Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Most már a Linux sem biztonságos?

Most már a Linux sem biztonságos?

Figyelt kérdés

[link]


Ez egy 2017-es bejegyzés, mely szerint a linux kernel magas kockázati sérülékenységet rejt magában. Alapból az volt a gondoltatom, hogy linux mint 18.1 xfce disztribuciót telepítek fel, és a teljes merevlemezt meg a veracrypt-el tikosítom. Nezetésre meg live cd-d használok ubuntuval-vagy vmi lágyabb proxyval. De közben megtaláltam, hogy az adott oldalon, hogy a veracrypt is sebezhető, ami végül is benne lehet a pakliban, mert az elődjéről is ez derült ki. Kezdem azt gondolni, hogy most már tök mind1 mit teszek semmit nem lehet biztonságban tudni, elvileg már a tor-is törhető bár azt nem nagyon használtam. Lényegtelen is szerintetek mennyire hitelesek a források?



2017. márc. 6. 01:03
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy, melyik OS-t nézed, mindben van hiba. Egy operációs rendszer annyira komplex, hogy óhatatlanul is lesznek benne biztonsági hibák. Vannak a Windowsban, vannak a Linuxban és vannak a Mac OS-ben is. Ezektől csak akkor szabadulsz, ha nem használsz egyáltalán számítógépet. Van azonban pár tényező, amit nem szabad elfelejteni.

1. A Linux nyilt forrású, így többen figyelik, könnyebben kiderülhetnek a hibák, ha pedig valaki hibát talál, nem kell a gyártóra várni, akár ő maga is elkészítheti a javítást és jelezheti a kernel fejlesztőknek, tehát akár pár nap alatt is foltozásra kerülhet egy hiba, nem kell hónapokat várni, mint egy Windows esetében.

2. Linux esetében igen ritka az olyan sebezhetőség, amit mindenféle user interakció nélkül, minden Linux alapú rendszeren ki lehetne használni. Általában vagy a usernek is hülyének kell lenni hozzá, vagy bizonyos feltételek (pl. xy, nem általánosan használt program megléte) kellenek hozzá. Windowson se szeri se száma az észrevétlenül kihasználható exploitoknak.

3. A Linuxot otthoni rendszernek még mindig az emberek alig 2%-a használja. A hackerek, vírusfejlesztők a Windowst támadják, mert az az elterjedt és az átlag Windows user kevesebbet ért a számítógéphez, mint az átlag Linux user. Emiatt Windows alatt sokkal nagyobb veszélyben vagy.

4. A nagyobb nevek felhőiben meg lehet bízni, nem fogják csak úgy kiadni az adataidat. Azon kívül ott vannak a zero-knowledge felhők, mint pl a magyar Tresorit, ahol már a kliensen megtörténik a titkosítás, tehát a szolgáltató sem tud semmit arról, mit töltöttél föl.

5. Hatalmas banktitkokat őrzöl? Nukleáris rakáték inítókódjait tárolod? Olyan információk birtokában vagy, amivel könnyedén lehet milliárdokat keresni? Nem? Akkor a te pár év alatt összegyűjtött, 60GB-nyi munkád a lőtéri kutyát sem érdekli, nem fogja senki nézegetni. Az az anyag NEKED fontos, épp ezért kell belőle biztonsági másolatot készíteni, amire a felhő tökéletes. Plusz otthon esetleg egy NAS. Semmiképp nem egyetlen példány egy Windows-os gépen, ahol jön egy zsarolóvírus, letitkosít mindent és vége a dalnak...

2017. márc. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 kovpet ***** válasza:

Bocs, de ez elkerülte a figyelmed:


Megoldás:

Frissítsen a legújabb verzióra


Amúgy pont aznap jött ki a patch Debianéknál:

[link]


Tehát a kérdésedre a válasz: a frissen tartott Linux azért elég jól közelíti a biztonságosságot. Tökéletes biztonság persze nincs és nem csak a számítástechnikában: az utcán is rád eshet egy virágcserép (vagy zongora...) vagy elcsaphat egy autó.

2017. márc. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Alain Delon ***** válasza:
Csatlakozom a 12-höz: "A sérülékenységeket kiküszöbölő megoldás már beszerezhető a gyártótól." Szóval megint nem jött be a Linux lejáratása.
2017. márc. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Elképzelem ahogy orosz hekkerek nekiállnak a gyakorikerdesekponthu felhasználó excel tablajat megszerezni és dollarmilliokert értékesíteni. :)))
2017. márc. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Nem a Linux lejáratása volt a célom! Mert évek óta én is azt használom. ÉS semmi szükség nincs a pejoratív jelzőkre! Én szeretném biztonságban tudni az adataim, legyenek azok anyagok, képek,vagy bármilyen fájlok. Magyar állampolgárként miért ne lehetne jogom ehhez!?Nem kell túl nagy hackernek lenni ahhoz, hogy valaki pl. tor mögé bújva elkezdjen trollkodni, ez nem egy kurriózum. És, ha megvan az esélyem arra, hogy kihasználjam a biztonság adta lehetséges forrásokat, miért ne tenném meg? Mindenesetre köszönöm a válaszokat.
2017. márc. 6. 12:18
 16/25 anonim ***** válasza:

"Nem a Linux lejáratása volt a célom"

Nem is ezt akartuk kihozni, csak a főkérdésed annyira Blikk-szagúra sikerült, hogy a Linux-osok könnyen ugranak rá.

:)

2017. márc. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Én azért azt megnézném hogy hálózaton keresztül hogyan érné el bárki is csak úgy a linux rendszeren/partición tárolt titkosított adataidat. Mit tárolsz, talán nukleáris erőművek adatait hogy ennyire félted? :-D Természetesen törhető a linux kernel is de erről a felhasználónak is közre kell járni s nem olyan egyszerűen mint pl. Windows alól egy pedo-szadomazo pornó oldalt böngészve bekapni egy zsaroló virust.
2017. márc. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
#17: kapaszkodj meg: a chrome és a firefox ugyanarra a kódbázisra épül linuxon is, így ha windowson bekapsz vmi cukiságot egy pornóoldalról, azt linux alatt detto ugyanúgy elkaphatod. Etekintetben nincs számottevő különbség.
2017. márc. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
51%
#18 de van. Ugyanis hiába használ ki a támadó oldal valami olyan sebezhetőséget, ami a Windows-os és a Linuxos Chrome alatt is megvan, 99%, hogy egy Windows specifikus programot (EXE) fog letölteni és elindítani. Azt pedig a Linux körbe röhögi.
2017. márc. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, hogy nem a (forrás-) kódbázis a lényeg, hanem a felhasznált rendszerhívások. Pl. másképp működnek a jogosultságok, fájl-flagek, kapcsolatok (socket-ek), stb.
2017. márc. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!