Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudtok egy partíció átméretező...

Tudtok egy partíció átméretező programot, ami kompatibilis a windows 7 64 bites verziójával, és rendesen is működik!? Konkrétan arra gondolok, hogy a op. Rendszer partíciójának kapacitását szeretném megnövelni egy másik csökkentésével!

Figyelt kérdés

#Windows 7 #partíció átméretezés
2012. máj. 28. 10:29
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Most úgy csináltam, ahogy te mondtad, és így már működött a dolog! Az volt a gond itt, hogy nem tudtam, hogy annak is van jelentősége, hogy a "D" partíció melyik "feléről" veszem el azt az adott 10 GB-t!

De most így működik, hogy a bal oldalról teszem ezt meg!

Köszönöm a segítséged!

2012. júl. 11. 19:41
 12/16 anonim ***** válasza:
Persze hogy van jelentősége, mert a partíciónak átméretezés után is egybefüggőnek kell lennie. Ha a másik oldalról szabadítasz fel, akkor nem kerül át "erre" az oldalra a "C" mellé és az bizony gond...
2012. júl. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Nem is gondoltam volna, hogy ez ennyire összefüggő műveletsor! De most már minden világos számomra, tényleg kösz, el sem tudod képzelni mióta "szenvedtem" ezzel a partíció átméretezéssel!


Akkor még csak azt megkérdezem, hogy tehát ha van mondjuk 3 partícióm, tegyük fel C, D, E (ilyen sorrendben), akkor az E partícióról úgy tudok a D-re "átdobni" bizonyos tárhelyet, hogy először E-ről D-re, majd D-ről C-re méretezek át?

2012. júl. 11. 20:15
 14/16 A kérdező kommentje:

Javítás:

az előző példában, E-ről nem D-re, hanem E-ről C-re!

2012. júl. 11. 20:19
 15/16 anonim ***** válasza:

így van, de az "E"-ről "C"-t akartál írni, gondolom, de a megoldás az, ahogy leírtad...

"E" bal végéből leválaszt. "D"-hez hozzáad, majd "D" bal végéből leválaszt és "C"-hez hozzáad...

2012. júl. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Igen, azt akartam írni, csak félre gépeltem! :)

Most már nincs is több kérdésem, megértettem a folyamat lényeget!


Még 1x köszönöm a segítséget, és bocs, hogy ennyit raboltam az időd! :)

2012. júl. 11. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!