez nem a programozás, és szükség volt a válaszaitokra, hogy ez kiderüljön. Köszönöm!

2020. júl. 11. 22:27
 9/20 anonim ***** válasza:

Figyelj.


Csináld ugyanazt, mint mások. Tanulj webfejlesztést. Wordpress és egyéb CMS-eket, PHP-t, CSS-t, JS-t, HTML-t, hogy tudj modosítani ezeken a keretrendszereken belül és esetleg bővítményeket írni - Így egyedül dolgozol otthon szabadúszoként. Hidd el, nagyon-nagyon sokan készítettnek ilyen oldaakat. Nézd meg a magyar Wordpress csoportot facebook-on mennyi tagja van aztán mindegyik szabaduszó szinte és meg tudnak élni belőle? :D Aztán rááadásul nem is kell hozzá nagy erőfeszítés.

2020. júl. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

"nem vagyok linux rendszergazda, én csupán a rendszer előnyeit élvezem, nem tudok profi szervert építeni és üzemeltetni, és itthon sem szobányi racket pofozgatok. minek?"

Ne hidd azt, hogy mindenki profiként kezdte! :) Az, hogy ismered a rendszert, az már eleve előny. Akkor is, ha nem tudsz fejből több száz parancsot. ;)

Az, hogy "csak" egy otthoni szerverecskét gondozol, az is jóóóval több a semminél. Ha tudnád, hogy hányan vágnak bele az informatikai pályába úgy, hogy előtte csak tanórai körülmények között bohóckodtak kicsit szerverekkel... ironikus, hogy akinek meg lenne bizonyos tapasztalata, azok többsége azt gondolja, hogy ez úgyis kevés lesz.

Természetesen nem meggyőzni akarlak, a te döntésed. ;)

2020. júl. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!