Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdemes az otthon lévő gyereke...

Érdemes az otthon lévő gyerekemet elvinni szakemberhez véleményt kérni?

Figyelt kérdés

Lányom 2,5 éves, nem jár bölcsibe, itthon vagyok vele.

Nagyon sok ismerőstől hallom, hogy a bölcsiből elküldik őket nev.tanba, korai fejlesztőbe vizsgálatra, ovi előtt.

Azt gondolom nincs semmi elmaradása a kislányomnak, de az jutott eszembe lehet érdemes lenne elvinni valahova, ahol szakember tudná megnézni?


2017. febr. 10. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

MINEK????


Ha a gyerekorvosnak meg/vagy a védönönek nincs semmi problémája a gyerekkel, normálisan fejlödik, akkor minek vinnéd bárhová is?

2017. febr. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Ha nem tapasztalsz rendellenességet, nincs rá semmi szükség.
2017. febr. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
A szakértői bizottságoknak, nevtannak gyakran a valóban segítségre szoruló gyerekekre is alig van kapacitása, nem hogy azokra, akikkel semmi baj nincs. A bölcsiből meg nem küldözgetik őket automatikusan sehová.
2017. febr. 11. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
ha nincs semmi lemaradása, felesleges ilyen helyekre cipelni
2017. febr. 11. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A bölcsi senkit nem küld el automatikusan nevtanba meg sehová.csak akit tényleg kell fejleszteni.
2017. febr. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hol van az a nagyon sok ismerős? Erősen kétlem, hogy bármi valóságalapja lenne. Ha egyértelműen elmaradása van a gyereknek 3 éves kora előtt, az nagyon feltűnő, nem csak a bölcsi, de a szülő is látja. Nem is így működik a rendszer, de mindegy.
2017. febr. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem tudom pontosan hogy működik a rendszer, mert mint írtam bölcsibe nem járunk, a nevelési tanácsadót meg azt sem tudom pontosan hol van.

Csak több ismerőstől hallom, akik bölcsibe járnak, hogy ugye ott egész nap szakemberekkel vannak és sorba küldik őket vizsgálatokra.

Ezért jutott csak eszembe, hogy az én gyerekemet meg kb. még sosem látta szakember. A védőnő 1 majd 2 évesen a státuszon látta utoljára, kb tíz percre. Szerencsére a gyerekorvosnál is igen ritka vendégek vagyunk.

De köszönöm nektek!

2017. febr. 12. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!