Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » ProgMasters szoftvertesztelői...

ProgMasters szoftvertesztelői tanfolyamról mit gondoltok?

Figyelt kérdés
A ProgMasters részről is érdekelne és általában a szoftvertesztelésről mit gondoltok? Mondjuk aki karrier váltáson gondolkodik

2020. febr. 8. 10:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
58%
Neked kell tudnod. Van aki otthon tanul, van akinek az egyetemi környezet fele meg van akinek a bootcampek. Programozó rengetek úton lehet az ember, mindaddig amíg az akarsz lenni. Persze ha csak kéne a nagy pénz de nem izgat a szakma akkor az úgyis bukó bárhol tanulsz.
2020. febr. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
30%
Ha meg tudsz élni hónapokig úgy, hogy nem dolgozol mellette oké. Nagyon sok bootcampet végignéztem és mindenhol úgy voltak az órák, hogy kb. a 19 éves, akit anyuci eltart, az tud rajta részt venni, munka nem fér be mellé. Egy helyet találtam csak, ahol hétvégén voltak az órák, az tök jó is, de a többi mind azt kívánta, hogy az életem minden területét adjam fel hónapokra.
2020. febr. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
37%
2. vagyok, bocs, félreolvastam. Szoftverfejlesztőt olvastam, tesztelő helyett. Teszteléssel nemn foglalkoztam.
2020. febr. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
0%

Szoftverteszteleshez először tudni kell programozni. A szoftvettesztelés nem abból áll, hogy kész a program és kattintgatok benne.


Teszt eseteket kell írnod!


Unit teszt, Integrációs teszt, Stressz teszt...stb.(Nézz utána)


Csak ezek után jön a funkciónális teszt.


Tesztek írásához komolyabb programozási és informatikai háttértudás szükséges, mint annak aki kódolja az adott szoftver részletet.

2020. febr. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
0%
Ehhez nem elég egy kis tanfolyam. Igenis elkell menni Egyetemre. Nem elég a programozást tudni. Nagyon komoly hardware ismeret kell, főleg memória és processzor. Ezt semmilyen tanfolyamon nem fogod megtanulni. BSC+MSC
2020. febr. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
32%
Megnéztem konkrétan, amit írtál. 8 alkalom? Ne vicceljünk ...
2020. febr. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
0%

Bocs, de kiégtem. Ez tipikus lehúzás, azok számára akik otthon üldögélnek a gyerekkel.


Idézek az oldalukról:


"KIBŐL LEHET JÓ TESZTELŐ?

Belőled is, ha szeretsz programokat használni, figyelsz a részletekre és a mindennapokban is azon kapod magad, hogy zavarnak a ferdén lógó képek, az elírások, vagy a rendetlenség az asztalon.

Előny, ha jól bírod a javítással járó monotonitást és empatikusan adsz visszajelzést.

És nem, nem kell tudnod programozni."


Az utolsó mondat: " nem kell tudnod programozni "


Akkor mégis, hogy a jó anyjába írsz unit teszteket? :DD.

2020. febr. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
76%

53%-os válaszoló: Te dolgoztál már valaha ilyen területen?

1) A unit teszteket a fejlesztő írja, nem a tesztelő.

2) Hacsak nem tesztautomatizálással akarsz foglalkozni, akkor nem, vagy csak nagyon alap szinten kell tudnod programozni, azt is valamilyen scriptnyelven.

3) Igen, kell informatikai háttértudás, de közel sem annyi, mint egy fejlesztőnek.

4) Azon az állításodon nagyon jót nevettem, hogy egy tesztelőnek jobban kell tudnia programozni, mint egy fejlesztőnek. A valóság ezzel szemben az, hogy a tesztelők 95%-a fejlesztő lenne, ha képes lenne rá.

2020. febr. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Tehát azt mondod, hogy 8 nap alatt adsz nekem annyi tudást, hogy elmehessek főállásban tesztelőnek? :DDDD mert én meg ezen röhögök azóta is. Oké, ne programozzon, de mi a nyavaját lehet 1 hét alatt tanulni? :DDDD Amikor annyi az alap elvárás, hogy zavarjon, ha ferde a kép a falon??? Azért legyünk már reálisak!
2020. febr. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%
79% Te se dolgoztál még ebbe. Igen a tesztelők írnak unit teszteket is. Szerinted, hogy működik egy szoftverfejlesztés?
2020. febr. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!