Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 30 évesen elkezdeni programozn...

30 évesen elkezdeni programozni komolyabban még nem késő ugye?

Figyelt kérdés
2020. máj. 10. 17:12
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
12%

Miből ítéled meg, hogy soft skillekből nulla?

Kérdező kérdésére egyenesen válaszoltam, nem sértegettem, objektív tényeket közöltem, melynek függvényében tud felelős döntést hozni.

2020. máj. 11. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
0%

Látom, a mókus őrs ezt is jobban tudja. :))


Egy kis olvasnivaló:


[link]

2020. máj. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
71%

#11 Abból ítéli meg, hogy a kérdésed ordít az önbizalomhiánytól, ami nem igazán szokott jó munkakapcsolathoz vezetni a kollégákkal. A teljesség igényen nélkül: rögtön kifogással kezdel, bruttó bért mondasz nettó helyett (nettó kb 600-700 mégse olyan félelmetes), kiemeled hogy vezető vagy stb. És ezt nem szemétkedésből mondom, simán válaszolok egy kérdésedre, ha pedig fejlődni akarsz akkor elgondolkozol rajta, hogy miért van legalább két embernek hasonló véleménye rólad, ha akad még egy, akkor az már reprezentatív is lesz...


Kérdező, én 31 évesen váltottam programozásra, csak akarni kell és dolgozni érte, mint minden másért.

2020. máj. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
22%

"Kérdező, én 31 évesen váltottam programozásra, csak akarni kell és dolgozni érte, mint minden másért."


LOL :))

2020. máj. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

Jó én elfogadom mindkét választ, ezért kérdeztem, hogy tudjam mire számíthatok.


A 28 éves usernek:

Ügyes vagy abszolút, de nem szabad túlzásokba esni.

Ha mondjuk te minden héten vagy már az interjún ezzel jönnél, hogy te 28 éves vagy és 1,4 bruttót keresel én meg 30 éves vagyok, hát az 100% hogy nem annál a cégnél dolgoznék.

Egyrészt mert megtehetem - ha már az anyagiakról beszélünk.

Másrészt állítólag azért van lehetőség bőven munkát találni ebben.


Szóval ha csak simán 28 éves vagy és fölöttem dolgozol, az ha hiszed ha nem, nem zavar.

De ha mondjuk elkezdenél csesztetni vagy bárki más, fogom magam és lelépek máshova, ez ilyen egyszerű.


Nem csak ezek a skillek vannak a világon, gondolhatod, hogy nem az első diplomámat csinálom mérnökinfón. Vagy is hát honnan tudnád.


Amúgy meg félig igaz csak a kérdésem, mert más irányban úgymond jártasabb vagyok, IT biztonságban.

2020. máj. 11. 09:05
 16/38 anonim ***** válasza:
27%

Egyáltalán nem késő.


Konkrét példát tudok Neked erre mondani, egyik ismerősömet nagyon érdekelte a programozás, nagyon sokat tanult levelezőn elvégezte az egyetemet, gyakorolt mindent leprogramozott ami az útjába került, ha elakadt kérdezett, a saját hibáiból tanult, most pedig programozóként dolgozik egy cégnél. Kezdőként nettó 350-et kap heti 1-2 napot távmunkában dolgozhat otthonról. Vidéken vagyunk szóval ez errefelé nagyon jó.

2020. máj. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:

Én 27 éves nőként mindenkit lebeszélnék.


25 évesen kezdtem tanulni, munka mellett, autodidakta, majd OKJ, majd esti egyetem.


Valami embertelen életmód ez.

Konkrétan 2018 nyár óta két kezem elegendő arra, hogy összeszámoljam, mennyi élményt sikerült átélnem. Egy darab fél hetes belföldi nyaralás, pár túra és pár kocsmázás nagyjából. Esetleg a kocsmázás előtt bowling.

Munka után este tanulás, hétvégente tanulás.

Ok, hogy nem jó a logikai készségem (bár magától a programozástól sokat fejlődött), de akinek jó, annak is brutál nehéz lehet ezt megtanulni munka mellett. Jó, esetleg átlagban nem mindkét hétvégi napot tanulja végig, hanem csak az egyiket. Ha egyiket se, akkor nem fog fejlődni.


