Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 30 évesen elkezdeni programozn...

30 évesen elkezdeni programozni komolyabban még nem késő ugye?

Figyelt kérdés
2020. máj. 10. 17:12
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:

19-es: Igen, ezt tényleg jól tippeled, hogy nem az az alkalmazott típus vagyok, hanem inkább vállalkozó szellemű.


De ne akarj mindenáron meggyőzni az igazadról. Nyilván van igazság a te oldaladról is, meg a másikról is.

Nem hiszem, hogy egyedül leszek 33 évesen kezdő programozóként a világban, de még mindig 30 vagyok.


Szóval majd elválik. Köszi a jó tanácsot azért.

2020. máj. 11. 14:50
 22/38 anonim ***** válasza:
8%

5/21


Másfél éve nyomom, 31 vagyok. Szakmát váltottam 12 év után. Sokat kell tanulni, de a progress egyértelmű. Miért mondassz fszságokat ha közöd sincs a témához?

2020. máj. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
7%

8/22


Akkor vagy te lead 28 évesen másfél fizuval, amikor én keresek 500-at másfél év után. Soha. Egy kamu fos vagy aki idejár hazudni. Hol vagy te lead 28 évesen? Juliska 12 BT-nél maximum, ahol kinevezted magad, de biztos, hogy nem ennyi pénzért. Másfél?? Az én leadem kereken 30 éves, és ő viszont valóban annyit keres, mint amennyit te idehazudtál. Tehát én tudom, hogy mit kell tenni azért, hogy egyrészt ilyen fizetésed legyen, másrészt hogy milyen embert kíván ez a szint. Te nem mondassz igazat, és most biztos szarul fog esni, hogy átlátnak rajtad.

2020. máj. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
34%
Ha bruttó másfél milláról van szó, az még seniorként is bőven megkereshető fizetés, vezető fejlesztői pozíciót el sem vállalnék annyiért.
2020. máj. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 EgyGabor ***** válasza:
35%

Csatlakozván az előttem szólókhoz. Ha programoztál már és szeretted ÉS értesz a számítógéphez (nem egy win telepítés szinten) ÉS tudsz angolul akkor nem késő. Szerintem.


Azzal együtt nagy az munkaerő-ínség, egészen bénák is dolgoznak.

2020. máj. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
76%

#23 mit kell tenni érte?

Én annyit tettem, hogy eltöltöttem 7 évet a cégnél, felmondott a vezető fejlesztőnk és megkaptam én a csapatot. Mondjuk nekem nem 1.5 a fizum, csak 1.3.

2020. máj. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
43%

Csak az első másfél oldalt olvastam el, de volt szépen negatív és pozitív írás.


Én jó magam egy IT kiberbiztonsággal foglalkozó cég tulajdonosa vagyok, továbbá ezzel is foglalkozok. Ha megkérdeznétek: nem KATA, hanem KFT!

Ha valakit érdekelne, nem vagyok 30 még. De kit érdekel? Nem?


Én szememben alapkövetelmény az egymás támogatása, KORTÓL függetlenül. IT közösség is arra épül, hogy: tudásmegosztás és egymás segítése.

Lehurrogni sose célra vezető és ellenszenvet is kivált. Nah meg.. Az mondja a legnagyobb hülyeséget, akinek a legnagyobb a hangja. Értem én, hogy vannak akik verik a mellüket, de általában ott van a legnagyobb probléma.


Én személy szerint, hogy valaki milyen idős, milyen pozíciója van, stb. csak egy ÁLLAPOT! Vannak akik kiégnek bizonyos vezetői munkakörökben és inkább karriert vált. Sosem késő. Van aki 50 évesen dönt arról, hogy új dologba vág bele, és leszarja ki mit gondol. Kalapom emelem az ilyen ember előtt.


Van olyan tag a cégben, aki jóvalta idősebb nálam és szakmai szinten is fölém emelkedik és emberileg is segítőkész. Én személy szerint nem sajnálom tőle a fizetését.


