Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Painttel körbevágtam a felscen...

Painttel körbevágtam a felscennelt képeket. Sajnos a méretkicsinyítés miatt a kép mminösége romlott. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Melyik programmal lehetne még körbevágni??
2014. jún. 29. 12:45
 1/7 anonim ***** válasza:

"Sajnos a méretkicsinyítés miatt"


most akkor körbevágtad vagy lekicsinyítetted?

2014. jún. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gimp
2014. jún. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Microsoft Office Picture Manager (Az Office része). Egyszerű mint a faék, de körbevágásra vagy a színek javítására tökéletes.
2014. jún. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha minden igaz most sikerült.Az a probléma,hogy szeretném online megrendelni a képeket.13cm es még jó.Szeretnék 20at rendelni,arra már kiírja nem jó a minösége.....Valamit elrontottam???
2014. jún. 29. 13:23
 5/7 Lajos54 ***** válasza:
Nézd meg az eredeti kép adatait (méret, DPI), és nézd meg, mit ment akár a Paint, akár bármilyen más képszerkesztő. Az alapbeállítások némely programnál elég alacsonyra vannak véve, pl. a DPI csak 72. Mentés előtt állítsd be jobbra.
2014. jún. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ès ezt a DpI hol tudom beállítani??Most néztem a paintben de nem találom....
2014. júl. 2. 19:59
 7/7 Lajos54 ***** válasza:

Sajnos, abban nem is lehet állítani. Igazából a Paint, bár tud fotókat is kezelni, de nagyon nem arra való, inkább egy nagyon egyszerű kis rajzprogram.

Inkább a már korábban is javasolt GIMP. Nagy tudású, ingyenes képszerkesztő. Vagy a szintén előttem javasolt Office Picture Maneger, ha van a gépen Microsoft Office. Sokkal többet tud a Paintnál, a minősége is lényegesen jobb.

Amúgy a DPI-t egy képnél úgy lehet megnézni, hogy a képfájla kattintunk a jobb egérgombbal, Tulajdonságok, majd az Összegezés fül.

2014. júl. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!