Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » ProgMasters szoftvertesztelői...

ProgMasters szoftvertesztelői tanfolyamról mit gondoltok?

Figyelt kérdés
A ProgMasters részről is érdekelne és általában a szoftvertesztelésről mit gondoltok? Mondjuk aki karrier váltáson gondolkodik

2020. febr. 8. 10:40
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
53% Te mi a tökömről beszélsz? Kezdjük ott, hogy egyetemen nincs tesztelő képzés, van progmat meg mérnökinfó. Azt, hogy a hardvert miért kéne jobban ismerni a tesztelőnek megint nem értem. Az már régen rossz ha a fejlesztő kevésbé tudja mit csinál, mint aki teszteli. Továbbá tesztelésen belül van még pár szakirány, manual teszternek pl egy deka kódot nem kell írni, vagy pl UI teszthez piszkosul nem kell ismerni a hardvert, mert miért is kéne? Értem én, hogy okoskodni kell, mert attól vagy jani, de csak magad égeted.
2020. febr. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

#9: "Tehát azt mondod, hogy 8 nap alatt adsz nekem annyi tudást, hogy elmehessek főállásban tesztelőnek".

Nem, nem mondtam ilyet. Melyik mondatomból szűrted le?

#10: De igen, dolgozok ebben, és én írom a unit tesztet fejlesztőként.

2020. febr. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
0%
Fejlesztő is írhat persze. De egy nagyobb vállalatnál nem így megy.
2020. febr. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy ez a vállalat, amely nagyságrendileg ezer főt foglalkoztatva állít elő világszerte piacvezető szoftvert, nem elég nagy ahhoz, hogy a termék előállításáért felelős fejlesztőknél jobb programozókat alkalmazzon unit tesztek írására.
2020. febr. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Program tesztelés.


White box, black box, gray box testing.


A black box lehet itt, ha már programozni sem kell tudni.

Az annyit jelent, hogy a lefordított, teszt-kész alkalmazásban kell hibát keresni, logikailag elemezni, kommentelni az interfészeket, vagy magát a programot, ill. annak egy meghatározott részét. Funkcionális teszt.


A BB teszterek nem látnak forráskódot. Nem is kell írniuk.

2020. febr. 9. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
67%
már ne haragudj , de a unit test írása soha sem volt a tesztelők feladata egy relatíve nagyobb vállalatnál egy közepesen nagy projektnél (több tucat microservice) és a fejlesztő anélkül be se tudná mergelni még a developra sem mert a sonar taskon el is bukna a művelet mert az nézi a new code coverage-t is ha persze a code reviewon átmegy valamiféle mágikus csoda által. A tesztelő az adott user storykat teszteli ac-k alapján. Amit tudnia kell max valami smoke testet írnia de ezek is valami egyszerűbb script nyelveken szokták végrehajtani / valami test frameworkot használni (selenium). Még hogy unit testeket a tesztelők írják jót kacagok le merem fogadni azt se tudod hogy néz ki egy fejlesztési folyamat.
2020. febr. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Ontopic:

Nemrég jelentkeztem a szoftvertesztelő akadémiára a Masterfieldhez. Korrektnek tűnnek,ha bekerülök a karrier programba,akkor a végén (elvileg) ajánlanak majd partnercégeknek,és feleannyiba kerül a képzés nekem. Nyilván mindennek van hátulütője,a jelenlegi munkakörömben többet keresek , viszont már rühellem a munkahelyet és az embereket is itt, kell a környezetváltozás. A tesztelésben van tovább, rajtam áll,hogy fejlesztem magam vagy megállok a manuál tesztelésnél. Én személy szerint a későbbiekben szeretnék automatizált teszteléssel foglalkozni - viszont valahogy be kell lépni az IT világába, el kell kezdeni. Sok sikert kérdező, ne hagyd hogy a hülyeségekkel(tesztelő jobban programoz mint a fejlesztő és társai...) eltereljenek a célodtól.

2020. febr. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%
Na ja. De olyan állást akarsz ahol napi 4 órába dolgozol mininum pénzért és csak funkcionalitás teszteket kell csinalod? :D. Ezért nem éri meg. De kb ilyen állast ígérnek.
2020. febr. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Nem,teljes,8 órás állást akarok. A szerződésben benne van,hogy teljes állásos ajánlatot kell elfogadnom, egy adott összeg felett. Ha nem találnak ilyet x hónapon belül, akkor elvégeztem a képzést féláron,ők meg benyelik a második felét mint "bukta". Ha találnak ilyen céget,és megfelelek az interjún,ergo felvesznek,akkor az a cég fizeti ki a másik felét a képzésemnek.


Ha végeztem,leírom a tapasztalataim. :-)

2020. febr. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Szerinted az bukta nekik? Vagy nem csak úgy van kiszámolva? ;). A netről ingyen megtanulod mindezt. Még többet is. És ugyanúgy kereshetsz állast.
2020. febr. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!