Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ti hogy szoktatok frissiteni...

Ti hogy szoktatok frissiteni a gepeteket? Magatok otthon, vagy elviszitek szakemberhez?

Figyelt kérdés
Nem akarom, meg nem is igazan tudom h a laptopon hogy is kell. Usb-röl bebootolni de utana hogyan tovabb? Nem akarom elrontani, de olyan irdatlan lassu, lassan tolt be... Stb. Jo, kozel 5eves, de akkor sem kene igy belassulnia. A dokumentumokat meg le tudom menteni rola.
2017. máj. 2. 07:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Újratelepítésre gondolsz? Az >oprendszered+újratelepítés< -t beírod a google-ba, és ott találsz telepítésről videókat. Ha az adataid másik partíción vannak, akkor a C-t kell formáznod, és arra telepíteni. Ha nincs minimum 2 partíciód, akkor azt érdemes megcsinálni az adataid mentése után. Pl C 80GB, a D a maradék rész.
2017. máj. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Miután nem sikerült itthon memóriát cserélni, az efféle műveleteket ismerős szakértőkre bízom.

Ha szoftveresen kell valamit csinálni, akkor én vagyok a rendszergazda.

2017. máj. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szoktad karbantartani az oprendszered? Lehet egy alapos rendrakás is segít. Töredezettség mentesítés, visszaállítási pontok törlése, CCleaner használata, lapozófájl beállítása a fizikai RAM függvényében. Kb ennyi.
2017. máj. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Természetesen magamnak. Az ilyesmit szeretem magam intézni, és nem is szívesen adok ki pénzt olyasmiért, amit egy netes tutoriál elolvasása után bárki meg tud csinálni.
2017. máj. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha közel 5 éves a laptopod, akkor esedékes lenne egy alapos portalanítás. Lehet, hogy szenved a proci a hőségtől.

Egyébként én mindent magam csinálok. Akkor kezdtem el számítógéppel foglalkozni, amikor talán még youtube-sem volt. Mindenre magamtól kellett rájönnöm. Közben ez lett a szakmám is, úgyhogy nem is engedném másnak, hogy belekontárkodjon a gépembe.

Nézz videókat (nagyon jók is vannak), tanulj és fogsz érteni hozzá.

2017. máj. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A szoftveres részét én csinálom, a hardvereset nem. Laptopról van szó most jelen esetben. Garancia van rajta, megbontani nem merem. :D Viszont asztali PC-t hardveresen is én szoktam intézni, ahhoz jobban értek. Év végén lecserélem a laptopom asztalira, összerakni is magam fogom, telepíteni pláne.


Ajánlott lenne elvinni szakszervizbe portalanítani, pasztáztatni. Nem olyan olcsó, Budapesten akár 9000 Ft is lehet. Ha nem értesz Windows telepítéshez, akkor 1. Vagy megnézel youtubeon videókat hogyan is kell ezt. 2. Megkérsz egy hozzá értő ismerőst, hogy 1-2 sörét cserébe csinálja meg neked. 3. A szervizben kérsz rendszer telepítést. A legolcsóbb ugye az első kettő, de ha bátortalan vagy, nem értesz hozzá, akkor jobb szakemberre bízni a dolgot.


Utána meg rendszeresen karbantartani. CCleaner, több partíció, töredezettség mentesítés, stb.

2017. máj. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
apt-get dist-upgrade
2017. máj. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Magamnak mert: -szeretek butykolni, minden gepnel talalkozom valami ujjal.

-a kornyeken a legtobb "szakember" nem tud tobbet atlag felhasznalonal, de kepesek par ezrest legombolni egy torrentes windowsert.

2017. máj. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom. Igen, 5eves , de a proci nem izzik remelhetoleg. Procihüto van alatta.
2017. máj. 2. 18:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!