Nagyjából kiég az ember, mire eljut a célig.


Én jelenleg hellyel-közzel "fejlesztői" munkát végzek, bár van, amikor napokig nem látok kódot. Legnagyobb fejlesztésem egy keresőmező hozzáadása volt és ehhez kapcsolódóan adatbázismódosítás. Mondjuk számomra ismeretlen technológiákkal, dokumentálatlan rendszerben ez se volt semmi.

A válság minket is utolért így már a munkám fele még "nevében" se fejlesztői. Persze mindezt szürkén. Örüljek, hogy valami van legalább.


A piac tele van mindenféle kezdőkkel. Dugig.

Minket már nem tudnak igazán foglalkoztatni...


Van néhány mentorprogram, azokat érdemes végigpróbálgatni, jelentkezni, teszteket megcsinálni, én is megtettem, ismerősöm is. Már fejből tudok nagy multikat és kezdőknek szóló programjaikat. Szóval oda is nehéz bekerülni...


Persze a "hagyományos" gyakornoki programokra nappali tagozatos hallgatók mehetnek.


És még egyszer.

Lehet, hogy jó agyú vagy. Lehet, hogy szeretsz programozni.

De egyéb hobbik, barátok, sport helyett, esténként, hétvégente embertelen.

Akkor is, ha mondjuk 3 estén és egy hétvégi napon tolod.

Vagy ha esetleg bírod, igényleg a rohanós életet...


Nekem mondták, hogy legyen heti 1-2-3 pihenőnapom. Hát van is, de az nudli.

Kb arra elég, hogy ne kapjak azonnal stroke-ot.

2020. máj. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:

Nem lehet, hogy más oka van a kiégésednek?

De nem akarok ebbe belemenni, nem vagyok életmódtanácsadó vagy mittudomén mi.


Köszi azért. :)

2020. máj. 11. 13:16
 19/38 anonim ***** válasza:
22%

Kérdező, hallod, te már-már szánalmas vagy.

Fogalmad nincs, mit is jelent ez az egész, de csak nyomod, erőlteted. Megkérdőjelezed mások véleményét, olyanokét, akik veled ellentétben tapasztalatokkal is rendelkeznek erről a szakmáról.


Azt írod, hogy te bizony elmennél más céghez ha..


Örülni fogsz, ha egyáltalán alkalmazást nyersz valami havi száz és egynéhány nettóért valami piti kis cégnél és azon fogsz reszketni, hogy a köv. hónapban is legyen munkád, hogy ne tegyenek még onnan is lapátra, de sokkal valószinűbb, hogy belőled az életben nem lesz alkalmazott, legalábbis olyan cégnél, ahol azért fizetnének, hogy kódot állíts elő.


Eleve, ebben a szakmában egy vagy két programnyelv megtanulása a szükséges ismeretek 10 %-át sem fedi le. A korod szerint is felejtős vagy, 33-34 éves, null km-es junior ugyanis nem létezik. Mármint olyan, aki alkalmazotti státuszban nyomná. Ha pedig addig diplomát sem szerzel, akkor végképp felejtős a történet.

Anélkül ugyanis 33 évesen a kutyának nem fogsz kelleni.

2020. máj. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:

Kérdező, közben ahogy olvastam, te is nyomod a felsőoktatást jelenleg.



Nem tudom, az-e az oka a kiégésemnek, hogy 2 év alatt vagy 8 kisebb élményt éltem meg, nem sportoltam eleget, romlott az egészségi állapotom a tanulás miatt, vagy más....

Ráadásul nem hinném, hogy valamit lehet annyira szeretni, hogy ha túlhajszolod magad, akkor is élvezni fogod... Éveken át.



Egyébként tényleg rettentő nehéz (lesz) elhelyezkedned, abban a világban, ami jön, pláne.


Nem túl jó a felsőoktatási képzés (én meg is bántam), nem annyira nagy fegyvertény az estis vagy levelezői papír.

2020. máj. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!