Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Most már a Linux sem biztonságos?

Most már a Linux sem biztonságos?

Figyelt kérdés

[link]


Ez egy 2017-es bejegyzés, mely szerint a linux kernel magas kockázati sérülékenységet rejt magában. Alapból az volt a gondoltatom, hogy linux mint 18.1 xfce disztribuciót telepítek fel, és a teljes merevlemezt meg a veracrypt-el tikosítom. Nezetésre meg live cd-d használok ubuntuval-vagy vmi lágyabb proxyval. De közben megtaláltam, hogy az adott oldalon, hogy a veracrypt is sebezhető, ami végül is benne lehet a pakliban, mert az elődjéről is ez derült ki. Kezdem azt gondolni, hogy most már tök mind1 mit teszek semmit nem lehet biztonságban tudni, elvileg már a tor-is törhető bár azt nem nagyon használtam. Lényegtelen is szerintetek mennyire hitelesek a források?



2017. márc. 6. 01:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
59%

A linux sosem volt biztonságos. Gyakorlatilag évente legalább 1szer kijön egy local root exploit.

De annyira nem kell ezen csodálkozni, mert a többi OS is ilyen ebből a szempontból.

A veracrypt nem linux.


Itt egy táblázat, ahol elkezdheted a rettegést: [link]

2017. márc. 6. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
A DCCP alapvetően nincs engedélyezve (illetve gyanítom IPV6-tot sem használsz sokat), szóval nagyobb ennek a dolognak a füstje mint a lángja.
2017. márc. 6. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Ja köszi, szerintem a legújabb disztribuciók talán még valamennyire megbízhatóak. Nem mondtam, hogy a verecrypt linux, csak azt, hogy ezzel a progival szeretném titkosítani a merevlemezt. De elvileg már ez is sérülékeny lényegtelen.
2017. márc. 6. 01:26
 4/25 anonim ***** válasza:
Egyébként tökmindegy, mivel titkosítasz; elég egyszerű ellenszere van mindnek: [link]
2017. márc. 6. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Jó, akkor hol tároljam a fájlokat felhőn? Abban még ennyire sem bízom. Kb. 8 félév anyaga foglal nekem vagy 60gb-ot. És nem örülnék neki, ha mások is hozzáférnének ennyi csak. Most akkor végső soron semmit nem lehet biztonságban tudni ezektől a nyavalyásoktól meg, akik kalyt használnak meg tudja a tököm, hogy kicsodák, akiknek nincs jobb dolguk mint mások gépébe betörni reversel meg a fene tudja még mikkel.. jó nem számít veszek egy pendrivot-aztán majd azon lesz titkosítva, és majd live cd-ről olvasom a fájlokat, jobbat nem tudok. Köszi a válaszokat.
2017. márc. 6. 01:39
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

1. Tökéletes védelem nem létezik, nem is állít ilyet senki. Megfelelő védelem létezik, igénytől függően.

2. A Linux kernel sem tökéletes, de érdekes, hogy amint kiderült a hiba (ld. nyílt forráskód előnyei), rögtön ott van a megoldás is. Nem néztem utána, bocsánat, de megkockáztatom, hogy még egy komolyabb támadás előtt derült ki a probléma.

3. El lehet képzelni, a Windows-ban hány ilyen rejtett rés lehet, amiről nem is tudunk. A Linuxban kibukik egy rés, egyből "nem biztonságos", a Win-ben meg nem bukik ki X db, úgyhogy az biztos rendben van. :)

2017. márc. 6. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Magasan képzett programozókból van a világon a legnagyobb hiány. Majd pont mindegyik hekkerkedéssel fog foglalkozni és majd pont a te 8 féléves anyagodra lesz kíváncsi. És pont linuxra fejlesztenek egy kártevőt, amit a lakosság 1%-a se használ.


Nem kell ennyire paranoiásnak lenni. A mai hekkerek zsarolóvírusra meg reklámmal dúsított malwareket szeretnek terjeszteni, pénzszerzés céljából. Aztán vannak csoportok, akik nagyobb weboldalakat támadnak meg, de neked nem kell aggódnod.

2017. márc. 6. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Alex Fly ***** válasza:

Mit nevezel "biztonságosnak"? Ha a Linux nem az, akkor az elterjedt Windowst minek neveznéd? Azért a Linuxot még mindig sokan használják kritikus biztonságú rendszerekben...

Az egy dolog, hogy találni kernel exploitokat, az pedig már a gyakorlat, hogy valószínűleg a kutya sem fog a te személyes fájljaid miatt tökölni vele, aminek megszerzése nem sok gyakorlati haszonnal járna, ellenben ezer másik jóval könnyebben támadható célpontot is találni.

De ha ennyire félsz, akkor használj BSD-t, az adataidat titkosítsd PGP-vel és tárold valamelyik magas biztonságú szerverfarmon.

2017. márc. 6. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Alex Fly ***** válasza:
Vagy tárold külső adathordozón, amit kizárólag olyankor csatlakoztatsz a géphez, amikor az le van választva a hálózatról.
2017. márc. 6. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Esetleg ha elég türelmes vagy, akkor kőbe is vésheted az adataidat bitenként.
2017. márc. 6. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!