Ha már a kérdező kérdésére is válaszoljak is. Ha meg van a motiváció, és érdekel a témakör, akkor nyomasd. Ne érdekeljen senki véleménye. Az értelmes emberek átérzik és megértik a karrier váltás jelentőségét és értelmét. Nincs ebben semmi kivetnivaló. Én személy szerint olyan szakmai juniort vennék fel, akit érdekel a szakma és motivált. De az a típus, aki tanult valamit és dolgozzunk valahol csak úgy, nem vonzó számomra sem.

2020. máj. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
15%

Na megjött brekkencs, aki majd megmondja a frankót.

30 évesen átképezte magát php kőművesnek, össze tud berhelni kis szines, szagos weblapokat és ettől úgy érzi, ő bizony "szakmát váltott". Azt persze nem tudja, hogy mi az az ordó, hogyan kell komplemenst képezni, azt meg végképp nem, hogy miért, soha nem látott még folyamatábrát, ő maga ilyet rajzolni nem fog, nem is tudna, mivel egy kétismeretlenes egyenletbe is szabályosan belehalna.


De mégis ő minden igazság forrása, a bádogosból, ácsból, origami hajtogatóból átképződött php huszár.

2020. máj. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
37%

Sejtettem hogy megosztó ez a "miből lesz a cserebogár" kérdés de azért nem gondoltam, hogy ennyire politika rovat szintre van degradálva.


Véleményem szerint ahogy 40 évesen sem késő egyetemre menni, úgy 30 évesen nyugodtan el lehet kezdeni programozni amennyiben van időd ezzel foglalkozni, vagy tartalékod amíg pénzt tudsz ezzel keresni.

Jómagam is autodidakta vagyok 30 éves, 11 éve kezdtem programozni, 8 éve élek belőle, 3 éve csoportvezetőként dolgozom egy kisebb cégnél.

Eleinte én is találkoztam ilyen megjegyzésekkel, hogy semmi értelme fárasszam magam, mert a programozáshoz felsőfokú végzettség kell, emelt szintű matek, etc. de kvázi nem érdekelt, ezt akartam és el is értem.

Találkoztam olyan programozóval is aki nem tudott százalékot számolni, megmutattuk neki, megértette és ennyi. Nem kell mindenkit lehurrogni csak azért mert valamit nem tud, vagy később tanulja meg.

Szóval kérdező, keress egy könyvet amiből megérted a programozás logikáját, alapjait, válasz magadnak egy pr nyelvet tanuld meg alaposan a szintaktikáját, készíts magadnak gyakorló projekteket, először kisebbeket majd próbálj összetettebb programokat előállítani, később ezek lesznek a referenciáid, és sikerülni fog!

2020. máj. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

#29 "Jómagam is autodidakta vagyok 30 éves, 11 éve kezdtem programozni"


Te 19 évesen kezdtél el programozni, ez kvázi a de facto kezdési idő után maximum pár évvel van. Remélem érzed, hogy te miért nem vagy jó példa.


Egyébiránt amit mondasz, azzal nagyjából egyetértek, a programozói szakma messze nem olyan elit és kompetitív mint azt egyesek beállítják, simán el lehet helyezkedni úgy is, hogy az ember később kezd bele, és a 30 éves életkor még nem igazán késő.


#28 A "php kőművesnek" talán nincs felsőfokú matematikai ismerete, de van neki:

1. Munkája

2. Átlag feletti jövedelme

3. Egy szakmája (kövezz meg) amit élvezettel csinál.


Attól, hogy te egyetemet végeztél, még nem kell másnak is, ez nem az a szakma ahol ez szükséges. Te biztos úgy állsz hozzá, hogy a 'php huszárkodás' alantas munka, és csak a szerencsétlen nyomik végeznek ilyet. Then again, feltételezem, hogy te a kukásembert is lenézed. A hozzáállásod legfeljebb a te értékrendedről árulkodik, és nem a programozói szakmáról.

2020. jún. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!